• Informacje na temat:

  program dobrowolnych odejść prawo pracy

Artykuły na temat: program dobrowolnych odejść prawo pracy
 • Rozmowy nt. odpraw i dobrowolnych odejść z ISD Huta Częstochowa

  ISD Huta Częstochowa, w której planuje się docelowo zredukować zatrudnienie o ok. 1,5 tys. pracowników, będzie im proponować wzięcie odpraw i dobrowolne odejście z zakładu (16 pensji plus 3-miesięczne wypowiedzenia bez obowiązku świadczenia pracy). Rozmowy z pracownikami rozpoczną się w czwartek. Huta upadnie jeśli nie zwolni ludzi.

 • Orange Polska: Program dobrowolnych odejść w 2016 roku objął 1030 osób

  Program dobrowolnych odejść Orange Polska objął w 2016 roku 1.030 osób. 982 pracowników złożyło wnioski o dobrowolne odejścia, a zgodę dostało 889 osób - podała Krajowa Sekcja Pracowników Telekomunikacji NSZZ "Solidarność".

 • ​Porty Lotnicze wypowiedziały układ zbiorowy pracy

  Dyrektor Portów Lotniczych Michał Kaczmarzyk wypowiedział w poniedziałek zakładowy układ zbiorowy pracy, gdyż był on obciążeniem dla firmy - powiedział rzecznik firmy Przemysław Przybylski. Układ zapewniał np. odprawy w wysokości do 36 pensji.

 • Świadczenia za dobrowolne rozwiązanie stosunku pracy podlegają opodatkowaniu - interpretacja ogólna Ministra Finansów

  Świadczenia pieniężne, jakie pracownik otrzymuje w związku z przystąpieniem do programu dobrowolnych odejść, nie są objęte zwolnieniem od podatku, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 3 updof.

 • Poczta zwalnia pracowników. Czas na rozwój przez cięcie etatów

  ...być pochodną realizacji programów odejść dobrowolnych. Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze Dzisiaj rozpoczyna się druga tura negocjacji związków i władz(...) rynkowej podyktowanej potrzebami klientów i trendami. - Zmiany od trzech lat realizowane są na podstawie programów dobrowolnych odejść, na warunkach lepszych w stosunku do poziomu gwarantowanego prawem...

 • PKP Cargo rozważa uruchomienie programu dobrowolnych odejść

  PKP Cargo rozważa uruchomienie programu dobrowolnych odejść - poinformował w czwartek PAP rzecznik prasowy spółki Mirosław Kuk. Dodał, że na razie w tej sprawie nie zapadły żadne decyzje. Pod koniec września br. grupa PKP Cargo zatrudniała 26,1 tys. osób.

 • Pracownik nie zawsze otrzyma 120 pensji

  Na podstawie programu dobrowolnych odejść zatrudnienie w spółce PGE ma się zmniejszyć o 5 tys. osób. Odchodzący otrzymają średnio 110 tys. zł odprawy, a spółka przeznaczy na ten cel 550 mln zł. Tak(...) & Grzybowska-Dworzecka. Pamiętać powinni o tym nie tylko pracodawcy, lecz także zatrudnieni, którzy od podpisania pakietu socjalnego uzależniają swoją akceptację inwestora, który ma przejąć zakład pracy...

 • Czarna lista kopalń do zamknięcia. 15 tys. miejsc pracy zagrożonych

  Ministerstwo Energii przyjrzało się kopalniom węgla kamiennego i wytypowało zakłady do zamknięcia - wynika z informacji "DGP". Nie ma jednak pomysłu, jak tę informację przekazać opinii publicznej. Kopalnie, o których mowa, zatrudniają 15 tys. ludzi, a średnia strata na tonie węgla, jaką przyniosły w 2015 r., to 87 zł wobec 27 zł w całej branży - wynika z naszych obliczeń.

 • Odejdź z pracy - dadzą ci 100 tysięcy złotych

  Do 36-krotności miesięcznej pensji (często ponad 100 tys. zł) chce zaproponować PKP Cargo swoim pracownikom w ramach program dobrowolnych odejść - poinformowała spółka w komunikacie. Program miał ruszyć już w grudniu ubr.

 • Sejm uchwalił dziś zmiany, które pozwalają na realizację rządowego programu naprawy Kompanii Węglowej. Nowelizacja ustawy o funkcjonowaniu górnictwa pozwala przede wszystkim na wydzielenie z KW zakładów i objęcie ich załóg osłonami.