• Informacje na temat:

  prognozy kursu dolara amerykańskiego

Artykuły na temat: prognozy kursu dolara amerykańskiego
 • ...kredytobiorców lub osłabienie kursu złotego, wyśrubowały wymogi stawiane zarówno klientom detalicznym, jak i korporacyjnym. Na GPW optymizm nie opuszczał inwestorów przez całą wtorkową sesję(...) doradczym oraz jako podstawa do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji i mogą ulec...

 • Kurs złotego: Czeka nas osłabienie polskiej waluty

  Złoty w najbliższych miesiącach osłabi się do dolara. Za amerykańską walutę trzeba będzie zapłacić więcej niż 4 złote.

 • Osoby zadłużone w dolarach w gorszej sytuacji niż "frankowicze"

  Od lipca cena dolara amerykańskiego pnie się ostro w górę. Polski złoty w bardzo krótkim czasie osłabił się wobec niego o prawie 30 proc. Taka sytuacja, mimo rekordowo niskich stóp procentowych w USA, przełożyła się na znaczny wzrost raty kredytu zaciągniętego w tej walucie. Analitycy Comperia.pl porównali sytuację kredytobiorców dolarowych z frankowymi.

 • W dawniejszych czasach banknoty polskie tytułowano 'biletami płatniczymi NBP', możemy zatem pozwolić sobie na taką odrobinę ironii w kontekście amerykańskiego dolara.

 • Dlaczego dolar już wkrótce może podrożeć do 4 zł?

  Coraz więcej sygnałów sugeruje, że amerykańska waluta w kolejnych miesiącach będzie jeszcze silniejsza. Najważniejszym z nich są stopy procentowe. Uwagę przykuwa również strach przed wojną handlową, pogarszająca się sytuacja gospodarcza w Ameryce Łacińskiej czy niebezpieczna polityka ekonomiczna we Włoszech. Wszystkie wydarzenia raczej sprzyjają dolarowi, a szkodzą innym walutom, także złotemu - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Zwrot na rynku złota z powodu aktywności Trumpa

  Notowania złota zakończyły zwyżki blisko poziomu 1.250/ dolarów za uncję. Silne wzrosty notowań metali szlachetnych zakończone zostały przez aktywność prezydenta Trumpa na Twitterze. Na ceny ropy pozytywny wpływ ma raport IEA oraz wdrażanie przez OPEC postanowień o ograniczeniu produkcji.

 • Dolar potaniał dziś o 4 gr do 3,78 zł i była najtańszy od października ub.r. Spadki kursu USD/PLN były dalszym ciągiem rynkowej reakcji na wczorajsze wyniki posiedzenia amerykańskiego Fed-u. Wsparciem dla zniżki okazały się też dobre dane z polskiej gospodarki.

 • Prognozy 2016: Wzrost PKB pod wpływem polityki pieniężnej

  Gospodarka światowa i emerging markets w świetle globalnej polityki monetarnej, czyli na co zwrócić uwagę w 2016 roku?

 • Czwórka na USD/PLN została wczoraj osiągnięta. Z jednej strony to sygnał, że źle się dzieje z perspektywy nabywców dolara, z drugiej zaś - jakaś okazja do uruchomienia odwróceń pozycji i skorygowania kursu.

 • Amerykański ekonomista twierdzi, że bitcoin spadnie do zera

  Nouriel Roubini, który przewidział załamanie na rynku nieruchomości i recesję, jaka po nim nastąpiła w 2008 roku, teraz prognozuje najgorszy scenariusz dla bitcoina. Ekonomiści z Polski nie podzielają jego katastroficznej wizji. Jednak nie wykluczają dalszych, nawet sporych, spadków najpopularniejszej kryptowaluty.