• Informacje na temat:

  prognoza gbp marzec 2010

Artykuły na temat: prognoza gbp marzec 2010
 • Fed podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

  Zgodnie z oczekiwaniami analityków, amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) pozostawiła stopy procentowe bez zmian. Główna stopa procentowa wynosi 0,25-0,50 procent.

 • Raport bieżący nr 36/2008 Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zgodnie z §5 ust. 1 pkt 25) Rozporządzenia...

 • W poniedziałkowym komentarzu pisaliśmy, iż po niewielkiej korekcie indeksy europejskie znalazły się w kluczowym miejscu i dane z Niemiec mogą przesądzić o dalszym rozwoju sytuacji. Wczorajszy odczyt ZEW pomógł w zdecydowanym odbiciu od wsparć. W Polsce podane były też lepsze od oczekiwań rynku (choć zgodne z naszą prognozą) dane o produkcji.

 • W tym tygodniu było nieco zaskakujących wiadomości ze strefy euro, gdzie "monetarne jastrzębie" przemieniły się w "gołębie", a z Hiszpanii powiało deflacją. Na chwilę pojawił się temat Ukrainy, a dokładnie spekulacje nt. tego, czy duże nagromadzenie rosyjskich wojsk przy granicy z Ukrainą oznacza, że faktycznie Rosjanie tam wejdą. Wreszcie powiało nadziejami z Chin, gdzie odpowiedzią na silniejsze od prognoz spowolnienie gospodarcze może być kolejny pakiet działań stymulujących wzrost.

 • Wczoraj Alcoa otworzyła kolejny sezon wyników na Wall Street. W I kwartale 2011 roku Alcoa zarobiła netto 308 mln dolarów, wobec 201 mln dolarów straty netto w I kwartale 2010 roku i wobec 258 mln dolarów zysku w IV kwartale 2010 roku. W przeliczeniu na jedną akcję zysk netto wyniósł 29 centów.

 • W połowie grudnia zeszłego roku wskutek pogorszenia nastrojów na świecie kurs EUR/PLN osiągnął najwyższy poziom od kwietnia 2009 roku- 4,5965. Natomiast w stosunku do dolara złoty odnotował najwyższy poziom od marca 2009 roku. Tym samym złoty w stosunku do głównych światowych walut pozostaje cały czas w rozpoczętym w połowie tego roku trendzie wzrostowym.

 • Po kolejnej nieudanej próbie stworzenia nowego rządu w Grecji, euro osłabiło się w stosunku do dolara o kolejną figurę. Kurs EUR/USD po godzinie 9:00 wyznacza nowe minimum w trwającym od początku miesiąca trendzie spadkowym na poziomie 1,2690. Tym samym eurodolar przebił linię trendu wzrostowego poprowadzoną od dołka z 2001 roku (na cenach logarytmicznych).

 • Raport bieżący nr 16/2009 Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne Zarząd Euromark Polska S.A. (Emitent, Spółka, Sprzedający)...

 • Większa część dobiegającego końca tygodnia upłynęła pod znakiem stabilizacji notowań złotego. Kurs EUR/PLN przez większość czasu poruszał się wokół poziomu 3,8700. Dopiero w czwartek i piątek notowania tej pary uległy bardziej dynamicznej zwyżce.

 • Na przestrzeni minionego tygodnia złoty osłabił się, znosząc sporą część zysków z ostatnich kilku dni.