• Informacje na temat:

  prognozy dla euro waluty

Artykuły na temat: prognozy dla euro waluty
 • Dzisiejsza publikacja Departamentu Pracy USA wpisała się w oczekiwania rynku - odczyt przewyższył prognozy - w sektorach pozarolniczych przybyło w marcu 216 tys. miejsc pracy, a w prywatnym 230 tys.

 • Waluty - gra na euro

  Ożywienie w strefie euro, stopniowe odchodzenie Europejskiego Banku Centralnego od ultra luźnej polityki monetarnej, wreszcie zadyszka dolara - wszystko to wpływa korzystnie na kurs euro, który w drugiej połowie roku może się istotnie umocnić. Cieniem na tegorocznych prognozach kładą się jednak ryzyka polityczne związane z całą serią wyborów w UE.

 • Waluty: Fatalna prognoza dla kursu euro

  Analitycy rynków walutowych, uważają że kurs euro nadal będzie się osłabiać. Skrajne prognozy mówią nawet o zrównaniu się z amerykańskim dolarem. Zdaniem analityków zachodzi spora szansa, że osłabienie okaże się jeszcze głębsze, jeśli zmaterializują się obawy związane z rozpadem eurostrefy.

 • Niepokoje polityczne i rosnąca gospodarka amerykańska spowodują spadek euro

  Umacniająca się amerykańska gospodarka w połączeniu z niespokojną sytuacją polityczną w Europie nie pozostaje bez wpływu na waluty. W pierwszej połowie 2017 roku można się spodziewać zrównania wartości euro i dolara - ocenia Konrad Białas, główny ekonomista TMS Brokers. W drugiej części roku sytuacja powinna się unormować, a euro będzie się wzmacniać. Niepewność związana z Brexitem i przyszłe

 • Złoty będzie pod mniejszą presją. Euro może zniżkować

  W najbliższych tygodniach kluczowe dla polskiej waluty będą dane z amerykańskiej gospodarki - mówi Marek Wołos, główny ekonomista Domu Maklerskiego Athena Investments. To od ich odczytów zależeć(...) euro. Pod koniec czerwca będzie raczej słabł.

 • S&P może dziś podnieść prognozy dla Polski?

  Agencja S&P prawdopodobnie podąży śladem Moody's i jeszcze dziś podniesie prognozy dla polskiej gospodarki, wspierając tym samym złotego i rozbudzając nadzieje na korektę w górę ratingu w październiku.

 • Kurs złotego: Czeka nas osłabienie polskiej waluty

  Złoty w najbliższych miesiącach osłabi się do dolara. Za amerykańską walutę trzeba będzie zapłacić więcej niż 4 złote.

 • Jaki wpływ na złotego mają turbulencje na rynkach wschodzących?

  Sierpniowe zawirowania na rynkach wschodzących nie pozostały bez wpływu na polską walutę, jednak kilkugroszowe osłabienie się złotego względem euro i dolara to nic w porównaniu do kryzysów walutowych w Turcji i Argentynie. Jakie są prognozy dla złotego?

 • Co się będzie dziać z polską walutą w 2018 roku?

  Mijający rok był bardzo udany dla polskiej waluty. Złoty wzmocnił się wobec wszystkich najważniejszych walut światowych. Jaki jest najbardziej prawdopodobny scenariusz na 2018 rok?

 • Złoty może się osłabić wobec euro, a rentowności SPW będą spadać

  Złoty może podążyć ku poziomowi 4,35 za euro, lecz później nastąpi stabilizacja - uważają ekonomiści. Rentowności 10-letnich polskich SPW mogą spaść do poziomu 2,00 proc., a nawet chwilowo poniżej 1,90 proc.