• Informacje na temat:

  prognozy franka

Artykuły na temat: prognozy franka
 • Czy emigranci wyhamują niemiecki rynek pracy? Prognozy na 2015

  Wyniki niemieckiego rynku pracy w 2014 r. w zasadzie powinny napawać optymizmem. 2 mln 892 tysiące bezrobotnych to nowy rekord nienotowany od zjednoczenia. Jednak rok 2015, zdaniem Franka-Jürgena Weisa szefa Federalnej Agencji Pracy (BA), może nie być tak dobry dla niemieckich pracowników. Według najnowszych prognoz agencji, bezrobocie może spaść o 20 tysięcy, do poziomu 2,88 miliona (w 2014

 • Warto wykorzystać przecenę franka

  Wszyscy są zadowoleni z taniejącego franka, ale nie wiadomo, jak długo ta radość potrwa. Zamiast cieszyć się, być może ulotną chwilą, warto zastanowić się, czy nie wykorzystać sytuacji do przynajmniej częściowego zmniejszenia kosztów i ryzyka związanych z kredytami walutowymi.

 • Szwajcaria: Wg prognozy 78 proc. przeciw bezwarunkowemu dochodowi

  ​78 proc. Szwajcarów odrzuciło w niedzielnym referendum pomysł wprowadzenia bezwarunkowego dochodu podstawowego, a 22 proc. było za takim rozwiązaniem - prognozuje instytut sondażowy gfs.bern na podstawie cząstkowych wyników głosowania w 19 kantonach.

 • S&P może dziś podnieść prognozy dla Polski?

  Agencja S&P prawdopodobnie podąży śladem Moody's i jeszcze dziś podniesie prognozy dla polskiej gospodarki, wspierając tym samym złotego i rozbudzając nadzieje na korektę w górę ratingu w październiku.

 • Dzisiejsza publikacja Departamentu Pracy USA wpisała się w oczekiwania rynku - odczyt przewyższył prognozy - w sektorach pozarolniczych przybyło w marcu 216 tys. miejsc pracy, a w prywatnym 230 tys.

 • Co dalej z frankiem szwajcarskim?

  Wielu kredytobiorców zszokowała decyzja Szwajcarskiego Banku Centralnego, która doprowadziła w połowie stycznia do skokowego umocnienia franka o blisko 20 proc. względem np. euro. W ciągu ostatnich 4 miesięcy kurs franka względem złotego spadł do poziomu blisko 3,80 zł. Pod koniec maja doszło do wybicia w górę z blisko 3-miesięcznej konsolidacji. Zaczyna się budowa trwalszej tendencji wzrostowej

 • Wynagrodzenie w IX wzrosło o 3,7 proc. rdr - GUS

  .... Przeciętne wynagrodzenie w sierpniu wzrosło o 4,2 proc. r/r, nieznacznie powyżej naszej prognozy (4,0 proc.) i rynkowego konsensusu (również 4,0 proc.). W porównaniu z poprzednim miesiącem, wzrost płac(...) złoty nieznacznie osłabił się względem euro, co nie miało jednak związku z krajowymi danymi lecz z sytuacją na rynkach bazowych (euro silnie zyskuje wobec głównych walut na fali wyprzedaży franka...

 • HSBC: Największy cios otrzyma Szwajcaria

  Analitycy HSBC ogłosili aktualne prognozy gospodarcze dla ważnych regionów świata. Największa korekta dotyczy prognozy wzrostu PKB dla Szwajcarii która została obniżona z 1,8 proc. do 0,9 proc. w 2015 roku (wskutek decyzji Szwajcarskiego Banku Centralnego o uwolnieniu kursu franka).

 • ...kształtował się na niższych poziomach niż w poniedziałek. Euro potaniało o blisko 1 proc. do 4,37 PLN, franka szwajcarskiego wyceniono na 2,89 PLN, a dolar amerykański kosztował 3,21 PLN. Łukasz(...) doradczym oraz jako podstawa do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji i mogą ulec...

 • Prognozy 2016: Polityka wciąż będzie ciążyć złotemu, ale w mniejszym stopniu

  Resort finansów w swojej prognozie walutowej, wykorzystanej w projekcie budżetu na 2016 rok, założył znaczne umocnienie złotego. Średni kurs euro ustalono na poziomie 4,03 złotego i 3,66 względem dolara. Czego możemy się spodziewać w 2016 roku?