• Informacje na temat:

  projekt ustawy o finansach publicznych

Artykuły na temat: projekt ustawy o finansach publicznych
 • W 2009 roku rząd może pozbawić pracy 90 tys. osób

  Projekt nowej ustawy o finansach publicznych zakłada likwidację wszystkich państwowych zakładów budżetowych, gospodarstw pomocniczych państwowych i samorządowych jednostek budżetowych oraz ograniczenie zadań samorządowych zakładów budżetowych.

 • Porażająca wielkość długu publicznego w Polsce

  Po 1989 roku nie było ani jednego roku, w którym nasze finanse publiczne nie zanotowałyby deficytu. W efekcie dzisiaj na każdego mieszkańca Polski przypada 28 755 zł jawnego długu publicznego i dodatkowo ponad 80 tys. zł ukrytego długu publicznego.

 • Płaca minimalna: Walka o 1670 zł

  Solidarność przygotowuje obywatelski projekt ustawy o płacy minimalnej, której wysokość miałaby dojść do 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia.

 • Projekt ustawy o CIT trafił do komisji finansów publicznych

  Sejmowa komisja finansów publicznych będzie pracować nad projektem obniżającym do 15 proc. CIT dla małych podatników - zdecydował Sejm. Mimo krytycznych uwag niektórych klubów nikt nie złożył wniosku o odrzucenie zmian w pierwszym czytaniu.

 • 12 zł za godzinę: Konieczne vacatio legis

  Jeżeli rząd będzie kontynuować pracę nad projektem, to musi pamiętać o odpowiednim okresie przejściowym.

 • Ruch Autonomii Śląska: Prezydencki projekt nowelizacji ustawy o PIT uderzy w samorządy

  Prezydencki projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych uderzy w samorządy - uważa Ruchu Autonomii Śląska. RAŚ popiera podwyższenie kwoty wolnej od podatku, ale wskazuje na brak mechanizmu rekompensaty spadku wpływów do budżetów samorządowych.

 • Jak wynagradzani są rządzący?

  Wynagrodzenia władz państwowych zawsze były tematem kontrowersyjnym, jak każdy poruszający kwestię wydatków publicznych. W końcu wszystkie one finansowane są przez nas - obywateli. Jak zatem powinni być opłacani ludzie, którzy zawodowo zajmują się wydawaniem naszych pieniędzy?

 • PiS chce zmienić regułę wydatkową

  Prawo i Sprawiedliwość złożyło w Sejmie projekt ustawy zmieniającej formułę reguły wydatkowej, by zwiększyć limit wydatków w przypadku działań jednorazowych i tymczasowych. Jakie to może mieć konsekwencje - Interia zapytała o to analityków. Reguła wydatkowa ma dyscyplinować wydatki i ograniczać ich wzrost do niebezpiecznego poziomu, który w konsekwencji prowadziłby do zwiększenia deficytu.

 • OPZZ chce wprowadzenia jawności płac

  OPZZ przygotowuje projekt ustawy wprowadzający jawność płac wszystkich pracowników i pracodawców; związkowcy pracują też nad raportem na temat zatrudnienia i płac w ministerstwach, spółkach Skarbu Państwa i partiach politycznych.

 • Platforma Obywatelska: PiS demoluje finanse publiczne

  "Demolowaniem finansów publicznych" nazwali politycy PO: Tomasz Lenz i Izabela Leszczyna toczące się w Sejmie prace nad prezydenckim projektem obniżenia wieku emerytalnego oraz rządową propozycją nowelizacji tegorocznego budżetu.