• Informacje na temat:

  produkcja statkow na swiecie

Artykuły na temat: produkcja statkow na swiecie
 • Stocznia do zamknięcia - pracę straci 700 osób

  Zajmująca się budową statków fińska STX Finland zapowiedziała w poniedziałek, że zamknie stocznię, w której budowane były największe statki wycieczkowe na świecie. Powodem jest kryzys, który szczególnie mocno uderza w europejski przemysł.

 • Najdroższy i najnowocześniejszy statek zbudowany kiedykolwiek w polskiej stoczni powstał w Remontowa Shipbuilding w Gdańsku. Specjalistyczna jednostka do układania kabla na dnie morskim o wartości ok. 100 mln euro (ok. 439 mln zł) powstała na zamówienie armatora z Norwegii.

 • Czarna wizja rynku pracy: Etat tylko dla najlepszych. Reszta z nas będzie wegetować

  Dużo roboty, mało rąk i głów, które mogłyby ją wykonywać. Wysokie pensje, poszanowanie dla każdego, kto będzie mógł i chciał pracować. Zwłaszcza dla starszych osób, bo to najcenniejsi pracownicy. Etaty zamiast śmieciówek, duża rola związków zawodowych, pracodawcy dbający o komfort pracowników. To jeden z możliwych scenariuszy mówiących o tym, w jaki sposób będzie wyglądał rynek pracy w Polsce A.D. 2040. Równie realny jak kilka innych.

 • Polskie stocznie często wygrywają konkurencję z ze skandynawskimi i azjatyckimi

  Inwestycje polskich prywatnych stoczni liczone są w dziesiątkach milionów złotych. Z tanią, masową produkcją statków w Azji wygrywają jakością. Z kolei w konkurencji z norweskimi producentami pomaga elastyczność i umiejętność znalezienia nisz rynkowych. Dużym wyzwaniem jest przyciąganie do przemysłu stoczniowego młodej kadry.

 • Grupa Tognum zainwestuje 91 mln euro w fabrykę silników w Polsce

  ...części silników. Do Polski przeniesione zostaną urządzenia i produkcja z zakładów Friedriechshafen nad jeziorem Bodeńskim. Oficjalne przekazanie zezwolenia na działalność Tognum odbyło się w czwartek...

 • Zgoda UOKiK na przejęcie części mienia Stoczni Marynarki Wojennej

  UOKiK wydał decyzje ws. koncentracji dot. przedsiębiorców zajmujących się budową statków i okrętów, nieruchomościami oraz produkcją i sprzedażą przetworów mięsnych. Urząd zgodził się m.in. na przejęcie przez PGZ Stocznia Wojenna części mienia Stoczni Marynarki Wojennej.

 • Specjalizacja i produkcja okrętów dla Marynarki Wojennej mogą uratować polskie stocznie. Dzięki temu do 2030 roku może powstać 85 tys. nowych miejsc pracy

  Trwają prace nad tym, by zaktywizować sektor stoczniowy. Konieczne jest uruchomienie programu dużych zamówień stoczniowych i wsparcie ze strony państwa. Pomóc może także konsolidacja sektora i specjalizacja, np. produkcja okrętów dla Marynarki Wojennej - wynika z raportu Instytutu Studiów Wschodnich. Wdrożony program naprawczy może skutkować stworzeniem 85 tys. nowych miejsc pracy.

 • Od przyszłego roku dopuszczalny limit siarki w paliwach dla statków na całym świecie zostanie obniżony do 0,5 proc. z 3,5 proc. To kłopot nie tylko dla armatorów, którzy będą musieli zmagać się ze wzrostem kosztów, ale też dla rafinerii, które nie mając zbytu na ciężki olej opałowy będą musiały ponieść duże wydatki na inwestycje w zwiększenie efektywności przerobu ropy.

 • Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo sprowadzi do Polski pierwszy statek z gazem skroplonym LNG od amerykańskiego dostawcy. Gaz dostarczy firma Cheniere Energy. Transakcję zawarło biuro handlowe PGNiG w Londynie.

 • W siedzibie PGZ w Radomiu została dzisiaj podpisana umowa konsorcjum w celu złożenia oferty na system bezzałogowych statków powietrznych średniego zasięgu o kryptonimie "Gryf". Podstawą do jego opracowania będzie system Hermes 450, produkowany przez izraelską firmę Elbit Systems Ltd.