• Informacje na temat:

  prognozy kursu euro na najbliższe dni

Artykuły na temat: prognozy kursu euro na najbliższe dni
 • Rynki pracy 2012: Gdzie i komu będzie najłatwiej znaleźć pracę w 2012 roku

  Europa stoi na krawędzi ponownego kryzysu. Jednak istnieją branże, w których emigranci wciąż mogą nieźle zarobić. Dowiedz się, gdzie i komu będzie najłatwiej znaleźć pracę w 2012 r.

 • Bieżący tydzień na rynku walutowym rozpoczynamy mniej więcej w okolicach zamknięcia ubiegłego po tym jak zgodnie z oczekiwaniami piątkowa sesja przebiegała relatywnie spokojnie. Eurodolar kontynuował trend spadkowy, schodząc w ciągu dnia poniżej 1,06.

 • Rosyjska waluta zyskuje na wartości

  Rosyjska waluta zyskuje na wartości. Według gazety "Izwiestia", w pierwszych dniach nowego roku odnotowano duże zainteresowanie rublem ze strony zagranicznych inwestorów.

 • Prognozy: Inflacja już nie jest taka pewna

  Zdaniem prof. Stanisława Gomułki założenia ministra finansów i banku centralnego co do inflacji i wzrostu cen są realne, ale mogą się również okazać wygórowane. Założenia budżetu na 2017 rok przewidują średnioroczną inflację na poziomie 1,3 proc. Także najnowszy Raport o inflacji NBP zakłada z 50-proc. prawdopodobieństwem wzrost cen w przedziale 0,3-2,2 proc.

 • Funt w cenie euro?

  Od momentu ogłoszenia wyników czerwcowego referendum w sprawie Brexitu, funt stracił na wartości ponad 15 proc. w stosunku do większości walut na świecie. Mimo tak dużej przeceny wiele wskazuje, że to nie koniec problemów szterlinga. Przy niekorzystnym dla Wielkiej Brytanii scenariuszu niewykluczone, że będzie on wart tyle, co euro.

 • Od rana wspólna waluta wyraźnie traci na wartości a europejskie indeksy giełdowe silnie zwyżkują. Związane jest to ze słowami członka zarządu ECB Benoit Coeure, który powiedział, że ECB w maju i czerwcu zwiększy program skupu obligacji. Powodem tego ma być spodziewany spadek płynności w okresie letnim.

 • Szwajcarski frank coraz tańszy!

  Frank coraz tańszy. Sprawdzają się prognozy tych ekonomistów, którzy spodziewali się, że kurs szwajcarskiej waluty spadnie poniżej 4 złotych.

 • EBC rozczarował inwestorów

  W ubiegłym tygodniu odbyło się posiedzenie EBC. Choć parametry polityki monetarnej pozostały niezmienione, w komunikacie po posiedzeniu znalazły się istotne zmiany dotyczące jej perspektyw. Zgodnie z komunikatem, EBC obecnie oczekuje, że "stopy procentowe pozostaną na niezmienionym poziomie przynajmniej do lata 2019 r., a w każdym razie tak długo jak będzie do konieczne" (tzw. forward guidance).

 • Efekt wysokiej bazy i brak presji płacowej ograniczyły wzrost wynagrodzeń

  Zgodnie z opublikowanymi dziś danymi GUS, nominalna dynamika wynagrodzeń w sektorze przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 9 osób obniżyła się we wrześniu do 3,4 proc. r/r wobec 3,5 proc. w sierpniu, co było nieznacznie poniżej naszej prognozy (3,6 proc.) zgodnej z konsensusem rynkowym.

 • Złoty umocni się po wyborach?

  Odsunięcie podwyżek stóp procentowych w USA oraz reformy gospodarcze zapowiadane przez chińskie władze powinny w najbliższych tygodniach wspomagać waluty rynków wschodzących.