• Informacje na temat:

  prognozy franka na 2014

Artykuły na temat: prognozy franka na 2014
 • Czy emigranci wyhamują niemiecki rynek pracy? Prognozy na 2015

  Wyniki niemieckiego rynku pracy w 2014 r. w zasadzie powinny napawać optymizmem. 2 mln 892 tysiące bezrobotnych to nowy rekord nienotowany od zjednoczenia. Jednak rok 2015, zdaniem Franka-Jürgena Weisa szefa Federalnej Agencji Pracy (BA), może nie być tak dobry dla niemieckich pracowników. Według najnowszych prognoz agencji, bezrobocie może spaść o 20 tysięcy, do poziomu 2,88 miliona (w 2014

 • Warto wykorzystać przecenę franka

  Wszyscy są zadowoleni z taniejącego franka, ale nie wiadomo, jak długo ta radość potrwa. Zamiast cieszyć się, być może ulotną chwilą, warto zastanowić się, czy nie wykorzystać sytuacji do przynajmniej częściowego zmniejszenia kosztów i ryzyka związanych z kredytami walutowymi.

 • Portfele Polaków, czyli na co wydajemy?

  ...? Marzy mi się oczywiście własny kąt, choćby kawalerka, ale nie mam zdolności kredytowej, a wynajem to wyrzucone pieniądze. No i jak słyszę opowieści tych, co zadłużyli się we frankach i teraz ich(...) Polacy lubią i doceniają luksus. Nawet jeśli ich na niego nie stać. Rynek dóbr luksusowych rośnie w Polsce z roku na rok, a do 2014 średnie wydatki na ten cel wzrosną, według KPMG, o połowę (dziś ten...

 • Co dalej z frankiem szwajcarskim?

  Wielu kredytobiorców zszokowała decyzja Szwajcarskiego Banku Centralnego, która doprowadziła w połowie stycznia do skokowego umocnienia franka o blisko 20 proc. względem np. euro. W ciągu ostatnich 4 miesięcy kurs franka względem złotego spadł do poziomu blisko 3,80 zł. Pod koniec maja doszło do wybicia w górę z blisko 3-miesięcznej konsolidacji. Zaczyna się budowa trwalszej tendencji wzrostowej

 • HSBC: Największy cios otrzyma Szwajcaria

  Analitycy HSBC ogłosili aktualne prognozy gospodarcze dla ważnych regionów świata. Największa korekta dotyczy prognozy wzrostu PKB dla Szwajcarii która została obniżona z 1,8 proc. do 0,9 proc. w 2015 roku (wskutek decyzji Szwajcarskiego Banku Centralnego o uwolnieniu kursu franka).

 • Kredyty walutowe: Dziesięć lat z frankiem

  Prezydencki projekt ustawy mającej przybliżyć rozwiązanie problemu kredytów walutowych, został skierowany do Sejmu niemal równo w dziewiątą rocznicę ustanowienia przez kurs franka szwajcarskiego najniższego w historii poziomu. Przeciętny kredytobiorca znajduje się w połowie okresu spłaty zadłużenia. Łatwo dokonać jej bilansu, trudniej o prognozę na następną połowę.

 • Easy Forex: W połowie roku za franka zapłacimy 3,80 zł

  Mija chaos na rynkach wywołany styczniową decyzją Szwajcarskiego Banku Narodowego o zniesieniu parytetu franka do euro oraz obniżce stóp procentowych. Prognozy wskazują, że stopy nie powinny być niższe, a SNB nie będzie interweniował na rynku, jak w poprzednich miesiącach. To oznacza stabilizację lub lekkie osłabienie franka do złotego o kilka, kilkanaście groszy względem obecnych poziomów. Jeśli

 • Model ISR sygnalizuje możliwość obniżenia tempa wzrostu PKB poniżej 3 proc. już w I kwartale 2016 r., wskutek obniżenia dynamiki spożycia krajowego. Utrzymanie względnie wysokiego tempa wzrostu zależeć będzie wówczas od wkładu eksportu netto oraz dynamiki inwestycji prywatnych - napisał w syntezie do XIV raportu ISR Jerzy Hausner.

 • Mark Mobius: Korzystne trendy i polityczne wyzwania w Polsce

  Moja pierwsza wizyta w Polsce przypadła na rok 1991, niedługo po tym, jak w tym kraju zakończyła się era komunizmu. W tamtym okresie Warszawa była przygnębiającym miastem, z pustymi wystawami sklepowymi i znikomym wyborem dostępnych towarów. Najwyższym budynkiem był (i wciąż jest) położony w samym sercu miasta 231-metrowy "Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina" będący darem narodu radzieckiego (Józefa Stalina później usunięto z nazwy obiektu).

 • Haitong Bank prognozuje osłabienie złotego

  Kamil Stolarski z Haitong Bank prognozuje, że tym roku złoty będzie tracił na wartości, inflacja wzrośnie, a Rada Polityki Pieniężnej obniży stopy procentowe NBP. W jego ocenie rząd nie będzie próbował wzmocnić polskiej waluty, uznając, że tani złoty to najlepszy sposób na wsparcie polskiego eksportu.