• Informacje na temat:

  prognoza kursu walutowego

Artykuły na temat: prognoza kursu walutowego
 • Płaca realna w Polsce do 2040 r. wzrośnie o ponad 140 procent

  ...ze względu na wciąż duży korzystny wpływ arbitrażu płacowego, ale jak pokazuje najnowsza prognoza PwC, dynamika wzrostu płac w naszym kraju będzie wysoka i to długim okresie - transformacje...

 • Walutowa układanka

  Precyzyjne prognozowanie ceny pieniądza w dłuższym okresie jest niezwykle trudne. O wysokości kursu walutowego decyduje wiele czynników, a na każdy z nich wpływają jeszcze inne uwarunkowania - tłumaczą eksperci Pioneer Pekao TFI.

 • Czarny scenariusz na tym rynku możliwy

  ...skorygowana do 13 proc. prognoza może okazać się zbyt optymistyczna. Utrzymująca się na wysokim poziomie stopa bezrobocia, zamrożenie funduszu płac w administracji i słabnąca inflacja zmniejszą presję na(...) wynagrodzeń pracowników będzie dodatkowo ograniczana niestabilną sytuacją w regionie, zwiększającą niepewność przedsiębiorców, co do możliwości pozyskiwania nowych zamówień i kształtowania się kursu...

 • Prognoza walutowa dla złotego i liry tureckiej

  Uwaga rynków walutowych znów skupia się na lukach w polityce gospodarczej, które pojawiają się w głównych obszarach ekonomicznych. Rezerwa Federalna w grudniu zadecydowała o pierwszej od dziewięciu lat podwyżce stóp procentowych i spodziewamy się, że drugiej połowie 2016 r.

 • Czy grozi nam szok cenowy? Nie wpadajmy w panikę!

  ...walutę. Oczekujemy utrzymywania kursu EUR/PLN w pobliżu obecnych poziomów" - napisano w raporcie. "Dość duża odporność złotego na wszelkie czynniki teoretycznie sprzyjające umocnieniu (zaskakująco(...). "Stabilizacja kursu EUR/PLN oraz ogłoszenie przez bank centralny przerwy w podwyżkach stóp procentowych sprzyja obniżeniu rentowności obligacji. W ostatnim tygodniu na całej krzywej oprocentowanie znacząco...

 • Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę ustabilizowania kursu PLN po ostatnim okresie podwyższonej zmienności. Polska waluta jest wyceniana przez inwestorów następująco: 4,4370 PLN za euro, 4,1802 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,1120 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,2597 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,607 proc. w przypadku

 • Prognoza: Frank szwajcarski po 6 złotych?

  Bankructwo Grecji, podniesienie stóp procentowych przez Rezerwę Federalną oraz dalszy spadek cen ropy naftowej mogą wywołać wstrząs na rynkach finansowych. To skrajnie niekorzystny scenariusz, ale może się zdarzyć, że frank będzie kosztował nawet 6 zł - ostrzega Piotr Lonczak, analityk Cinkciarz.pl.

 • Waluty: Fatalna prognoza dla kursu euro

  Analitycy rynków walutowych, uważają że kurs euro nadal będzie się osłabiać. Skrajne prognozy mówią nawet o zrównaniu się z amerykańskim dolarem. Zdaniem analityków zachodzi spora szansa, że osłabienie okaże się jeszcze głębsze, jeśli zmaterializują się obawy związane z rozpadem eurostrefy.

 • Kredyty walutowe: Dziesięć lat z frankiem

  Prezydencki projekt ustawy mającej przybliżyć rozwiązanie problemu kredytów walutowych, został skierowany do Sejmu niemal równo w dziewiątą rocznicę ustanowienia przez kurs franka szwajcarskiego najniższego w historii poziomu. Przeciętny kredytobiorca znajduje się w połowie okresu spłaty zadłużenia. Łatwo dokonać jej bilansu, trudniej o prognozę na następną połowę.

 • W 2015 r. rynki walutowe czeka szalony rajd?

  Rynki walutowe kończą 2014 r. mocnym akcentem, a 2015 r. może przynieść im zmiany o znaczeniu historycznym. Budzimy się z drzemki, która ogarnęła rynki walutowe po światowym kryzysie finansowym, tj. w okresie od 2009 r. do połowy 2014 r.