• Informacje na temat:

  prognozy dolara

Artykuły na temat: prognozy dolara
 • Rynek pracy w Polsce - prognozy Adecco Poland

  ...na niewielkie wahania kursu złotego. W okresie ostatnich lat nie przekraczały one średnio 15 proc. względem euro i dolara. Taka sytuacja sprzyja przedsiębiorcom sprzedającym swoje towary za granicą...

 • Prognozy na 2019 rok - w gospodarce osłabienie, nerwowo na rynkach

  Rok 2019 bez wątpienia będzie okresem globalnego spowolnienia wzrostu gospodarczego. Nie powinno ono być jednak zbyt głębokie, pod warunkiem, że nie dojdzie do eskalacji napięć i konfliktów geopolitycznych. Czynnikiem ryzyka, głównie dla rynków finansowych, może być polityka banków centralnych, przede wszystkim Fed. Inwestorzy nie powinni oczekiwać wysokich zysków i bardziej koncentrować się na ochronie kapitału.

 • Dzisiejsza publikacja Departamentu Pracy USA wpisała się w oczekiwania rynku - odczyt przewyższył prognozy - w sektorach pozarolniczych przybyło w marcu 216 tys. miejsc pracy, a w prywatnym 230 tys.

 • S&P może dziś podnieść prognozy dla Polski?

  Agencja S&P prawdopodobnie podąży śladem Moody's i jeszcze dziś podniesie prognozy dla polskiej gospodarki, wspierając tym samym złotego i rozbudzając nadzieje na korektę w górę ratingu w październiku.

 • Usługi - ostatni bastion wzrostu

  Koniunktura w usługach - według danych GUS - nie jest dobra, ale spadek nastrojów nie jest aż tak głęboki, jak w przemyśle. Według ostatnich marcowych badań niektóre kategorie usług - jak informacja i komunikacja oraz działalność finansowa i ubezpieczeniowa - spodziewają się nawet wzrostu sprzedaży w kolejnych miesiącach. Indeks prognozy sprzedaży wzrósł w pierwszej branży do 8,9 pkt z 7,3 pkt...

 • Amerykańska waluta w wieczór po decyzji FED wchodziła potężnie przeceniona do pozostałych walut G-10 po fatalnych odczytach inflacji i sprzedaży detalicznej. Najlepsza dla dolara informacja to fakt, że prognozy optymalnego zdaniem decydentów poziomu stóp pozostają bez zmian. Ich mediana nadal sugeruje, że w tym roku należy spodziewać się jeszcze jednej podwyżki i trzech kolejnych w roku przyszłym.

 • Gdzie płacą grosze?

  Od wielu lat zwykło się mówić, że najniższe koszty pracy są w Chinach. To był magnes przyciągający inwestorów, w tym także firmy z innych krajów. Prognozy mówią, że już w przyszłym roku Chiny wyprzedzą Stany Zjednoczone pod względem produkcji przemysłowej.

 • Dlaczego dolar już wkrótce może podrożeć do 4 zł?

  Coraz więcej sygnałów sugeruje, że amerykańska waluta w kolejnych miesiącach będzie jeszcze silniejsza. Najważniejszym z nich są stopy procentowe. Uwagę przykuwa również strach przed wojną handlową, pogarszająca się sytuacja gospodarcza w Ameryce Łacińskiej czy niebezpieczna polityka ekonomiczna we Włoszech. Wszystkie wydarzenia raczej sprzyjają dolarowi, a szkodzą innym walutom, także złotemu - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Wyższe zatrudnienie osób w wieku 55+

  ...roku życia   - Jesteśmy jednym z najszybciej starzejących się społeczeństw w Europie. Długookresowe prognozy wskazują na utrzymanie się tego trendu, dlatego wsparcie osób powyżej 55 roku życia...

 • Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs juana względem dolara na poziomie 6,6615 wobec 6,6496 w piątek. Opublikowano też dane nt. rezerw walutowych, których spadek był najmniejszy od 19 miesięcy - do 3,20 bln USD z 3,21 bln USD (zgodnie z oczekiwaniami). Poznaliśmy też dane nt. bilansu handlowego za lipiec - nadwyżka wzrosła do najwyższego poziomu od roku (52,3 mld USD), ale struktura nie