• Informacje na temat:

  prowizorium budżetowe

Artykuły na temat: prowizorium budżetowe
 • Izba Reprezentantów przyjęła ustawę budżetową na 2015 rok

  W USA Izba Reprezentantów przyjęła w czwartek wieczorem ustawę o wydatkach federalnych w wys. 1,1 bln dol. na rok 2015. Ustawę przyjęto zaledwie na kilka godzin przed wygaśnięciem obecnie obowiązującego prowizorium budżetowego, co groziło paraliżem prac rządu.

 • Prezydent Donald Trump podpisał ustawę budżetową. Tym samym w Stanach Zjednoczonych zakończył się drugi w tym roku shutdown. Wcześniej ustawę przyjął amerykański Kongres.

 • Inwestorzy rozpoczynają tydzień od informacji o zawieszeniu działalności amerykańskiego rządu, co jest wynikiem piątkowego nieudanego głosowania w Senacie nad przyjęciem prowizorium budżetowego. Od soboty zatem pracownicy federalni nie mogą przychodzi do pracy, jednak taki paraliż administracji rządowej nie jest dla rynków finansowych nowością. Przez ostatnie 42 lata mieliśmy aż 18 takich

 • Przedstawiony przez prezydenta Trumpa projekt budżetu na 2018 rok, mimo zwiększenia o prawie 10 procent wydatków na obronę, grozi zmniejszeniem amerykańskiej pomocy wojskowej dla zagranicy - w tym dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej (EŚW).

 • Rozpoczyna się kolejna runda negocjacji w sprawie unijnego budżetu na przyszły rok. Poprzednie rozmowy przedstawicieli Parlamentu Europejskiego i krajów członkowskich zakończyły się fiaskiem. Komisja Europejska musiała więc przedstawić nowe plany wydatków. Teraz płatności zostały ustalone na poziomie 141 miliardów 300 milionów euro.

 • Przywódcy Republikanów i Demokratów w Kongresie USA przedstawili w środę wspólny projekt ustawy o finansowaniu rządu federalnego do końca obecnego roku finansowego 30 września w wysokości 1,3 biliona dolarów.

 • Środowe notowania na Wall Street przyniosły solidne wzrosty głównych indeksów. DJI pierwszy raz zakończył dzień powyżej 26 tys. punktów. Inwestorzy przypatrują się wynikom spółek.

 • 500 złotych na dziecko - nie w tej kadencji Sejmu

  Rzeczniczka PiS zapowiedziała w radiowej Trójce, że ogłoszony wczoraj projekt ustawy poczeka do okresu po wyborczego.

 • Fed może być bardziej cierpliwy, ryzyko nad ratingiem USA

  Minutes z grudniowego posiedzenia FOMC potwierdziły zmianę tonu Fed z ubiegłego tygodnia oznaczającą większą cierpliwość Komitetu: zbliża się koniec cyklu podwyżek, a kolejne decyzje będą zależały od danych napływających z gospodarki (naszym zdaniem FOMC ma miejsce na ew. podwyżki tylko w 1h19).

 • Przedłużanie się zawieszenia działalności rządu USA spowodowane nieuchwaleniem w terminie budżetu (shutdown) może wpływać na osłabienie złotego, jednak przyjęcie budżetu przez Senat USA nie umocni polskiej waluty - oceniają ekonomiści. Dodają, że dla rynku długu testem nastrojów będzie piątkowa aukcja.