• Informacje na temat:

  producent syropu

Artykuły na temat: producent syropu
 • Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu 6 serii syropu Hydroxizinum Espefa. Preparat o charakterze psychotropowym jest przepisywany na receptę, ma działanie przeciwlękowe, przeciwświądowe.

 • Jak poznać, czy miód jest prawdziwy, a wino niepodrobione?

  Czy soki nie są rozwadniane przez producenta, a polskie miody mieszane z tańszymi azjatyckimi, czy wino pochodzi rzeczywiście z tego regionu, który deklaruje producent - to wszystko pozwalają zweryfikować badania prowadzone w Laboratorium Autentykacji Produktów (LAP) w łódzkim BioNanoParku.

 • UOKiK ostrzega przed suplementami diety

  UOKiK i Państwowa Inspekcja Sanitarna (PIS) wystosowały list do 315 producentów i dystrybutorów suplementów diety, przypominając im, że ich reklamy nie mogą sugerować że są remedium na liczne dolegliwości.

 • Do Chorwacji trafią te same produkty HiPP dla dzieci co do Niemiec

  Niemiecki producent żywności dla dzieci HiPP podał, że będzie wysyłać produkty przeznaczone na niemiecki rynek także do Chorwacji. Wcześniej wykryto, że pewne wyroby firmy w Europie Wschodniej mają mniej wartościowe składniki niż te sprzedawane na zachodzie UE.

 • Nie wiemy, co jemy: Co piąty produkt zawiera coś, czego być w nim nie powinno

  Aż 21,3 proc. skontrolowanych partii artykułów rolno-spożywczych było niewłaściwie oznakowanych - wynika z danych Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (przeprowadza ona kontrole u producentów żywności) za pierwsze półrocze 2017 r. Ze statystyk Inspekcji Handlowej, odwiedzającej sklepy, wynika, że wady dotyczą aż 26,7 proc. produktów.

 • Doceniamy polskie produkty

  Organizatorzy Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego "Doceń polskie" od pięciu lat zachęcają do wybierania artykułów spożywczych rodzimych producentów. Obserwacje wytwórców żywności potwierdzają, że świadomość konsumentów rośnie, a pochodzenie produktu ma coraz większy wpływ na decyzje zakupowe. Laureaci programu "Doceń polskie" opisują swoje spostrzeżenia na temat patriotyzmu konsumenckiego.

 • Urzędnicy skarbowi kontrolują maluczkich i zostawiają w spokoju grube ryby - tak powszechnie uważamy. Ale to jedna strona medalu. Podatnicy też mają wiele na sumieniu. Prowadzą wojnę ze skarbówką, w której wszelkie chwyty są dozwolone.

 • Ambasada Izraela: Polski rynek jest bardziej otwarty na świeże produkty niż na żywność przetworzoną

  Z danych Departamentu Handlowego Ambasady Izraela w Warszawie wynika, że polski rynek jest bardziej otwarty na świeże owoce (np. cytrusy, awokado), warzywa (np. marchewki, pomidorki cherry), rośliny i zioła, niż na żywność przetworzoną.

 • Państwo powinno reagować na reklamę niosącą fałszywe treści

  Zaproponujemy zmiany ustawowe dotyczące kontroli reklam (m.in. leków - red.). Nie będzie to jednak kontrola a priori, prewencyjna, jak jest na przykład w Belgii, ale a posteriori, czyli następcza. Ministerstwo Zdrowia powinno walczyć z kłamstwem w przekazie medialnym i mieć do tego skuteczne narzędzia - mówi nam w wywiadzie wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda.

 • Przychody Grupy Kofola w pierwszym kwartale 2016 roku wyniosły 236,6 mln zł, co oznacza wzrost o 17 proc. porównując ten sam okres rok do roku.