• Informacje na temat:

  prognoza kursu euro na najbliższe dni

Artykuły na temat: prognoza kursu euro na najbliższe dni
 • Rynki pracy 2012: Gdzie i komu będzie najłatwiej znaleźć pracę w 2012 roku

  Europa stoi na krawędzi ponownego kryzysu. Jednak istnieją branże, w których emigranci wciąż mogą nieźle zarobić. Dowiedz się, gdzie i komu będzie najłatwiej znaleźć pracę w 2012 r.

 • Prognoza: Frank szwajcarski po 6 złotych?

  Bankructwo Grecji, podniesienie stóp procentowych przez Rezerwę Federalną oraz dalszy spadek cen ropy naftowej mogą wywołać wstrząs na rynkach finansowych. To skrajnie niekorzystny scenariusz, ale może się zdarzyć, że frank będzie kosztował nawet 6 zł - ostrzega Piotr Lonczak, analityk Cinkciarz.pl.

 • Środa na rynku walutowym była bardzo ciekawa. Posiedzenie EBC, decyzja RPP, kolejne dane z USA i wreszcie dane o zapasach paliw w USA. Na tej rozgrywce najlepiej wyszły waluty "naftowe", najgorzej radzą sobie zaś rynki wschodzące spoza Europy.

 • Czwartek przyniósł kontynuację wyprzedaży złotego. W relacji do euro był on najsłabszy od lutego br., do franka od czerwca 2013 r., a do dolara aż od lipca 2012 roku. Ostatnia słabość złotego sugeruje, że to jeszcze nie koniec jego przeceny.

 • Czy złotemu grozi atak?

  Niewiele potrzeba do udanego ataku spekulacyjnego na złotego. Polskie władze dysponują instrumentami, którymi mogą bronić kursu, jednak w przypadku ataku na dużą skalę byłyby bezradne. Ale w najbliższym czasie takiego wydarzenia nie należy się spodziewać.

 • Wszyscy czekają na ruch EBC?

  Kluczowym wydarzeniem, które może wpłynąć na sytuację na rynkach finansowych w perspektywie najbliższych miesięcy, będzie czwartkowe posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Europejski Bank Centralny obradować będzie pod silną presją wysoce niezadawalającego tempa wzrostu gospodarki strefy euro, widocznej ponownie deflacji oraz fatalnych nastrojów na rynkach finansowych i wśród

 • Po poniedziałkowym ochłodzeniu nastrojów, wtorkowa sesja przyniosła kontynuację przeceny na amerykańskich parkietach. Handel rozpoczął się wyraźnie poniżej poniedziałkowych kursów zamknięcia i podaż praktycznie przez cały dzień kontrolowała sytuację, stopniowo spychając indeksy niżej.

 • Dolar amerykański pozostaje silny, gdyż inwestorzy oczekują w najbliższej przyszłości samych dobrych danych z USA. Na początek tygodnia największym przegranym pozostaje dolar nowozelandzki po tym, jak rząd i bank centralny dały znak, że chcą jeszcze tańszej waluty.

 • Nazwisko osoby powołanej na czteroletnią kadencję przewodniczącego Fed poznamy już w najbliższy czwartek - wynika nie tylko z pogłosek Politico, ale również zapewnień Białego Domu. Niezmiennie pewniakiem bukmacherów pozostaje Jerome Powell, który obecnie może pochwalić się szansą na poziomie 79 proc.

 • Amerykańskie indeksy zyskały w środę i zakończyły dzień na wyraźnych plusach. Ostatecznie indeks S&P500 zakończył handel na poziomie 1 968,89 pkt. (+1,75 proc.), DJIA wzrósł do 16 994,22 pkt. (+1,64 proc.), a Nasdaq Composite zyskał 83 pkt. i wzrósł do poziomu 4 468,59 pkt. (+1,90 proc.). Indeksy zaczęły dzień w okolicach wtorkowego zamknięcia i utrzymywały się przy kursie odniesienia przez kilka