• Informacje na temat:

  prognozy kursu dolara 2014

Artykuły na temat: prognozy kursu dolara 2014
 • Dolar zatrzymany po słowach Trumpa

  Dolar dostał zadyszki, wszystko za sprawą słów Donalda Trumpa, który wczoraj wyraził opinię, że silny dolar stawia amerykańską gospodarkę w niekorzystnej sytuacji - podczas gdy wartość chińskiego juana "spada jak kamień".

 • Nic nie osłabi mocnego dolara tak szybko, jak mocny dolar

  początku 2014 r. przekroczyła 3,25%, przy czym od końca 2016 r. miały miejsce co najmniej cztery próby osiągnięcia tego poziomu.

 • Prognozy: w 2017 roku dolar i euro po 5 PLN

  Sytuacja techniczna na indeksie dolara wskazuje, że w perspektywie kolejnych miesięcy możliwe jest dalsze umocnienie dolara względem koszyka walut. Kurs dolara do złotego osiągnął szczyt ba poziomie 4.21 PLN. W 2017 roku za dolara możemy zapłacić nawet 5.00 PLN.

 • Trzeba przywyknąć do silnego dolara

  Ostatnie dwa lata przyzwyczaiły nas do słabości amerykańskiej waluty. Jednak od kilku miesięcy ta tendencja ulega wyraźnemu odwróceniu. Dolar idzie w górę i wszystko wskazuje na to, że będzie jeszcze droższy. Oznacza to spore zmiany dla wszystkich, od konsumentów, poprzez inwestorów, na firmach i gospodarkach kończąc.

 • Co Saxo Bank prognozował w 2014 roku

  Zdaniem ekonomistów Saxo Banku w 2014 roku czeka nas scenariusz dość głębokiego i wszechstronnego kryzysu. np. Japonia anuluje swój dług publiczny. Oto szczegóły.

 • W 2017 jedna pozytywna i dwie negatywne wiadomości dla globalnej gospodarki

  "W życiu są dwa typy problemów: problemy polityczne, których nie można rozwiązać i problemy ekonomiczne, których nie można zrozumieć" - stwierdził Sir Alec Douglas-Home, gdy przez chwilę w latach 60. sprawował funkcję premiera Wielkiej Brytanii. Trafił w samo sedno.

 • Prognozy Saxo na III kwartał: cień Brexitu

  Zdaniem analityków Saxo Banku ,w trzecim kwartale 2016 roku i dalszym okresie będziemy świadkami wzmożonej niepewności, ale nie musi być to zjawisko o negatywnych konsekwencjach. Jeśli niepewność oznacza reformy i poprawę, to z perspektywy czasu wszystkie obecne źródła zawirowań mogą okazać się zwiastunem pozytywnych zmian.

 • Surowce znajdują nabywców z początkiem 2019 r.

  Burzliwy pierwszy tydzień obrotów w 2019 r. zakończył się spokojniej. Po osiągnięciu najniższego poziomu od 33 miesięcy indeks towarowy Bloomberg zdołał odbić w górę i odnotować pierwszy od pięciu miesięcy zysk w ujęciu tygodniowym. Pogrom na światowych rynkach spowodowany niepewnością gospodarczo-polityczną, jak również coraz mniejszą płynnością zahamował, gdy Pekin potwierdził, że spodziewa się amerykańskiej delegacji handlowej.

 • Raport o inflacji KE: Polska bez nierównowagi makroekonomicznej

  Polska jest obecnie jedną z najbardziej zrównoważonych gospodarek w Europie - wynika z opracowania NBP zawartego w opublikowanym w poniedziałek lipcowym Raporcie o inflacji.

 • Surowce: Czekają na podwyżkę stóp przez Fed

  Rynek surowców znajduje się pod ostrą presją dolara. Jednym z powodów tej sytuacji są próby odgadnięcia, jakie są perspektywy dla gospodarki USA oraz kiedy Rezerwa Federalna (Fed) rozpocznie podwyżki stóp procentowych.