• Informacje na temat:

  prognoza franka

Artykuły na temat: prognoza franka
 • Czy emigranci wyhamują niemiecki rynek pracy? Prognozy na 2015

  Wyniki niemieckiego rynku pracy w 2014 r. w zasadzie powinny napawać optymizmem. 2 mln 892 tysiące bezrobotnych to nowy rekord nienotowany od zjednoczenia. Jednak rok 2015, zdaniem Franka-Jürgena Weisa szefa Federalnej Agencji Pracy (BA), może nie być tak dobry dla niemieckich pracowników. Według najnowszych prognoz agencji, bezrobocie może spaść o 20 tysięcy, do poziomu 2,88 miliona (w 2014

 • Prognoza dla franka szwajcarskiego i funta brytyjskiego na 2018 r.

  Analitycy instytucji płatniczej AKCENTA zakładają, że w 2018 r. polski złoty będzie nadal się umacniał względem szwajcarskiej waluty. RPP podniesie stopy procentowe w 2018 r. - wcześniej niż zapowiada. Zdaniem ekspertów wpłynie to na umocnienie się polskiej waluty.

 • ...miesięcy. Pozostaje tylko wierzyć, że w obu przypadkach sprawdzi się wariant optymistyczny, z którego można wyciągnąć wniosek, że apogeum kryzysu mamy już za sobą. Ostatnie doświadczenia z prognozami(...) kształtował się na niższych poziomach niż w poniedziałek. Euro potaniało o blisko 1 proc. do 4,37 PLN, franka szwajcarskiego wyceniono na 2,89 PLN, a dolar amerykański kosztował 3,21 PLN. Łukasz...

 • Co dalej z frankiem szwajcarskim?

  Wielu kredytobiorców zszokowała decyzja Szwajcarskiego Banku Centralnego, która doprowadziła w połowie stycznia do skokowego umocnienia franka o blisko 20 proc. względem np. euro. W ciągu ostatnich 4 miesięcy kurs franka względem złotego spadł do poziomu blisko 3,80 zł. Pod koniec maja doszło do wybicia w górę z blisko 3-miesięcznej konsolidacji. Zaczyna się budowa trwalszej tendencji wzrostowej

 • Rynki pracy 2012: Gdzie i komu będzie najłatwiej znaleźć pracę w 2012 roku

  ...ewentualny wzrost zapotrzebowania na zagraniczny personel nie oznacza wcale łatwej drogi do podpisania umowy. - Nasi klienci pozostają ostrożni w prognozach, mimo że obecnie nie ma zastoju. Na pewno cały(...) przybywać propozycji z hotelarstwa-gastronomii, zwłaszcza sezonowych. Jednak kto oczekuje w nadchodzących miesiącach diametralnej poprawy na rynku pracy, będzie srodze rozczarowany. W wielu prognozach...

 • Raty kredytów frankowych wzrosną do rekordowego poziomu

  Ekonomiści mBanku prognozują, że w najbliższych latach kurs franka spadnie do 3,59 zł. Niestety jednocześnie zapowiadają wzrost stóp procentowych w Szwajcarii. Z wyliczeń Expandera wynika, że gdyby prognoza się sprawdziła, to raty kredytów we frankach wzrosną do najwyższego poziomu w historii.

 • "Frankową bombę" można było rozbroić już w 2010 roku

  Po każdej kolejnej podwyżce notowań franka szwajcarskiego, rozwiązanie problemu dotyczącego kredytów waloryzowanych w tej walucie, staje się coraz trudniejsze.

 • SNB będzie interweniował? Frank osłabi się pod koniec roku

  Frank szwajcarski może potanieć w perspektywie kilku lub kilkunastu miesięcy. Mocna waluta będzie szkodzić szwajcarskiej gospodarce, a po obniżeniu prognoz wzrostu przez Szwajcarski Sekretariat Stanu do spraw Gospodarki (SECO) inwestorzy mogą przestać traktować franka jako bezpieczną inwestycję.

 • Waluty: Niepokojąca prognoza dla złotego

  W najbliższych miesiącach polski złoty osłabi się do poziomu 4,50-4,60 za euro. Będzie tracić także wobec franka szwajcarskiego.

 • Prognoza: Frank szwajcarski po 6 złotych?

  Bankructwo Grecji, podniesienie stóp procentowych przez Rezerwę Federalną oraz dalszy spadek cen ropy naftowej mogą wywołać wstrząs na rynkach finansowych. To skrajnie niekorzystny scenariusz, ale może się zdarzyć, że frank będzie kosztował nawet 6 zł - ostrzega Piotr Lonczak, analityk Cinkciarz.pl.