• Informacje na temat:

  prognoza gospodarcza dla polski na 2015

Artykuły na temat: prognoza gospodarcza dla polski na 2015
 • Wynagrodzenia w 2015 r. Wielu pracowników dostało podwyżki!

  Wielkimi krokami zbliża się nowy rok - czas podsumowań oraz postanowień. Jak 2015 rok zapisał się na rynku wynagrodzeń? Dla kogo był dobry, gdzie płace rosły najszybciej? Co przyniesie nam nadchodzący rok? Według analityków Sedlak & Sedlak , w 2015 roku wielu pracowników dostało podwyżki. Najlepiej opłacane było górnictwo i wydobycie, gdzie przeciętne wynagrodzenie wyniosło 8 284 PLN brutto...

 • Rosja i Chiny największe ryzyko dla Polski

  NBP ostrzega przed zagrożeniem ze strony Rosji i Chin. To główne czynniki ryzyka dla naszego wzrostu gospodarczego.

 • Prognozy europejskich pensji - 2015 rok pod znakiem wzrostu

  ...procesów gospodarczych, szczególnie tych długoterminowych, jest obarczone ogromnym ryzykiem. Jednak przy stałym trendzie, jaki panuje od 2009 roku można spodziewać się, że w 2015 roku we wszystkich krajach...

 • Gospodarka światowa 2015 r.: Rzut oka w kryształową kulę

  Na przekór kryzysom geopolitycznym i epidemiom gospodarka światowa może wzrosnąć w roku 2015 o blisko trzy procent. Co czeka nas w nowym roku? Zniszczą nas długi publiczne? Grozi Chinom zapaść?

 • Czy emigranci wyhamują niemiecki rynek pracy? Prognozy na 2015

  Niemiecka Agencja Pracy z niepokojem patrzy na rynek pracy: mimo wzrostu ilości stanowisk, w 2015 spadnie tempo redukcji bezrobocia. Jednym z powodów jest wzrost emigracji. Głównie z Polski, Rumunii i Włoch.

 • Minister finansów: Dobra polityka gospodarcza procentuje wzrostem PKB. Polska pozostaje jednym z liderów w UE

  Wzrost polskiego produktu krajowego brutto, mimo pewnego spowolnienia, należy do najszybszych w Unii Europejskiej. Przewagę nad innymi krajami daje Polsce duży rynek, samodzielna waluta oraz relatywnie niskie zadłużenie - podkreśla minister finansów Mateusz Szczurek.

 • Rok 2015 - będzie dalsza poprawa na krajowym rynku pracy

  ..., bezrobocie powinno ponownie zacząć spadać. - Są nawet szanse na to, abyśmy na koniec 2015 r. zeszli ze stopą bezrobocia do ok. 11 proc. Oczywiście zakładając, że nie nastąpi dalsze hamowanie polskiej(...), przedstawionymi na początku grudnia. Wiceminister pracy Jacek Męcina przekonywał wówczas, że "z całą pewnością kryzys na polskim rynku pracy się zakończył".  - Na koniec roku patrzymy optymistycznie - biorąc pod...

 • Raport Euler Hermes o sytuacji gospodarczej w Rosji

  Ekonomiści Euler Hermes skorygowali w dół prognozy wzrostu gospodarczego Rosji. Szczególnie narażone na ryzyko ze względu na ich zależność od importu z Rosji ropy i gazu oraz silnych połączeń handlowych pozostają Finlandia, Słowacja, Litwa, Estonia oraz Republika Czeska.

 • Wyzysk Polski

  Nie ma prawdziwej wolności bez własności. Tymczasem Polaków, mimo pozornej wolności politycznej i wolności słowa, coraz bardziej ograniczanej, utrzymuje się w sytuacji półzniewolenia pod względem ekonomicznym. Polskim problemem numer jeden są niskie płace.

 • KE podnosi prognozę wzrostu PKB dla Polski

  Wzrost polskiego PKB przyspieszy z 3,2 proc. w 2015 r. do 3,4 proc. w 2016 r. - przewiduje Komisja Europejska w zimowej prognozie.