• Informacje na temat:

  prognozy cen złota 2014

Artykuły na temat: prognozy cen złota 2014
 • Raport katowickiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), który m.in. monitoruje wyniki branży w kraju i zbiera dane ze świata wskazuje, że międzynarodowy rynek węgla oczekuje na zmianę trendu. Jednak o ile jeszcze do niedawna na wzrost zapotrzebowania na węgiel wpływały np. bodźce sezonowe, teraz nasyconego rynku nie pobudzają nawet takie czynniki.

 • DM BOŚ: Cena złota spadnie do 1000 dolarów za uncję

  Zdaniem analityków rynków surowcowych, w 2015 roku niewykluczony jest spadek notowań złota do 1000 dolarów za uncję.

 • Pierwsza połowa tygodnia na rynkach metali szlachetnych odznacza się zdecydowaną przewagą strony podażowej. Dynamiczny spadek cen złota pociągnął w dół także notowania innych metali szlachetnych, w tym platyny.

 • Prognozy Saxo na III kwartał: cień Brexitu

  Zdaniem analityków Saxo Banku ,w trzecim kwartale 2016 roku i dalszym okresie będziemy świadkami wzmożonej niepewności, ale nie musi być to zjawisko o negatywnych konsekwencjach. Jeśli niepewność oznacza reformy i poprawę, to z perspektywy czasu wszystkie obecne źródła zawirowań mogą okazać się zwiastunem pozytywnych zmian.

 • Chiny mocno zaszkodziły cenom metali

  Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie mocno spadają w reakcji na słabe dane o handlu zagranicznym Chin. Tanieją też inne metale przemysłowe - podają maklerzy. Metal na LME w dostawach 3-miesięcznych tanieje o 1,7 proc. Rezerwy walutowe Chin wyniosły w lutym 3,2 bln USD i były niższe o 28,6 mld USD niż w styczniu.

 • Na wyższe zyski z lokat przyjdzie jeszcze poczekać

  W przyszłym roku może nawet dojść do obniżki stóp procentowych - pokazują najnowsze prognozy ekonomistów. Lokaty mogą być więc jeszcze gorzej oprocentowane, a kredyty tańsze. Jak w takim otoczeniu ulokować kapitał, aby zarobić? Lion's Bank sprawdził na czym można było zarobić w ostatnim roku.

 • Surowce znalazły się na rozdrożach

  Rynki towarowe rozpoczęły 2018 r. mocnym akcentem, jednak wkrótce znalazły się pod silną presją, ponieważ coraz większe napięcia w handlu międzynarodowym zagroziły dalszym spowolnieniem i tak już hamującego tempa wzrostu gospodarczego. Zmniejszyły się również oczekiwania co do korzystnego dla surowców wzrostu inflacji - bieżące i przyszłe prognozy nie wykazują istotnego wzrostu presji na światowe

 • Co dalej z tą ropą?

  Baryłka ropy - zarówno crude, jak i brent - jest najtańsza od maja 2003 roku... Wydaje się jednak, że jest bliska przełamania linii trendu spadkowego, który trwa od połowy 2014 roku. Od połowy lutego cena surowca rośnie dość dynamicznie. Dlaczego? Co to jest contango ropy i czemu inwestorzy powinni zwrócić uwagę na marcowy odczyt tego wskaźnika?

 • Ceny surowców na dnie. Czy jest szansa na odbicie?

  Gwałtowny i głęboki, a wygląda na to, że także długotrwały, spadek cen surowców to, obok nadprodukcji w Chinach, jedna z głównych przyczyn spadku cen stali. Czy - a jeśli tak, to kiedy - doczekamy się odbicia?

 • OPEC decyduje się na cięcie produkcji, ale czy zrealizuje swoje zapowiedzi?

  Arabia Saudyjska rezygnuje ze strategii "pump-and-dump" po wypracowaniu porozumienia w sprawie ograniczenia produkcji. Porozumienie zakłada pierwsze ograniczenie produkcji przez OPEC od 2008 roku. Na wzrost cen ropy liczą nie tylko kraje z kartelu.