• Informacje na temat:

  programy unijne na 2014 do 2020

Artykuły na temat: programy unijne na 2014 do 2020
 • Polska eurodeputowana: Gwarancje pracy dla osób do 30. roku życia

  O rozszerzenie unijnego programu gwarantującego zatrudnienie młodym ludziom na osoby do 30. roku życia zaapelowała we wtorek eurodeputowana Joanna Skrzydlewska (PO) podczas konferencji w PE o perspektywach młodych Europejczyków wchodzących na rynek pracy.

 • NIK: Wydatkowanie unijnych funduszy daleko niezadowalające!

  Wydatkowanie przez Polskę unijnych środków z polityki spójności jest niezadowalające, mimo znacznej poprawy w naborach wniosków i w zawieraniu umów z beneficjentami - informuje NIK w raporcie. Polska ma do wydania w latach 2014-2020 ok. 80 mld euro.

 • Rząd postawił krzyżyk na młodych

  ...utracie etatu lub zakończeniu szkoły. Ale pracuje też nad nowymi ramami finansowymi na lata 2014-2020, które tak zmienią system pomocy publicznej, że polscy przedsiębiorcy stracą(...). - Zaniedbaliśmy szkolnictwo zawodowe. Dziś obserwujemy wzrost zainteresowania nim, ale programy nauczania nie spełniają potrzeb pracodawców - mówi Jerzy Bartnik, prezes Związku...

 • FOR: Fundusze unijne podporządkowane pod plan Morawieckiego?

  Połowa z biliona złotych, które w ramach tzw. planu Morawieckiego chce zainwestować rząd Beaty Szydło w ramach tworzenia "silnej polskiej gospodarki", to zagwarantowane Polsce w 2013 r. fundusze unijne na lata 2014-2020, które i tak zostałyby wydane, bez względu na to, czy "plan Morawieckiego" by powstał. Zdaniem ekspertów FOR, istnieje ryzyko wpływania na wyniki konkursów które

 • Praca dla replikanta

  ..., coraz bardziej inteligentne programy zawiadują już każdym biznesem, wkraczają w sferę sztuki, abstrakcji, stają się opiekunami ludzi starszych, pilnują nas, poją, karmią, inwigilują, nauczają, a nawet(...). Programy z coraz doskonalszymi algorytmami analizują w ułamkach sekund dane z całego świata, dzięki czemu potrafią przewidywać przyszłe zachowania inwestorów, a to pozwala im podejmować decyzje...

 • Czeka nas gigantyczna kumulacja unijnych projektów

  W najbliższej perspektywie wydawania środków unijnych, Polska może mieć poważny problem z ich realizacją. Zdaniem ekspertów, z powodu kumulacji, może dojść do problemów z zasobami: pracownikami, materiałami i wykonawcami.

 • Unijne pieniądze to początek kursu Polski na nowoczesność

  wzmocnieniu współpracy nauki i biznesu, co ma przełożyć się na skuteczniejszą komercjalizację wyników prac badawczo-rozwojowych. W unijnej perspektywie finansowej 2014-2020 NCBR pełni funkcję(...) lata 2014-2020.

 • Z unijnych pożyczek skorzystało ponad 4 tys. przedsiębiorców

  Ponad 4 tys. przedsiębiorców pożyczyło już ponad 750 mln zł w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2014-2020 z puli nisko oprocentowanego finansowania z unijnych funduszy. Pożyczki z Unii wspomagają bardziej dojrzały i całkowicie początkujący biznes w 15 województwach. Trafiają także do samorządów i bezrobotnych. Na czym polega ten mechanizm finansowy?

 • Nowy rząd nie odrzuca planów poprzedników, dotyczących inwestycji kolejowych i drogowych. Zapowiada jednak ich korektę z uwagi na przerost skali nad możliwościami finansowymi. To jednak niejedyne wyzwanie...

 • UE: Firmom inwestującym w inteligentne specjalizacje będzie łatwiej o pieniądze UE

  W nowej perspektywie unijnej najbardziej wzrosną wydatki na innowacje i wsparcie przedsiębiorstw. Firmy inwestujące w inteligentne specjalizacje będą mogły sięgnąć po gigantyczne unijne pieniądze z programu "Inteligentny Rozwój". Na ten cel przeznaczono ok. 8,6 mld euro.