• Informacje na temat:

  prognoza rynku mieszkaniowego

Artykuły na temat: prognoza rynku mieszkaniowego
 • Szok na rynku pracy

  Sygnały dochodzące z rynku pracy z jednej strony wpędzają niemal w stan euforii, z drugiej - poważnie niepokoją. Rośnie zatrudnienie, spada stopa bezrobocia - pod względem jej wielkości nie jesteśmy już na pierwszym, a na drugim miejscu w UE. Ale spada też i tak najniższy wskaźnik zatrudnienia (52,8 proc., w UE 65,2 proc.), fala migracji zarobkowej raczej podnosi się niż opada, a przedsiębiorcy...

 • Ostatni rok dobrej koniunktury na rynku mieszkaniowym

  Po rekordowym roku 2015, rynek mieszkaniowy pozostanie jeszcze mocno rozgrzany do końca 2016 r. Schłodzenia koniunktury można oczekiwać na początku 2017 r. - przewidują w najnowszym raporcie E-VALUER INDEX 2016 eksperci Emmerson Evaluation.

 • Najtrudniejsze trzy miesiące dopiero nadejdą dla Polski

  W ciągu najbliższych trzech miesięcy sytuacja na rynku pracy w Polsce może pogorszyć się dramatycznie. Skutki spowolnienia gospodarczego najbardziej odczują specjaliści od budownictwa, nieruchomości, bankowości i ubezpieczeń.

 • Dziura mieszkaniowa w naszym kraju już od lat stanowi drażliwy temat, który niestety nie traci na aktualności. Wszelkie porównania zasobów mieszkaniowych Polski do pozostałych państw członkowskich Unii Europejskiej wskazują, iż pod względem zaspokojenia potrzeby mieszkaniowej pozostajemy w ogonie Europy.

 • Brexit zaczyna uderzać w Irlandię

  .... O ile w pierwszych latach po otwarciu irlandzkiego rynku pracy Polacy najczęściej znajdowali zatrudnienie w sektorze budowlanym oraz przy zajęciach niewymagających wysokich kwalifikacji, czyli...

 • Mieszkaniowa prognoza na 2018 r. - ponad 200 tys. nowych kredytów

  Ponad 75 proc. nabywanych mieszkań ma powierzchnię poniżej 65 m kw., cena nabywanych mieszkań w ponad 75 proc. nie przekracza 300 tys. zł. Relacja liczby transakcji na rynku pierwotnym do liczby transakcji zawieranych na rynku wtórnym we wszystkich większych aglomeracjach wskazuje jednoznacznie, że są to nadal rynki nienasycone i cechuje je duży niedobór lokali.

 • Niewolnice szarej strefy: Dwa złote za godzinę? Takie są realia

  ...umowy praca może być zerwana praktycznie z dnia na dzień - mówi. Dodaje, że dyskryminacja i wykorzystywanie tych kobiet jest tak wysokie, bo ogólnie Ukrainki mają w Polsce na rynku pracy bardzo złą(...) były identyczne pod względem cech istotnych dla pracodawcy. Okazało się, że to Ukrainki w takich zestawach najrzadziej dostają propozycję pracy. Na rynku opieki nad seniorami zaś są coraz...

 • Budownictwo mieszkaniowe w okresie I-VIII 2018 r.

  W okresie pierwszych ośmiu miesięcy 2018 roku oddano do użytkowania więcej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła również liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym oraz liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto.

 • ...miesięcy. Pozostaje tylko wierzyć, że w obu przypadkach sprawdzi się wariant optymistyczny, z którego można wyciągnąć wniosek, że apogeum kryzysu mamy już za sobą. Ostatnie doświadczenia z prognozami(...) mieszkaniowego przez osoby, które utraciły pracę. Państwo maksymalnie przez 12 miesięcy będzie pokrywać ratę do wysokości 1200 PLN miesięcznie. Drugi pomysł skierowany jest do firm i polega na udzielaniu przez...

 • Dokąd zmierza rynek mieszkaniowy w Polsce?

  Temat rynku mieszkaniowego w Polsce jest ostatnio niezwykle popularny. Wynika to m.in. z najwyższej w historii liczby oddawanych mieszkań oraz obaw, kiedy dobra koniunktura będzie miała swój kres. Obserwatorów interesuje również jaki wpływ na rynek będzie miało potencjalne spowolnienie w branży. Artykuł ten ma na celu odpowiedzieć na te i inne pytania.