• Informacje na temat:

  prognozy na zloto

Artykuły na temat: prognozy na zloto
 • ...o prognozy zatrudnienia w pierwszym kwartale 2011 r. Niemal połowa - 47 proc. - pochodziła z 10 krajów obu Ameryk, 24 proc. z ośmiu krajów Azji i Pacyfiku, a 29 proc. z Europy, Bliskiego Wschodu...

 • Złoto zapowiada poważne problemy?

  Sięgająca niemal 20 proc. obecna zwyżka notowań złota stanowi najsilniejszy tego typu ruch od rozpoczęcia bessy na rynku kruszcu. Choć jeszcze za wcześnie, by mówić o trwałym przełamaniu negatywnej tendencji, niewątpliwie mamy do czynienia z istotnym wydarzeniem.

 • Czy czeka nas pożegnanie z Wielką Brytanią?

  ...brytyjskiego gospodarstwa domowego (prognozy firmy doradczej Deloitte). 71 proc. - tylu Brytyjczyków między 16 a 24 rokiem życia obawia się napływu imigrantów nad Tamizę (badanie przeprowadzone przez...

 • Złoto i bitcoin na szczytach - w co jeszcze inwestować latem? Prognozy inwestycyjne na trzeci kwartał 2019

  Pierwsza połowa 2019 roku zamyka się olbrzymim wachlarzem szans inwestycyjnych na kolejny kwartał. Jak wynika z raportu TMS Brokers, złoto i bitcoin wyrwały się z marazmu i notują dawno niewidziane szczyty. Oprócz nich w publikacji "W co inwestować latem?" eksperci wskazują też inne instrumenty, na które warto zwrócić uwagę w nadchodzących miesiącach.

 • Prognozy makro: Nowy wspaniały ekonomiczny świat

  Wraz ze zbliżającym się okresem świąt nadszedł właściwy moment na to, by zatrzymać się i przeanalizować minione miesiące. Rok 2018 upłynął pod znakiem końca zsynchronizowanego globalnego wzrostu, umocnienia populizmu na Zachodzie oraz większej zmienności na rynku.

 • Na rynku złota kupujący mają ostatnio bardzo dobrą passę. Jeszcze na przełomie lipca i sierpnia cena żółtego kruszcu nie przekraczała 1100 USD za uncję. Obecnie notowania złota zbliżyły się już do okolic 1190 USD za uncję. Wczoraj cena tego metalu testowała właśnie opór w tych okolicach, co oznaczało, że notowania znalazły się na najwyższym poziomie od niemal 4 miesięcy.

 • DM BOŚ: Złoto wciąż będzie tracić?

  Inwestorzy nie wierzą w złoto - ocenia Dorota Sierakowska z Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Zdaniem analityków dolar jest kluczowy dla rynków surowcowych.

 • Miniony rok zamyka się wysokim poziomem niepewności o perspektywy globalnej gospodarki i kierunek, w którym podążają rynki. Jak jednak wynika z raportu "Prognozy inwestycyjne 2019 - czy to już bessa?" przygotowanego przez TMS Brokers, nastroje już wkrótce mogą się poprawić

 • Prognozy Saxo na III kwartał: Surowce przyniosą korzyści

  Światowa panika fiskalna, która naszym zdaniem rozpęta się w nadchodzących kwartałach, zapewni dodatkowe zyski licznym kluczowym surowcom. W kontekście kolejnej rundy obniżania stóp procentowych banków centralnych i rentowności obligacji najbardziej może skorzystać złoto, natomiast ryzyko kolejnej wojny walutowej może przyczynić się do osłabienia dolara amerykańskiego, co stanowić będzie dodatkowy pozytywny czynnik dla surowców.

 • Złoto odzyskuje status "bezpiecznej przystani"

  Ubiegłoroczne decyzje podjęte w Waszyngtonie oraz przez banki centralne w dalszym ciągu kształtują ceny surowców na początku 2019 roku. Zaczynają być odczuwalne ekonomiczne konsekwencje wojny handlowej Donalda Trumpa z Chinami.