• Informacje na temat:

  produkcja papieru

Artykuły na temat: produkcja papieru
 • ​Maszynki do produkcji bankowców. Branża finansowa szkodzi gospodarce?

  Nadmiernie rozrośnięta branża finansowa wysysa z rynku młodych, zdolnych pracowników. A ci mogliby znacznie bardziej przysłużyć się gospodarce, gdyby byli zatrudnieni w innych branżach - wynika z raportu Banku Rozrachunków Międzynarodowych (BIS). Co zatem warto dziś studiować, by odpowiedzieć na przyszłe potrzeby rynku pracy?

 • Awaria w International Paper Kwidzyn sprawiła, że w Polsce znacząco zmniejszyła się produkcja papieru gazetowego i wzrosły jego ceny - mówi Maciej Hoffman z Izby Wydawców Prasy. Wydawcy liczą na to, że maszyna ruszy pod koniec czerwca. Producent zapewnia, że prace naprawcze są w toku.

 • MG podtrzymuje prognozę wzrostu produkcji w czerwcu o ok. 11,5 proc. rok do roku

  ..., szczególnie kursowe. W całym drugim kwartale produkcja sprzedana powinna rosnąć szybciej niż odnotowane w pierwszym kwartale 9,5 proc." - poinformowali PAP eksperci z Departamentu Analiz i Prognoz resortu gospodarki. Ekonomiści ankietowani przez PAP spodziewają się, że produkcja przemysłowa w czerwcu, w ujęciu rok do roku, wzrosła o 11,3 proc., natomiast produkcja miesiąc do miesiąca w czerwcu wzrosła...

 • Polska jest potęgą w produkcji papieru toaletowego

  Papier toaletowy, który był jednym z głównych deficytowych towarów w PRL, jest obecnie eksportowym hitem Polski. Sprzedajemy go głównie Niemcom, a nasz kraj jest trzecim na świecie dostawcą tego artykułu codziennego użytku - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Duży fiński koncern zwolni w Polsce 135 osób

  W Finlandii zostanie zlikwidowana wytwórnia opakowań z tektury falistej zatrudniająca 60 pracowników. W Szwecji wstrzymana zostanie produkcja papieru w zakładzie w Hylte Bruk oraz zmniejszone zatrudnienie w trzech innych zakładach. W sumie w Szwecji straci pracę 140 osób. Posunięcia te wiążą się ze zmniejszeniem zapotrzebowania na produkty papiernicze w tym głównie na papier gazetowy...

 • Produkcja przemysłowa w lutym rok do roku wzrosła o 7,4 procent

  Produkcja przemysłowa w lutym 2018 r. wzrosła o 7,4 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 2,2 proc. - poinformował w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny. Zdaniem GUS wzrost produkcji sprzedanej przemysłu w lutym, w skali roku, obserwuje się od siedmiu lat.

 • 10,5 tysiąca ludzi straci pracę!

  Kanadyjska spółka Magna przekazała w poniedziałek komunikat, że musi zwolnić 10 500 osób pracujących w fabrykach Opla i brytyjskiego Vauxhalla, którego które to podmioty przejęła od General Motors (wspólnie z rosyjskim Sbierbankiem) kupując 35 proc. akcji. GM zatrzymał sobie 35 proc. papierów.

 • Produkcja przemysłowa w marcu 2018 r. wzrosła o 1,8 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 11,4 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny.

 • Jeśli dzisiejsze dane o produkcji będą gorsze od oczekiwań częstotliwość jastrzębich komentarzy może spaść.

 • W styczniu 2018 r. produkcja przemysłowa wzrosła o 8,6 proc. w ujęciu rok do roku, natomiast w ujęciu miesięcznym była wyższa o 4,1 proc. - poinformował we wtorek GUS.