• Informacje na temat:

  projekt ustawa oze

Artykuły na temat: projekt ustawa oze
 • .... kosztów kwalifikowanych instalacji. Koszty te obejmują projekt instalacji, dokumentację niezbędną do uzyskania pozwoleń, koncesji, zakup, montaż oraz odbiór i uruchomienie instalacji. Maksymalna wysokość(...) dokumenty dotyczące źródła i wysokości dochodu; projekt instalacji, zawierający w szczególności: jej schemat wraz z licznikiem energii, opis instalacji wraz z parametrami technicznymi urządzeń (w tym...

 • Projekt nowelizacji ustawy o OZE zaakceptowany przez Komitet Stały - Tchórzewski

  - Projekt nowelizacji ustawy o OZE został zaakceptowany przez Stały Komitet Rady Ministrów - poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski. Jak podkreślił, projekt likwiduje potencjalne kolizje polskich przepisów dot. energetyki wiatrowej z prawem europejskim.

 • Resort gospodarki chce zmienić ustawę o OZE

  - Ministerstwo Gospodarki przygotowało założenia projektu nowelizacji ustawy o OZE, niebawem trafią one do uzgodnień międzyresortowych; jeśli ten proces przebiegnie sprawnie, projekt trafi do Sejmu przed wakacjami - poinformował wiceszef resortu Jerzy Pietrewicz.

 • 1000 stowarzyszeń walczy przeciw OZE?

  W ciągu kilku dni resort energii zaprezentuje założenia nowelizacji ustawy o OZE - zapowiedział PAP wiceminister energii Andrzej J. Piotrowski. Eksperci biją na alarm, przyjęcie tego projektu może doprowadzić do upadku znacznej części firm wiatrowych.

 • Ustawa o OZE powinna obowiązywać od lutego

  Resort gospodarki chce, by ustawa o odnawialnych źródłach energii (OZE) weszła w życie najdalej w lutym 2015 r. - poinformował wczoraj wicepremier Janusz Piechociński.

 • OZE - kosztowne zielone certyfikaty

  Uchwalona wczoraj przez sejm poselska nowelizacja ustawy o OZE już za tydzień może trafić na biurko prezydenta. Jak pisze dzisiejsza "Rzeczpospolita" - wiele jednak wskazuje na to, że konieczne będą dalsze zmiany przepisów. Według dziennika resort energii pracuje na nimi. Zdaniem ekspertów ustawa o OZE przełoży się na wyższe rachunki za energię przeciętnej rodziny 3 zł za miesiąc.

 • Poprawki do ustawy o OZE przyjęte

  Sejm przyjął w środę poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o OZE. Większość z nich miała charakter porządkujący z wyjątkiem poprawki, która - zdaniem opozycji - może doprowadzić do uwolnienia i wzrostu cen ciepła.

 • 1 lipca 2016 r. to planowana data wejścia w życie dużej nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE), która wpłynęła właśnie do Sejmu. Projekt przygotowało Ministerstwo Energii, z uwagi jednak na terminy wniesiony został tzw. szybką ścieżką przez posłów PiS. Celem nowelizacji - jak czytamy w uzasadnieniu - jest usunięcie wątpliwości interpretacyjnych, a także "usystematyzowanie

 • OZE nie podniesie naszych rachunków za energię

  Minister skarbu państwa Andrzej Czerwiński stwierdził podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, że przyjęta przez sejm ustawa o wsparciu OZE nie podniesie naszych rachunków za energię.

 • OZE: Komisja energii przyjęła projekt nowelizacji ustawy

  Sejmowa komisja energii i skarbu państwa przyjęła projekt nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii. W środę w Sejmie odbyło się drugie czytanie projektu. W ciągu pół roku powstaną rozwiązania, dzięki którym prosumentami, będą mogli stać się mali a nawet średni przedsiębiorcy - zapowiedział wiceminister energii Andrzej Piotrowski.