• Informacje na temat:

  propozycje zmiany w karcie nauczyciela

Artykuły na temat: propozycje zmiany w karcie nauczyciela
 • Zalewska do nauczycieli: Nowy system oceny pracy bardziej przejrzysty i obiektywny

  ...zapewnia bezpieczeństwa dzieciom pozostającym pod opieką osób realizujących daną usługę. "Przewidziane dla nauczycieli w Karcie nauczyciela wymogi dotyczące niekaralności nie znajdują zastosowania(...)"Nowy rok szkolny 2018/2019 przynosi istotne zmiany w pragmatyce zawodowej nauczycieli. Ich celem jest wprowadzenie przejrzystego i obiektywnego systemu oceny pracy, budowanie stabilizacji zawodowej...

 • W budżecie nie ma pieniędzy dla nauczycieli

  - Rząd nie jest w stanie zrealizować wszystkich oczekiwań nauczycieli; w tej chwili w budżecie na taką podwyżkę pieniędzy nie ma - zapowiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk pytany, na ile realne jest, że rząd zrealizuje postulat 1000 zł podwyżki dla nauczycieli.

 • Nauczyciele dostaną podwyżki? MEN chce też zreformować system ich wynagradzania

  ...musiałyby więcej łożyć na dodatki motywacyjne. A wszytko po to, aby został zrealizowany obowiązek zapewniania nauczycielom średnich płac. - Zmiany w Karcie nauczyciela w zakresie wynagrodzenia są(...) projektu nowelizacji Karty nauczyciela. Co nie zmienia faktu, że ostatecznie wylądował on w koszu. Problemy już na wstępie Zdaniem minister Zalewskiej ewentualne zmiany powinny być uzgodnione przede...

 • ZNP chce, by wynagrodzenia nauczycieli były finansowane z dotacji budżetowej

  To rząd, a nie samorządy, powinien odpowiadać za wypłatę wynagrodzeń nauczycielom - uważa Związek Nauczycielstwa Polskiego. ZNP przygotował projekt nowelizacji, zgodnie z którym środki na wynagrodzenia nauczycieli pracujących w szkołach i w przedszkolach pochodziłyby z dotacji celowej budżetu państwa.

 • Nie 78, a 52 dni robocze urlopu w roku dla nauczycieli, a dla przedszkolanek tylko 35 dni. To jedna z propozycji zmian w Karcie nauczyciela - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Pomysły na zrekompensowanie samorządom przez rząd utraconych dochodów w postaci dotacji lub zapewnienia udziału w VAT sformułowali we wtorek samorządowcy, którzy spotkali się w Chorzowie, aby rozmawiać o niekorzystnych dla nich zmianach w przepisach podatkowych.

 • Od stycznia podwyżki dla nauczycieli i stażystów

  ...poinformuje Wydział Prasowy warszawskiego ratusza we wtorek prezydent stolicy podpisał propozycję zmiany regulaminu wynagrodzeń nauczycieli stażystów oraz kontraktowych i przekazał z prośbą o opinię do(...) stawek wynagrodzenia nauczycieli) oraz dodatki określone w ustawie Karta nauczyciela.   Są to: dodatek za wysługę lat, dodatek wynikający z pełnienia funkcji kierowniczej, dodatek funkcyjny dla...

 • Kosztowne wyborcze obietnice

  Samorządy chcą przywrócenia zasady rekompensowania ubytków w ich budżetach. To ich reakcja na przedwyborcze pomysły czołowych partii. W zanadrzu mają też inne rozwiązania.

 • Nauczyciele powinni pracować również w czasie wakacji

  Zamierzamy włączyć się do dyskusji nad zmianami w Karcie nauczyciela. Trzeba uprościć system wynagradzania nauczycieli i dać więcej elastyczności samorządom w zarządzaniu szkołami - mówi Maciej Jakubowski, wiceminister edukacji narodowej.

 • Dawniej były drukowane książeczki oszczędnościowe. Dzisiaj są zakładane cyfrowe konta. Obecnie w programie prowadzonym przez PKO BP, uczestniczy 4,5 tys. szkół podstawowych, a młodzi ludzie już zgromadzili na rachunkach ok. 60 mln zł.