• Informacje na temat:

  prognoza zlotego

Artykuły na temat: prognoza zlotego
 • Czy zabraknie pracy dla programistów? Prognoza na 2020 rok

  Coraz więcej osób chce zostać programistą. Branża IT kusi dobrym wynagrodzeniem, benefitami i stabilną pracą. Czy ta bańka za chwilę pęknie? Eksperci ze szkoły programowania online Kodilla.com uspokajają: firmy z branży IT mają się dobrze i będą mieć jeszcze lepiej.

 • Złoty oddał część wcześniejszych zysków

  W środę podczas spokojnej sesji złoty oddał część osiągniętych w ostatnich dniach zysków wobec euro. Około godziny 17 za euro trzeba było zapłacić 4,18, za dolara 3,34, za franka szwajcarskiego - 3,47 zł.

 • Niewolnice szarej strefy: Dwa złote za godzinę? Takie są realia

  Tysiące Ukrainek wypełnia lukę w polskim systemie opieki nad osobami starszymi. Wkrótce bez ich pracy nie damy sobie rady, bo robimy się coraz starsi. Ale nie chcemy im płacić.

 • Złoty 2016: Co dalej z polską walutą?

  Koniec roku na rynku walutowym powinien być w miarę spokojny. Podwyżka stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych jest już wpisana w cenę, a banki centralne w Europie nie powinny przez najbliższe miesiące zmieniać polityki. Wycena złotego będzie zależeć zatem w dominującym stopniu od warunków krajowych.

 • MG podtrzymuje prognozę wzrostu produkcji w czerwcu o ok. 11,5 proc. rok do roku

  Analitycy Ministerstwa Gospodarki w rozmowie z PAP podtrzymali prognozę wzrostu produkcji w czerwcu br. na poziomie ok. 11,5 proc. w ujęciu rok do roku. Ich zdaniem, w całym II kwartale wzrost produkcji w porównaniu z analogicznych okresem roku ubiegłego przekroczy 9,5 proc.

 • Złoty w przedziale 4,02-4,06/euro

  Piątkowa sesja na długu może przynieść lekkie wzrosty rentowności długoterminowych SPW, a na początku przyszłego tygodnia wyceny długu powinny się ustabilizować. Z kolei kurs złotego powinien w piątek oscylować w przedziale 4,02-4,06/euro.

 • Ile zarabia programista?

  Branża IT kusi dobrym wynagrodzeniem, benefitami i stabilną pracą. Wynagrodzenia pracowników firm z sektora IT rosną bardzo szybko. Od 2009 do 2017 roku wzrosły o 1153 złote. Według prognoz ekspertów Kodilla.com, do 2020 roku pensje wzrosną o 1572 zł. W 2017 roku wynagrodzenie w branży IT wyniosło średnio 3894 złotych. Już po 5 latach pracy zarobki wzrastają do 10 tysięcy złotych.

 • Złoty w poniedziałek pozostał mocny, na rynku było spokojnie

  W poniedziałek podczas spokojnej sesji na rynku walutowym złoty pozostał mocny. Około godziny 17,30 za euro płacono 4,18 zł, dolara wyceniano na 3,69 zł, a frank kosztował 3,99 zł.

 • Więcej pracy na święta

  W związku z przygotowaniami do świąt Bożego Narodzenia, Polacy wydadzą rekordowo dużo pieniędzy - wg prognoz statystycznie każdy z nas wyda 1 282 złote. Żeby nadążyć za sezonowym wzrostem popytu, firmy zatrudniają tysiące pracowników, którzy jako Mikołaje, hostessy, operatorzy wózków widłowych i pracownicy magazynowi rozładują "świąteczną górkę" w handlu i logistyce.

 • Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację w zakresie wczorajszej zmienności. Polska waluta wyceniana jest następująco: 4,1487 PLN za euro, 3,7015 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,8953 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,16 proc. w przypadku papierów 10-letnich.