• Informacje na temat:

  projekt ustawa o pomocy społecznej

Artykuły na temat: projekt ustawa o pomocy społecznej
 • Rząd przyjął projekt ustawy w sprawie umowy o pracę pomocnika rolnika

  ...​Rząd przyjął we wtorek projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników, w którym proponuje się wprowadzenie nowego rodzaju umów dla osób pomagających przy zbiorach. Taka umowa ma być oskładkowana i obowiązywać nie dłużej niż cztery miesiące. Projektowana ustawa została przygotowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 • Od poniedziałku nowe przepisy dotyczące pomocy społecznej

  Dzisiaj w Polsce w życie weszły nowe przepisy dotyczące pomocy społecznej. W sposób kompleksowy określają kto może skorzystać z pomocy państwa i w jakiej formie. Nowela wskazuje, za co odpowiedzialne są gminy. Daje też większą ochronę pracownikom socjalnym.

 • ​Senat poparł ustawę o minimalnej stawce godzinowej za pracę

  ... Za ustawą wraz z dwiema poprawkami głosowało 95 senatorów, nikt nie był przeciwko, ani nie wstrzymał się od głosu.   Wiceminister rodziny i pracy Stanisław Szwed mówił w środę w Senacie, że ustawa jest jednym z ważniejszych punktów programu Prawa i Sprawiedliwości.  - To jest ustawa, która w jakiś sposób będzie regulować kwestię związaną z patologiami, z którymi mamy do czynienia dzisiaj...

 • PiS: Projekty dotyczące pracy skonsultujemy z Radą Dialogu Społecznego

  - Gotowe już projekty PiS dotyczące pracy i zatrudnienia będą zaktualizowane, a zanim trafią do Sejmu, otrzyma je do zaopiniowania nowa Rada Dialogu Społecznego - mówią Elżbieta Rafalska, kandydatka na ministra pracy w rządzie Beaty Szydło i Stanisław Szwed, poseł PiS.

 • ​Sejm nie poparł wniosku o odrzucenie projektu ustawy ws. zatrudniania przy zbiorach

  Sejm nie poparł w czwartek wniosku Platformy Obywatelskiej o odrzucenie projektu ustawy dot. zatrudniania osób przy zbiorach. Projekt wprowadza nowy rodzaj umowy cywilnoprawnej dla pracowników sezonowych. Umowa ma być oskładkowana i obowiązywać do 120 dni.

 • Wsparcie dla kredytobiorców: 1500 złotych pomocy maksymalnie przez 18 miesięcy

  Senat zaakceptował ustawę o wsparciu kredytobiorców. Prawo do pomocy mieliby nie tylko bezrobotni kredytobiorcy, ale również ci o najniższych dochodach na członka rodziny - wynika z jednej z poprawek.

 • Rząd przyjął projekt reformy urzędów pracy

  Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy mającej zreformować działanie urzędów pracy. Projekt zakłada m.in. podział bezrobotnych na aktywnych i trwale bezrobotnych, premiowanie urzędników za osiągane w pracy wyniki oaz nowe formy wsparcia dla szukających pracy.

 • PiS forsuje projekt ustawy dotyczącej potrąceń z emerytur

  Poselski projekt ustawy dotyczący potrąceń z rent i emerytur został w środę skierowany do dalszych prac w podkomisji. Zakłada on podwyższenie kwoty wolnej od potrąceń, tak by emerytura pozostała po odliczeniu zobowiązań pozwalała na przeżycie.

 • Rządowym projektem o ochronie miejsc pracy zajmie się podkomisja

  Firmy, które odczują skutki kryzysu gospodarczego, będą mogły obniżyć pracownikom wymiar czasu pracy i uzyskać bezzwrotną pomoc finansową w celu utrzymania zatrudnienia - zakłada rządowy projekt ustawy, która ma chronić miejsca pracy.

 • Świadczenie z programu 500 plus nie może wpływać na wysokość alimentów, nie zajmie go też komornik; dla osób otrzymujących świadczenia niepodlegające egzekucji będą specjalne subkonta - przewiduje ustawa, którą we wtorek podpisał prezydenta Andrzej Duda.