• Informacje na temat:

  provident opinie

Artykuły na temat: provident opinie
 • Dlaczego o pieniądzach wolimy milczeć?

  ...​Jeśli z kimś już rozmawiamy o pieniądzach, to tylko z najbliższą rodziną. Co piąty dorosły Polak nie rozmawia z nikim o swoich zarobkach, choć prawie połowa z nas porusza te tematy z małżonkami czy partnerami. Ale to się zmienia i stopniowo sprawy zarobków i pieniędzy przestają być tabu - wynika z badań GfK dla największej firmy pożyczkowej działającej na polskim rynku Provident.

 • Posłowie pozytywnie ocenili główne założenia projektu wzmacniającego nadzór nad firmami pożyczkowymi. Podczas czwartkowej debaty w Sejmie padały pytania o uleganie lobbingowi ze strony tych firm; przedstawicielka resortu finansów nazwała sugestie "haniebnymi insynuacjami".

 • Seniorze, czytaj drobny druczek

  UOKiK informuje, że połowa konsumentów powyżej 60. roku życia nie czyta umów. Dlaczego? Z powodu małej czcionki, zbyt dużej ilości stron i niezrozumiałego języka. Mimo tego warto zagłębiać się w szczegóły i czytać dokumenty przed podpisaniem. Zwłaszcza, gdy zawieramy umowę z instytucją finansową i konsekwencje mogą być dotkliwe dla naszego portfela.

 • Rząd uderza w lichwiarskie odsetki

  Rząd w czwartek przyjął projekt założeń do noweli ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz Prawa bankowego. Nowe przepisy mają m.in. ukrócić lichwiarskie odsetki pobierane przez firmy pożyczkowe.

 • Felieton: Czy lubimy banki? Facebook prawdę ci powie

  Młode pokolenie mawia: Jak cię nie ma na Facebooku, to znaczy, że nie istniejesz. W tej sytuacji nie było trudne do przewidzenia, że wynalazek Zuckerberga szybko znajdzie swoje miejsce w biznesie; dziś niemal każda firma ma swój profil na Facebooku. Choć nie jestem ekspertem od mediów społecznościowych, intuicja mi podpowiada, że nie w każdej branży ma to sens.

 • Rynek pierwotny dołek ma już za sobą?

  Pod względem liczby i wartości publicznych ofert akcji obecny rok jest najsłabszy od dziesięciu lat. Pierwsze, słabe dla giełdy półrocze, odstraszyło emitentów, drugie, znacznie lepsze, nie zdążyło ich zachęcić do przeprowadzania emisji lub sprzedaż akcji. Rynek pierwotny ruszy prawdopodobnie za kilka miesięcy.