• Informacje na temat:

  prognozy wartości euro

Artykuły na temat: prognozy wartości euro
 • Prognozy wynagrodzeń na 2019 rok

  Chociaż według większości prognoz gospodarczych tempo wzrostu PKB w Polsce w 2019 roku ma spowolnić, to przewidywany wzrost płac będzie jednym z najwyższych w całej Unii Europejskiej. Wysoki wzrost wynagrodzeń w dużej mierze wynikać będzie z niskiego bezrobocia i ograniczonej dostępności pracowników.

 • Rosyjska waluta zyskuje na wartości

  Rosyjska waluta zyskuje na wartości. Według gazety "Izwiestia", w pierwszych dniach nowego roku odnotowano duże zainteresowanie rublem ze strony zagranicznych inwestorów.

 • PAIiIZ prognozuje wzrost wartości inwestycji zagranicznych w 2014 r.

  Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, która w ub. roku pomogła w przyciągnięciu do Polski inwestycji za ponad 900 mln euro, na 2014 r. prognozuje wzrost wartości inwestycji. Przyniosą one - podobnie jak przed rokiem - ok. 20 tys. miejsc pracy.

 • Prognozy walutowe: Co dalej ze złotym?

  W najbliższych miesiącach na notowania złotego wpływ będą mieć nastroje inwestorów na światowych rynkach, decyzje banków centralnych i lokalnie wprowadzane nowe podatki. Większość negatywnych czynników została już uwzględniona w cenach.

 • Mogą stworzyć ponad 32 tys. miejsc pracy!

  Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych prowadzi obecnie 137 projektów inwestycyjnych o łącznej wartości 4,37 mld euro, które mogą stworzyć 32 tys. 390 miejsc pracy - poinformowała Agencja.

 • Prognozy makro: Nowy wspaniały ekonomiczny świat

  Wraz ze zbliżającym się okresem świąt nadszedł właściwy moment na to, by zatrzymać się i przeanalizować minione miesiące. Rok 2018 upłynął pod znakiem końca zsynchronizowanego globalnego wzrostu, umocnienia populizmu na Zachodzie oraz większej zmienności na rynku.

 • Koniec bajki? "Pokolenie Z" szuka pracy

  Nazywa się ich różnie. W zależności od kraju są pokoleniem 1 000 euro, generacją praktyk, straconym pokoleniem. Oni sami mówią o sobie "oburzeni" lub - nawiązując do popularnego produktu firmy Apple - IPOD, co po rozszyfrowaniu i w wolnym tłumaczeniu z angielskiego oznacza: niepewni, pod presją, nadmiernie opodatkowani, zadłużeni (Insecure, Pressured, Overtaxed, Debtridden). O kim mowa?

 • Niepokoje polityczne i rosnąca gospodarka amerykańska spowodują spadek euro

  Umacniająca się amerykańska gospodarka w połączeniu z niespokojną sytuacją polityczną w Europie nie pozostaje bez wpływu na waluty. W pierwszej połowie 2017 roku można się spodziewać zrównania wartości euro i dolara - ocenia Konrad Białas, główny ekonomista TMS Brokers. W drugiej części roku sytuacja powinna się unormować, a euro będzie się wzmacniać. Niepewność związana z Brexitem i przyszłe

 • Rynek pracy w Niemczech i Austrii - co trzeba wiedzieć

  ...pełne etaty? W 2010 roku statystyczny mieszkaniec RFN otrzymywał 3227 euro brutto na miesiąc. Należy dodać, iż kwota ta nie uwzględniała wartości dodatkowych świadczeń oraz bonusów okolicznościowych np(...)1 maja 2011 r. Niemcy i Austria, jako ostatnie kraje tzw. starej Unii, otworzą swoje rynki pracy dla obywateli państw, które przystąpiły do Wspólnoty Europejskiej w 2004 r. Ograniczenia zostaną...

 • Saxo Bank: Szokujące prognozy na 2015 rok

  U progu 2015 r. mamy niemal idealne warunki dla rozwoju rynku i inwestycji kapitałowych. Inflacja spadła do poziomu najniższego od lat 80. ubiegłego wieku, podobnie jak wysokość odsetek, a branża energetyczna jest stosunkowo stabilna.