• Informacje na temat:

  prognozy na zloto

Artykuły na temat: prognozy na zloto
 • ...o prognozy zatrudnienia w pierwszym kwartale 2011 r. Niemal połowa - 47 proc. - pochodziła z 10 krajów obu Ameryk, 24 proc. z ośmiu krajów Azji i Pacyfiku, a 29 proc. z Europy, Bliskiego Wschodu...

 • Złoto zapowiada poważne problemy?

  Sięgająca niemal 20 proc. obecna zwyżka notowań złota stanowi najsilniejszy tego typu ruch od rozpoczęcia bessy na rynku kruszcu. Choć jeszcze za wcześnie, by mówić o trwałym przełamaniu negatywnej tendencji, niewątpliwie mamy do czynienia z istotnym wydarzeniem.

 • Czy czeka nas pożegnanie z Wielką Brytanią?

  ...brytyjskiego gospodarstwa domowego (prognozy firmy doradczej Deloitte). 71 proc. - tylu Brytyjczyków między 16 a 24 rokiem życia obawia się napływu imigrantów nad Tamizę (badanie przeprowadzone przez...

 • Prognozy makro: Nowy wspaniały ekonomiczny świat

  Wraz ze zbliżającym się okresem świąt nadszedł właściwy moment na to, by zatrzymać się i przeanalizować minione miesiące. Rok 2018 upłynął pod znakiem końca zsynchronizowanego globalnego wzrostu, umocnienia populizmu na Zachodzie oraz większej zmienności na rynku.

 • Na rynku złota kupujący mają ostatnio bardzo dobrą passę. Jeszcze na przełomie lipca i sierpnia cena żółtego kruszcu nie przekraczała 1100 USD za uncję. Obecnie notowania złota zbliżyły się już do okolic 1190 USD za uncję. Wczoraj cena tego metalu testowała właśnie opór w tych okolicach, co oznaczało, że notowania znalazły się na najwyższym poziomie od niemal 4 miesięcy.

 • DM BOŚ: Złoto wciąż będzie tracić?

  Inwestorzy nie wierzą w złoto - ocenia Dorota Sierakowska z Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Zdaniem analityków dolar jest kluczowy dla rynków surowcowych.

 • Miniony rok zamyka się wysokim poziomem niepewności o perspektywy globalnej gospodarki i kierunek, w którym podążają rynki. Jak jednak wynika z raportu "Prognozy inwestycyjne 2019 - czy to już bessa?" przygotowanego przez TMS Brokers, nastroje już wkrótce mogą się poprawić

 • W 2014 mieliśmy do czynienia z rynkiem niedźwiedzia w przypadku wszystkich metali szlachetnych - poza palladem. Największy spadek cen w dolarach amerykańskich odnotowało srebro - 15,4 proc. oraz platyna - 10,6 proc. Złoto było o wiele bardziej stabilne, spadając tylko o 0,3 proc.

 • Złoto odzyskuje status "bezpiecznej przystani"

  Ubiegłoroczne decyzje podjęte w Waszyngtonie oraz przez banki centralne w dalszym ciągu kształtują ceny surowców na początku 2019 roku. Zaczynają być odczuwalne ekonomiczne konsekwencje wojny handlowej Donalda Trumpa z Chinami.

 • Prognozy: Paliwo nie powinno drożeć

  Do końca 2017 roku cena za baryłkę ropy naftowej nie powinna przekroczyć 60 dolarów - uważa analityk rynku paliw z e-petrol.pl. Cenę mogłyby podbić niepokoje polityczne lub wręcz działania militarne w krajach eksportujących surowiec, dopóki jednak takie wydarzenia nie nastąpią, dopóty czarne złoto, a więc i paliwa na stacjach benzynowych, nie powinno drożeć.