• Informacje na temat:

  prognoza kursu dolara kanadyjskiego

Artykuły na temat: prognoza kursu dolara kanadyjskiego
 • Ostre załamanie kursu bitcoina

  Przed okresem świątecznym, który zwykle przynosi uspokojenie na rynkach, doszło do gwałtownego załamania kursu bitcoina. W ciągu ostatniej doby wartość najpopularniejszej kryptowaluty obniżyła się o niemal 25 proc., a od niedzieli, kiedy biła rekordy spadek wyniósł aż 35 proc. i w piątek rano 1 bitcoin kosztuje 12,9 tys. dolarów USA. To najniższy kurs od 6 grudnia br.

 • Dolar najtańszy od blisko trzech lat

  Ostatnie godziny na rynku walutowym były niezwykle turbulentne. Najpierw Europejski Bank Centralny nie zdołał zahamować aprecjacji wspólnej waluty, a następnie inwestorzy ruszyli do mocniejszej wyprzedaży dolara podczas sesji azjatyckiej. W obliczu takich okoliczności złoty umocnił się do dolara najbardziej od grudnia 2014 roku.

 • Bessa wpływa na złagodzenie prognoz Fed

  Wstępny etap wzrostu apetytu na ryzyko jest już za nami i rynki już wkrótce zaczną szukać najnowszych dowodów - w tym tygodniu w szczególności ze strony Rezerwy Federalnej - na to, że apetyt na ryzyko będzie dalej rosnąć lub też, że ponownie gwałtownie spadnie.

 • Rubel bije rekordy, ale nie tylko ta waluta sięga piekielnego dna

  Z powodu taniejącej ropy tracą na wartości pieniądze większości krajów żyjących z eksportu surowców.

 • Sesja azjatycka przyniosła stabilizację na EURUSD przy 1.0770, a na EURPLN przy 4.02. Dziś uwaga powinna skupić się na odczytach inflacji CPI (14:30) i indeksu nastrojów gospodarstw domowych w USA (15:55) oraz danych z rynku pracy Wielkiej Brytanii (10:30). Ponadto poznamy ważne dane z Kanady - inflację CPI i dynamikę sprzedaży detalicznej (14:30). Z rodzimej gospodarki natomiast pojawi się odczyt średniego zatrudnienia i wynagrodzenia w marcu (14:00), jednak nie powinien on mieć większego...

 • Donald Trump zwalnia Scaramucciego

  Prezydent USA Donald Trump zwolnił wczoraj nowego dyrektora ds. informacji Białego Domu Anthony'ego Scaramucciego - podał "New York Times". Rynek walutowy zareagował przeceną dolara.

 • amerykańskiego dolara nowe maksimum ustanowił kurs USDPLN (3.39). Relatywnie stabilne wciąż natomiast pozostają notowania EURPLN i CHFPLN.

 • W perspektywie kilkudziesięciu godzin amerykański dolar osłabia się do pozostałych przedstawicieli grona G-10. Najsilniejsze są waluty surowcowe wsparte czynnikami lokalnymi.

 • Eurodolar zszedł wczoraj do poziomów niższych nawet niż w piątek, wtedy para zakreśliła okolice 1,1730, a podczas sesji wtorkowej było to nawet 1,1715. Szczegóły zależą oczywiście do pewnego stopnia od tego, czy mówimy o bid, ask czy kursie średnim, na jakiej platformie go sprawdzamy etc.

 • Spowolnienie w Wielki Piątek

  Dziś jest Wielki Piątek i większość rynków nie działa. Zamknięte są m.in. giełdy w Hongkongu, Singapurze, Australii, Nowej Zelandii czy Indonezji, a także w Europie i w USA.