• Informacje na temat:

  prognoza dla chf

Artykuły na temat: prognoza dla chf
 • Prognoza: Frank szwajcarski po 6 złotych?

  Bankructwo Grecji, podniesienie stóp procentowych przez Rezerwę Federalną oraz dalszy spadek cen ropy naftowej mogą wywołać wstrząs na rynkach finansowych. To skrajnie niekorzystny scenariusz, ale może się zdarzyć, że frank będzie kosztował nawet 6 zł - ostrzega Piotr Lonczak, analityk Cinkciarz.pl.

 • Prognoza walutowa dla złotego i liry tureckiej

  Uwaga rynków walutowych znów skupia się na lukach w polityce gospodarczej, które pojawiają się w głównych obszarach ekonomicznych. Rezerwa Federalna w grudniu zadecydowała o pierwszej od dziewięciu lat podwyżce stóp procentowych i spodziewamy się, że drugiej połowie 2016 r.

 • Wpływ polityki banków centralnych na gospodarki państw europejskich?

  Usztywnianie ilościowe to duże ryzyko dla wzrostu gospodarczego w Europie, w szczególności dla strefy euro, w której nastąpiło spowolnienie. Zdaniem analityków Saxo Banku, największe obawy są jednak o Europę Środkowo-Wschodnią, w tym Polskę i Węgry.

 • Wczorajszy poniedziałek był bardzo spokojnym dniem dla większości rynków. Nie mogło być inaczej. W Polsce doszło do niewielkich wzrostów na giełdzie w Warszawie. Światowe rynki walutowe bez większych zmian.

 • Prognoza dla franka szwajcarskiego i funta brytyjskiego na 2018 r.

  Analitycy instytucji płatniczej AKCENTA zakładają, że w 2018 r. polski złoty będzie nadal się umacniał względem szwajcarskiej waluty. RPP podniesie stopy procentowe w 2018 r. - wcześniej niż zapowiada. Zdaniem ekspertów wpłynie to na umocnienie się polskiej waluty.

 • Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi lekki spadek wyceny polskiej waluty po wczorajszym nieznacznym wzroście wyceny wobec CHF. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2549 PLN za euro, 3,7445 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 4,2548 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,26% w przypadku papierów 10-letnich.

 • Bessa wpływa na złagodzenie prognoz Fed

  Wstępny etap wzrostu apetytu na ryzyko jest już za nami i rynki już wkrótce zaczną szukać najnowszych dowodów - w tym tygodniu w szczególności ze strony Rezerwy Federalnej - na to, że apetyt na ryzyko będzie dalej rosnąć lub też, że ponownie gwałtownie spadnie.

 • Środowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań z godzin wcześniejszych. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3300 PLN za euro, 3,7414 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 4,2863 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą obecnie 2,334 proc. w przypadku obligacji 10-letnich.

 • Silne wahania CHF przyćmiły dane z Polski

  Silne wahania szwajcarskiego franka skoncentrowały dziś większą uwagę i wywołały dużo większe emocje niż seria danych makroekonomicznych z polskiej gospodarki, opublikowana dziś przez Główny Urząd Statystyczny.

 • 5 mld zł - tyle "frankowicze" spłacili przez ostatnich 12 miesięcy

  Od feralnego czwartku 15 stycznia 2015 roku, już niebawem miną dwa lata. Podczas gdy politycy debatują o problemach "frankowiczów", około 500 000 rodzin i singli regularnie spłaca swoje raty uzależnione od kursu CHF/PLN.