• Informacje na temat:

  prognozy euro pln

Artykuły na temat: prognozy euro pln
 • Paribas: Polski wzrost spowolni do 2,7 procent

  Wzrost gospodarczy Polski w 2011 r. spowolni do 2,7 proc. - wynika z zaprezentowanej w poniedziałek prognozy BNP Paribas. Stopy procentowe zaczną rosnąć w 2012 r.

 • S&P może dziś podnieść prognozy dla Polski?

  Agencja S&P prawdopodobnie podąży śladem Moody's i jeszcze dziś podniesie prognozy dla polskiej gospodarki, wspierając tym samym złotego i rozbudzając nadzieje na korektę w górę ratingu w październiku.

 • Przeciętne wynagrodzenie brutto kształtowało się w kwietniu tuż poniżej 3300 PLN, wynika z danych opublikowanych dzisiaj przez Główny Urząd Statystycznym. To o 1,1 proc. mniej niż w marcu, ale wciąż o 4,8 proc. więcej niż przed rokiem.

 • HSBC obniżył prognozy dynamiki PKB dla Polski

  Bank HSBC obniżył prognozy dynamiki PKB dla Polski - z 3,7 proc. do 3,4 proc. na ten rok oraz z 3,8 proc. do 3,4 proc. na przyszły.

 • Prognozy dla Polski na lata 2015-2016

  Biorąc pod uwagę napływające w ostatnim czasie dane dotyczące realnej sfery gospodarki, jak i tendencje sygnalizowane w badaniach koniunktury, analitycy Credit Agricole Bank Polska S.A. zrewidowali prognozę tempa wzrostu PKB Polski na lata 2015-2016. Oczekujemy, że w 2015 r. średniorocznie wyniesie ono 3,8 proc.r/r (3,6 proc.przed rewizją), w 2016 r. będzie równe 2,9 proc.(poprzednio 3,4%).

 • Prognozy: w 2017 roku dolar i euro po 5 PLN

  Sytuacja techniczna na indeksie dolara wskazuje, że w perspektywie kolejnych miesięcy możliwe jest dalsze umocnienie dolara względem koszyka walut. Kurs dolara do złotego osiągnął szczyt ba poziomie 4.21 PLN. W 2017 roku za dolara możemy zapłacić nawet 5.00 PLN.

 • Prognozy: Fed może podnieść stopy w USA

  Cykl podwyżek stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych rozpocznie się we wrześniu i w kilka lat wrócą one na poziom 4-5 proc. - uważa Andrzej Kiedrowicz z Easy Forex. To by oznaczało, że do wakacji dolar może tanieć, by w II połowie roku powrócić do wzrostów.

 • Optymistyczne prognozy wzrostu wynagrodzeń w Polsce!

  Chociaż według większości prognoz gospodarczych, tempo wzrostu PKB w Polsce w 2019 roku ma spowolnić, to przewidywany wzrost płac będzie jednym z najwyższych w całej Unii Europejskiej. Wysoki wzrost wynagrodzeń w dużej mierze wynikać będzie z niskiego bezrobocia i ograniczonej dostępności pracowników.

 • JP Morgan obniżył prognozy dla naszego regionu

  JP Morgan obniżył pozycjonowanie akcji regionu CE3 (Polska, Czechy, Węgry) w ramach CEEMEA (Europa Środkowo-Wschodnia, Bliski Wschód i Afryka) do neutralnego z przeważania - wynika z datowanego na 5 kwietnia raportu banku.

 • Prognozy dla złotego mogą w 2018 r. wielu zaskoczyć

  Złoty ma za sobą udany rok. Dużo lepsza w tym roku, niż można to było zakładać przed dwunastoma miesiącami, koniunktura gospodarcza w Polsce, co miało swe źródła w równie zaskakująco silnym wzroście gospodarczym w Europie, przełożyła się na umocnienie polskiej waluty. W połączeniu ze świetnymi wynikami budżetu, zepchnęło to na drugi, a nawet trzeci plan strach o politykę, która jeszcze w końcówce