• Informacje na temat:

  prokurator

Artykuły na temat: prokurator
 • Zawiadomiłem prokuraturę o tym, że kilku nastolatków z mojego osiedla zniszczyło mój samochód. Na parkingu jest monitoring, więc ich rozpoznanie nie powinno być trudne. Niestety, z nieznanych mi powodów prokurator odmówił wszczęcia postępowania. Zrobił to ponownie, kiedy złożyłem zażalenie do sądu. Co mogę zrobić w tej sytuacji? Mariusz z Bydgoszczy...

 • Błyskawiczne burzenie piramid finansowych przez KNF i prokuratorów

  Zwiększenie kompetencji KNF i ułatwienia dla prokuratorów. To rozwiązania, które mają pomóc w walce z finansowymi oszustami.

 • Prokurator zarabia co najmniej 6 tys. zł na rękę

  W ostatnich latach można zaobserwować ogromne zainteresowanie studiami na wydziałach prawniczych. Jak podaje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w roku akademickim 2013/2014 prawo było jednym z kierunków najczęściej wybieranych przez maturzystów, tuż za informatyką. Studiować prawo chciało blisko 22 tys. osób. Część z nich zamierza zostać prokuratorami, bo zawód ten dla wielu jest...

 • Zarzut oszustwa przedstawiła Prokuratura Regionalna w Lublinie byłemu prokuratorowi apelacyjnemu z Warszawy. Chodzi o wyłudzenie kredytu ze SKOK-u Wołomin.

 • Solidarność Pracowników Skarbowych złożyła zażalenie do Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieście na decyzję prokuratora. Przypomnijmy, że 18 lutego 2009 r. Rada Sekcji Krajowej NSZZ Solidarność Pracowników...

 • Ziobro wydał prokuratorom wytyczne dot. zwalczania pożyczek lichwiarskich

  Skuteczne zwalczanie pożyczek lichwiarskich oraz oszustw, których skutkiem jest utrata przez pokrzywdzonych mieszkań - zapowiada w rozmowie z PAP prokurator generalny Zbigniew Ziobro, który wydał prokuratorom wytyczne mające pomóc w zwalczaniu tego rodzaju przestępczości.

 • "Rzeczpospolita": Pensje prokuratorów w dół

  Minister finansów Jacek Rostowski chce nowych zasad wynagradzania prokuratorów - czytamy w "Rzeczpospolitej".

 • Prokurator Generalny wydał wytyczne dotyczące postępowań o wyłudzenia zwrotu VAT

  Prokurator Generalny wydał wytyczne dotyczące zasad prowadzenia postępowań przygotowawczych w sprawach o przestępstwa związane z procederem wyłudzania nienależnego zwrotu VAT oraz innych oszukańczych uszczupleń w tym podatku - poinformowała Prokuratura Krajowa.

 • Wynagrodzenia i dodatki prokuratorów

  Pensje zasadnicze prokuratorów różnią się w zależności od miejsca i stażu pracy. Podstawą do ich określenia jest przeciętne wynagrodzenie w drugim kwartale roku poprzedniego ustalone przez GUS (w 2010 roku było to 3197,86 zł).

 • O karę 25 lat więzienia dla Marcina P. zawnioskowała w czwartek w mowie końcowej przed Sądem Okręgowym w Gdańsku prokurator w procesie dotyczącym afery finansowej Amber Gold Izabela Janeczek.