• Informacje na temat:

  projekt zmiany w karcie nauczyciela

Artykuły na temat: projekt zmiany w karcie nauczyciela
 • Wszystkie kluby za pracą nad projektem dot. wynagrodzeń nauczycieli

  Wszystkie kluby opowiedziały się we wtorek za skierowaniem po pierwszym czytaniu obywatelskiego projektu ustawy dot. zmian w finansowaniu wynagrodzeń nauczycieli do dalszych prac w komisjach. Jednocześnie zwrócono uwagę na konieczność szukania rozwiązania systemowego na przyszłość.

 • Nauczyciele chcą, aby ich pensje finansowała budżetowa dotacja celowa

  Związek Nauczycielstwa Polskiego ma pomysł, jak sfinansować wynagrodzenia pedagogów. Wypłaty z budżetu centralnego miałyby powstrzymać likwidacje szkół.

 • Związek Nauczycielstwa Polskiego krytycznie o zmianach w Karcie nauczyciela

  ...1 września weszły w życie kolejne zmiany w Karcie Nauczyciela. Przede wszystkim zmieni się sposób oceny pedagogów oraz ścieżka ich awansu zawodowego, która wydłuży się o pięć lat. Według prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego, zmiany te wymierzone są w nauczycieli, a nieustanne reformowanie systemu edukacji nie służy przede wszystkim uczniom.

 • Od 1 września 2016 r. zostaną zlikwidowane tzw. godziny karciane - zdecydował Sejm, nowelizując ustawę Karta Nauczyciela. Nowela zawiera też nowe regulacje dotyczące odpowiedzialności dyscyplinarnej nauczycieli, m.in. rozszerza na wszystkich wymóg niekaralności.

 • Nowe zasady zatrudniania nauczycieli: Egzamin państwowy dla osoby rozpoczynającej karierę w szkole

  Jeszcze w tym miesiącu ma trafić do konsultacji projekt ustawy w sprawie nowych zasad finansowania oświaty i zatrudnienia pedagogów.

 • ZNP chce, by wynagrodzenia nauczycieli były finansowane z dotacji budżetowej

  To rząd, a nie samorządy, powinien odpowiadać za wypłatę wynagrodzeń nauczycielom - uważa Związek Nauczycielstwa Polskiego. ZNP przygotował projekt nowelizacji, zgodnie z którym środki na wynagrodzenia nauczycieli pracujących w szkołach i w przedszkolach pochodziłyby z dotacji celowej budżetu państwa.

 • Od stycznia podwyżki dla nauczycieli i stażystów

  ...poinformuje Wydział Prasowy warszawskiego ratusza we wtorek prezydent stolicy podpisał propozycję zmiany regulaminu wynagrodzeń nauczycieli stażystów oraz kontraktowych i przekazał z prośbą o opinię do(...) stawek wynagrodzenia nauczycieli) oraz dodatki określone w ustawie Karta nauczyciela.   Są to: dodatek za wysługę lat, dodatek wynikający z pełnienia funkcji kierowniczej, dodatek funkcyjny dla...

 • Będą zmiany w wysokości świadczeń wypłacanych wcześniejszym emerytom? Zależy od Sejmu

  Posłowie w czasie prac nad prezydenckim projektem ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego zajmą się sprawą obniżania wysokości świadczeń wcześniejszym emerytom.

 • Zalewska do nauczycieli: Nowy system oceny pracy bardziej przejrzysty i obiektywny

  ...uzyskanie najwyższej oceny pracy będzie uprawniało nauczyciela do skrócenia ścieżki awansu zawodowego" - napisała. Jednocześnie Zalewska poinformowała, że projektowana jest zmiana dotycząca tego, co(...) zapewnia bezpieczeństwa dzieciom pozostającym pod opieką osób realizujących daną usługę. "Przewidziane dla nauczycieli w Karcie nauczyciela wymogi dotyczące niekaralności nie znajdują zastosowania...

 • Kosztowne wyborcze obietnice

  Samorządy chcą przywrócenia zasady rekompensowania ubytków w ich budżetach. To ich reakcja na przedwyborcze pomysły czołowych partii. W zanadrzu mają też inne rozwiązania.