• Informacje na temat:

  prognozy cenowe pszenicy

Artykuły na temat: prognozy cenowe pszenicy
 • Saxo Bank: Szokujące prognozy na 2015 rok

  U progu 2015 r. mamy niemal idealne warunki dla rozwoju rynku i inwestycji kapitałowych. Inflacja spadła do poziomu najniższego od lat 80. ubiegłego wieku, podobnie jak wysokość odsetek, a branża energetyczna jest stosunkowo stabilna.

 • Prognozy Saxo na III kwartał: Surowce przyniosą korzyści

  Światowa panika fiskalna, która naszym zdaniem rozpęta się w nadchodzących kwartałach, zapewni dodatkowe zyski licznym kluczowym surowcom. W kontekście kolejnej rundy obniżania stóp procentowych banków centralnych i rentowności obligacji najbardziej może skorzystać złoto, natomiast ryzyko kolejnej wojny walutowej może przyczynić się do osłabienia dolara amerykańskiego, co stanowić będzie dodatkowy pozytywny czynnik dla surowców.

 • Bieżący rok na razie przynosi zniżki notowań wielu towarów rolnych. Najbardziej dotkliwe przeceny miały miejsce na rynku soi, głównie za sprawą wojny handlowej Stanów Zjednoczonych i Chin, w ramach której wprowadzone zostały cła na import amerykańskiej soi do Chin. Nie lepiej wyglądała sytuacja na rynkach cukru czy kawy, gdzie presję na spadek cen wywierały nie tylko fundamenty, ale i słaby brazylijski real.

 • Kryzys na rynkach wschodzących, Stany Zjednoczone w zawieszeniu

  Dla wielu osób to pierwszy tydzień powrotu do pracy po wakacyjnym relaksie. W związku z tym uważam, że naszym obowiązkiem jest jasno podkreślić sytuację na rynku: to początek od dawna oczekiwanego załamania spowodowanego przez ten sam pieniądz, który tak bardzo pomógł gospodarkom starego i nowego świata w czasie kryzysu w latach 2007-2008.

 • Fortress Energy razem z metalami odnotowuje stratę

  Przez trzeci tydzień z rzędu surowce odnotowywały gorsze wyniki. Największy spadek w wyniku wyprzedaży wśród inwestorów wykazały metale (zarówno przemysłowe, jak i szlachetne) oraz surowce miękkie. Oznaki osłabienia można było również dostrzec w przypadku Fortress Energy ze względu na fakt, że ropa naftowa padła ofiarą przeceny techniczne ropa naftowa padła ofiarą przeceny j, mimo iż napływające informacje były zasadniczo korzystne dla cen.

 • Hossa na rynku surowców wciąż trwa. Szerokie spektrum towarów, poczynając od złota, platyny, ropy naftowej, metali przemysłowych (miedź, aluminium, ołów) a na produktach rolnych (pszenicy, kawy, kukurydzy itd.) kończąc wyznaczyły w ostatnim czasie nowe rekordy cenowe.

 • Cena ropy naftowej spadła w minionym tygodniu o 14 dolarów, wyznaczając tym samym trzymiesięczne minimum. Powodem spadków jest umacniający się dolar oraz słabnąca gospodarka światowa. Konsumpcja benzyny w Stanach Zjednoczonych - znajdujących się na pierwszym miejscu pod względem zużycia energii, spadła w przeciągu czterech tygodni do 1 sierpnia o 2,6% w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego.

 • W co inwestować?

  Ostatnie tygodnie to niemal bezustanne bombardowanie inwestorów negatywnymi informacjami. Tymczasem po rynkach akcji i nieruchomości (w niektórych krajach) zwyżka, którą obserwujemy ostatnio na rynkach surowcowych skłania do rozważenia czy ceny ich nie są już zbyt wysokie.

 • Stosowanie kontraktów futures jako zabezpieczenia przed ryzykiem kursowym jest sposobem najprostszym i najłatwiejszym do zrealizowania. Jednak aby stosować tę strategię, wskazane jest skorzystać z prognoz dotyczących kursów walut wystawionych przez doświadczone biura analityczne.

 • Zmiana trendów

  Latem 2007 r. rozpoczął się kryzys finansowy w najbardziej rozwiniętych gospodarczo krajach, osłabiając dolara jednocześnie spekulacyjnie wzmacniając rynki surowcowe, przede wszystkim rynek ropy naftowej. Natomiast lato 2008 r., a szczególnie sierpień, pamiętane będzie dzięki gremialnemu odwróceniu trendów na rynkach surowcowych i walutowych.