• Informacje na temat:

  prokurator generalny

Artykuły na temat: prokurator generalny
 • Prokurator zarabia co najmniej 6 tys. zł na rękę

  W ostatnich latach można zaobserwować ogromne zainteresowanie studiami na wydziałach prawniczych. Jak podaje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w roku akademickim 2013/2014 prawo było jednym z kierunków najczęściej wybieranych przez maturzystów, tuż za informatyką. Studiować prawo chciało blisko 22 tys. osób. Część z nich zamierza zostać prokuratorami, bo zawód ten dla wielu jest...

 • Prokurator Generalny wydał wytyczne dotyczące postępowań o wyłudzenia zwrotu VAT

  Prokurator Generalny wydał wytyczne dotyczące zasad prowadzenia postępowań przygotowawczych w sprawach o przestępstwa związane z procederem wyłudzania nienależnego zwrotu VAT oraz innych oszukańczych uszczupleń w tym podatku - poinformowała Prokuratura Krajowa.

 • Wynagrodzenia i dodatki prokuratorów

  Pensje zasadnicze prokuratorów różnią się w zależności od miejsca i stażu pracy. Podstawą do ich określenia jest przeciętne wynagrodzenie w drugim kwartale roku poprzedniego ustalone przez GUS (w 2010 roku było to 3197,86 zł).

 • Ich waga jest różna, od szkody sięgającej 1,5 mld zł po kilkutysięczne wyłudzenia kredytów - powiedział w czwartek prokurator generalny Andrzej Seremet.

 • Solidarność Pracowników Skarbowych złożyła zażalenie do Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieście na decyzję prokuratora. Przypomnijmy, że 18 lutego 2009 r. Rada Sekcji Krajowej NSZZ Solidarność Pracowników...

 • ZUS może zażądać zwrotu nienależnego świadczenia sprzed 20 lat

  Organ rentowy nie powinien mieć możliwości bezterminowego ścigania osób, którym wypłacił nienależne świadczenie. Tak uważa prokurator generalny, którego zdaniem obowiązujące regulacje są niekonstytucyjne.

 • Jak nie dać się oszukać sprzedawcy: Rady dla seniorów

  Prokurator Generalny Andrzej Seremet rozesłał pismo do prokuratorów z poleceniem szczególnej ochrony osób starszych, które są ofiarami nieuczciwych firm sprzedających im drogie usługi lub rzeczy.

 • Bułgarska prokuratura zaczęła w piątek sprawdzać informacje o mieszkaniu ministra finansów Władisława Goranowa; z oświadczenia majątkowego ministra wynika, że od 6 lat nie płaci za luksusowy apartament, w którym mieszka.

 • Ziobro: Zarobki niektórych prezesów spółek Skarbu Państwa nadal zbyt wysokie

  Goszczący w piątek w Gdańsku szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda oraz minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro zostali poproszeni przez dziennikarzy o ocenę wysokości ubiegłorocznych zarobków prezesów spółek skarbu państwa, w tym prezesa PKO BP, którego pensja w 2017 r. wyniosła - według mediów - 3,3 mln zł. - Wiele się zmieniło w stosunku do rządów PO i PSL i jeśli porównać...

 • Ziobro wydał prokuratorom wytyczne dot. zwalczania pożyczek lichwiarskich

  Skuteczne zwalczanie pożyczek lichwiarskich oraz oszustw, których skutkiem jest utrata przez pokrzywdzonych mieszkań - zapowiada w rozmowie z PAP prokurator generalny Zbigniew Ziobro, który wydał prokuratorom wytyczne mające pomóc w zwalczaniu tego rodzaju przestępczości.