• Informacje na temat:

  produkcja budowlano montażowa 2013

Artykuły na temat: produkcja budowlano montażowa 2013
 • Produkcja sprzedana przemysłu w czerwcu wzrosła o 7,6 proc. w ujęciu rocznym, natomiast w produkcji budowlano-montażowej odnotowano spadek o 2,5 proc. - podał w piątek Główny Urząd Statystyczny.

 • GUS opublikował dane o produkcji przemysłowej

  W sierpniu, w porównaniu z tym samym czasem roku poprzedniego, produkcja przemysłowa wzrosła o 7,5 procent - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Natomiast kolejny miesiąc z rzędu spadła produkcja budowlana - liczona rok do roku o 20,5 procent. Dane dotyczące pierwszego wskaźnika są lepsze niż oczekiwał rynek.

 • Produkcja przemysłowa w lutym rok do roku wzrosła o 7,4 procent

  Produkcja przemysłowa w lutym 2018 r. wzrosła o 7,4 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 2,2 proc. - poinformował w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny. Zdaniem GUS wzrost produkcji sprzedanej przemysłu w lutym, w skali roku, obserwuje się od siedmiu lat.

 • Pekao SA: Spowolnienie koniunktury staje się faktem

  - Grudniowe dane o produkcji przemysłowej i produkcji budowlano-montażowej sugerują, że w czwartym kwartale 2018 r. obie kategorie rosły w niższym rocznym tempie niż w trzecim kwartale 2018 r. - ocenił piątkowe dane GUS dot. produkcji przemysłowej ekonomista Pekao SA Adam Antoniak.

 • GUS podał ważne dane z gospodarki

  W styczniu br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 1,7 proc. w porównaniu ze styczniem ub. roku, kiedy notowano wzrost o 4,2 proc., natomiast produkcja budowlano-montażowa była o 1,3 proc. wyższa niż przed rokiem, kiedy notowano spadek o 3,9 proc..

 • GUS podał dane o produkcji i sprzedaży

  Produkcja przemysłowa w marcu wzrosła tylko o 0,5 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 6,8 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny. W marcu br. odnotowano wzrost sprzedaży detalicznej w cenach stałych w skali roku o 3,0% (wobec wzrostu o 6,2% przed miesiącem oraz o 6,6% w marcu ub. roku). Dane te są znacznie poniżej prognoz i oznaczają mocne wyhamowanie naszej

 • W grudniu 2014 r. produkcja przemysłowa urosła o 8,4 procent

  W grudniu 2014 r. produkcja przemysłowa w Polsce zwiększyła się o 8,4 proc. rdr - podał w środę Główny Urząd Statystyczny. Z danych wynika, że wzrost odnotowała też budowlanka - o 5 proc. w skali roku.

 • Zaprezentowane przez GUS dane dynamiki produkcji przemysłowej pokazują, że wskaźnik ten jest najwyższy od 2010 roku (porównując analogiczne miesiące z lat ubiegłych). Mógłby być jednak jeszcze lepszy, gdyby nie znaczny spadek w sektorze wydobycia węgla.

 • Produkcja przemysłowa lutym wzrosła o 6,7 proc. w ujęciu rok do roku, a w ujęciu miesięcznym o 6,8 proc. - podał w środę Główny Urząd Statystyczny.

 • Gospodarka - słabsze dane podał GUS

  Produkcja przemysłowa w lutym wzrosła o 1,2 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 0,9 proc. Sprzedaż detaliczna w lutym wzrosła natomiast o 7,3 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym spadła o 2,7 proc. - podał poinformował Główny Urząd Statystyczny. Słabsze dane dynamiki produkcji przemysłowej wynikają z negatywnego układu kalendarza.