• Informacje na temat:

  prognozy kursu dolara amerykańskiego

Artykuły na temat: prognozy kursu dolara amerykańskiego
 • ...kredytobiorców lub osłabienie kursu złotego, wyśrubowały wymogi stawiane zarówno klientom detalicznym, jak i korporacyjnym. Na GPW optymizm nie opuszczał inwestorów przez całą wtorkową sesję(...) doradczym oraz jako podstawa do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji i mogą ulec...

 • Kurs złotego: Czeka nas osłabienie polskiej waluty

  Złoty w najbliższych miesiącach osłabi się do dolara. Za amerykańską walutę trzeba będzie zapłacić więcej niż 4 złote.

 • Osoby zadłużone w dolarach w gorszej sytuacji niż "frankowicze"

  Od lipca cena dolara amerykańskiego pnie się ostro w górę. Polski złoty w bardzo krótkim czasie osłabił się wobec niego o prawie 30 proc. Taka sytuacja, mimo rekordowo niskich stóp procentowych w USA, przełożyła się na znaczny wzrost raty kredytu zaciągniętego w tej walucie. Analitycy Comperia.pl porównali sytuację kredytobiorców dolarowych z frankowymi.

 • Droga do słabszego dolara wyboista. Funt umocni franka, wielki powrót koron

  Ostatni kwartał 2018 r. był bezsprzecznie najgorszy w całym annus horribilis dla światowych rynków aktywów. Dla giełd był to najgorszy grudzień we współczesnej historii rynku ze względu na obawy, że hamujący światowy wzrost gospodarczy, ostrzejsza polityka Rezerwy Federalnej, niewielka płynność USD oraz chińsko-amerykańska wojna handlowa zapowiadają załamanie globalnej gospodarki.

 • Dla wielu walut nadszedł czas przebudzenia?

  W ujęciu historycznym, cykle luzowania realizowanego przez amerykańską Rezerwę Federalną zbiegały się w czasie ze wzrostem kursu dolara amerykańskiego, ponieważ globalne delewarowanie skłania światowe rynki finansowe do szukania finansowania w USD.

 • W dawniejszych czasach banknoty polskie tytułowano 'biletami płatniczymi NBP', możemy zatem pozwolić sobie na taką odrobinę ironii w kontekście amerykańskiego dolara.

 • Polska gospodarka nadal będzie rosnąć

  Rok 2018 rozpoczął się od dużej dawki optymizmu wokół zsynchronizowanego globalnego wzrostu, umacnianego przez stymulację budżetową w Stanach Zjednoczonych. Solidne zyski spółek i niezmiennie stymulacyjna polityka pieniężna sprzyjały ryzykownym klasom aktywów w ujęciu ogólnym.

 • Dlaczego dolar już wkrótce może podrożeć do 4 zł?

  Coraz więcej sygnałów sugeruje, że amerykańska waluta w kolejnych miesiącach będzie jeszcze silniejsza. Najważniejszym z nich są stopy procentowe. Uwagę przykuwa również strach przed wojną handlową, pogarszająca się sytuacja gospodarcza w Ameryce Łacińskiej czy niebezpieczna polityka ekonomiczna we Włoszech. Wszystkie wydarzenia raczej sprzyjają dolarowi, a szkodzą innym walutom, także złotemu - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Zwrot na rynku złota z powodu aktywności Trumpa

  Notowania złota zakończyły zwyżki blisko poziomu 1.250/ dolarów za uncję. Silne wzrosty notowań metali szlachetnych zakończone zostały przez aktywność prezydenta Trumpa na Twitterze. Na ceny ropy pozytywny wpływ ma raport IEA oraz wdrażanie przez OPEC postanowień o ograniczeniu produkcji.

 • Dolar potaniał dziś o 4 gr do 3,78 zł i była najtańszy od października ub.r. Spadki kursu USD/PLN były dalszym ciągiem rynkowej reakcji na wczorajsze wyniki posiedzenia amerykańskiego Fed-u. Wsparciem dla zniżki okazały się też dobre dane z polskiej gospodarki.