• Informacje na temat:

  prognoza kursu dolara usd

Artykuły na temat: prognoza kursu dolara usd
 • Waluty: Fatalna prognoza dla kursu euro

  Analitycy rynków walutowych, uważają że kurs euro nadal będzie się osłabiać. Skrajne prognozy mówią nawet o zrównaniu się z amerykańskim dolarem. Zdaniem analityków zachodzi spora szansa, że osłabienie okaże się jeszcze głębsze, jeśli zmaterializują się obawy związane z rozpadem eurostrefy.

 • Ostre załamanie kursu bitcoina

  Przed okresem świątecznym, który zwykle przynosi uspokojenie na rynkach, doszło do gwałtownego załamania kursu bitcoina. W ciągu ostatniej doby wartość najpopularniejszej kryptowaluty obniżyła się o niemal 25 proc., a od niedzieli, kiedy biła rekordy spadek wyniósł aż 35 proc. i w piątek rano 1 bitcoin kosztuje 12,9 tys. dolarów USA. To najniższy kurs od 6 grudnia br.

 • Dominujący od początku tygodnia trend stopniowego osłabiania się dolara jest podtrzymany. Kolejną cegiełkę dokłada silniejsze niż zakładał to rynek zaniepokojenie FOMC tegoroczną słabością inflacji wyrażone w protokole z wrześniowego posiedzenia. Sytuacja uległa w porównaniu z poprzednim tygodniem wyraźnej odmianie, ponieważ wygasły dotychczas pozytywne dla dolara impulsy polityczne a pusty

 • Długoterminowa prognoza dla funta

  Po ogłoszeniu wyników referendum w sprawie Brexit-u doszło do silnej przeceny funta. Lipcowy dołek wypadł na poziomie 1.29 USD. Przez kolejne dwa miesiące trwała konsolidacja, w październiku doszło do wybicia w dół. W ostatni piątek kurs funta spadł do poziomu 1.1824 USD. Teraz mamy odbicie.

 • Surowce: Dolar pozwolił odetchnąć

  ryzykiem ponownych spadków związanym z wciąż niepewnymi prognozami dla światowego wzrostu gospodarczego.

 • Wkrótce dolar może kosztować 4,45 zł. Europę czeka kolejny wstrząs?

  Większość członków Fed przewiduje w tym roku 3 podwyżki stóp procentowych. To działanie obciąży samych Amerykanów, dla których zdrożeją pożyczki i obsługa kredytów. Dla Polaków dalsze umacnianie dolara będzie oznaczało przede wszystkim coraz mniej opłacalny import towarów, m.in. nabywanej w tej walucie ropy czy gazu.

 • Dolar może rozpocząć kolejny atak

  Możliwe wznowienie umocnienia USD po zawirowaniach w okresie świątecznym. Byki na rynku USD szykują się na kolejny atak, jeśli dane z USA nie rozczarują. W tym tygodniu kluczowymi publikacjami jest indeks ISM oraz dane o liczbie nowych etatów w sektorze pozarolniczym USA.

 • Surowce znajdują nabywców z początkiem 2019 r.

  Burzliwy pierwszy tydzień obrotów w 2019 r. zakończył się spokojniej. Po osiągnięciu najniższego poziomu od 33 miesięcy indeks towarowy Bloomberg zdołał odbić w górę i odnotować pierwszy od pięciu miesięcy zysk w ujęciu tygodniowym. Pogrom na światowych rynkach spowodowany niepewnością gospodarczo-polityczną, jak również coraz mniejszą płynnością zahamował, gdy Pekin potwierdził, że spodziewa się amerykańskiej delegacji handlowej.

 • Kurs EUR/USD osuwa się po wczorajszym wystrzale w górę. Cieniem na notowaniach kładą się słabe dane z Chin. O tym jednak na jakich poziomach para ta zakończy dzień zdecyduje już Europejski Bank Centralny (EBC) i seria danych makroekonomicznych z USA.

 • Na giełdzie kurs dolara przekroczył 82 ruble

  Kurs dolara na moskiewskiej giełdzie przekroczył w środę barierę 82 rubli, bijąc kolejne rekordy. Kurs euro przybliżył się do 90 rubli. Rosyjska waluta słabnie w związku z kolejnymi spadkami cen ropy.