• Informacje na temat:

  pruszków nowe inwestycje

Artykuły na temat: pruszków nowe inwestycje
 • Polski Holding Nieruchomości i Hillwood Polska Sp. z o.o. zawarły z DPD Polska Sp. z o.o. - uznaną siecią kurierską, wieloletnią umowę dotyczącą budowy, a następie wynajmu powierzchni magazynowej i biurowej zlokalizowanej w Hillwood & PHN Pruszków.

 • Deweloper MLP Group SA przekazał firmie Auto Partner SA powierzchnię magazynową w parku MLP Pruszków II. Importer i dystrybutor części samochodowych wykorzysta ponad 7 tys. mkw. na centrum dystrybucyjne. Spółka dystrybucyjna korzysta też już z dodatkowych 11,5 tys. mkw. w parku logistycznym w Bieruniu.

 • MLP Group przekazało sieci handlowej MAKRO Polska nowy obiekt magazynowy o powierzchni 10,1 tys. mkw. zlokalizowany na terenie parku logistycznego MLP Pruszków II. W realizacji są kolejne centra dystrybucji dla tego najemcy.

 • Globalny operator logistyczny cargo-partner wynajął 8 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w parku MLP Pruszków II. Na potrzeby ulokowania głównej siedziby firmy wybudowany zostanie budynek biurowy o powierzchni 1300 m kw. Zakończenie inwestycji planowane jest w trzecim kwartale 2018 r. Nowy najemca ma także możliwość zwiększenia powierzchni magazynowej do 11 tys. m kw.

 • Czy MdM będzie szansą dla kupujących mieszkania w mniejszych miejscowościach?

  Oczekiwane zmiany w przepisach o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania (program Mieszkanie dla Młodych) mogą uaktywnić wtórny rynek nieruchomości. Skorzystają na tym osoby zamierzające kupić własne lokum w mniejszej miejscowości, gdzie brakuje nowych inwestycji mieszkaniowych realizowanych przez deweloperów lub spółdzielnie.

 • MLP Group wybuduje nowy park logistyczny w pobliżu Lublina. Będzie to drugie centrum w tej części kraju realizowane przez wiodącego dewelopera powierzchni magazynowych. Obiekty planowane w nowej lokalizacji dostarczą łącznie około 51,5 tys. m kw. nowoczesnych powierzchni.

 • MLP Group opublikowało skonsolidowane wyniki za 2016 rok. W tym okresie grupa osiągnęła 66,4 mln zł zysku netto. Na koniec minionego roku wartość aktywów wyniosła 1,18 mld zł, a aktywów netto 675,7 mln zł, co oznacza wzrost o 4,4 proc. w ujęciu rok do roku., a uwzględniając wypłaconą dywidendę wzrost wyniósł aż 10,8 proc. Zarząd MLP Group planuje rozpoczęcie w tym roku inwestycji magazynowych na rynku polskim, niemieckim i rumuńskim.

 • MLP Group opublikowało skonsolidowane wyniki finansowe za 2017 rok. W tym okresie Grupa osiągnęła 100,3 mln zł przychodów oraz 47,3 mln zł zysku netto. Na koniec minionego roku wartość aktywów netto wyniosła 726,7 mln zł, co oznacza wzrost o 7,5 proc. w ujęciu r./r. Poza naszym krajem priorytetowy dla MLP Group staje się rynek niemiecki, na którym zamierza rozwijać park MLP Unna, a także planuje rozpoczęcie w tym roku dwóch-trzech nowych projektów.

 • O 12,4 proc. do 54,2 mln zł zwiększyły się w I półroczu 2015 r. przychody dewelopera powierzchni magazynowych w porównaniu do tego samego okresu poprzedniego roku. Docelowa powierzchnia realizowanych i planowanych projektów przez MLP Group sięga aktualnie 735 tys. m kw. powierzchni, a uwzględniając także opcje na planowane inwestycje aż blisko 1,4 mln m kw. Oznacza to możliwość potrojenia obecnej

 • MLP Group w Dąbrówce w okolicy Poznania rozpoczyna budowę magazynów typu City Logistics o powierzchni modułów 1600 i 3200 m kw. W sumie dla najemców dostępne jest ponad 86 700 m kw., z czego 10 000 m kw. zostanie wybudowanych w tym roku w systemie spekulacyjnym. Inwestycja powstaje na terenie parku MLP Poznań West, który znajduje się w pobliżu drogi S11, autostrady A2, przy nowo otwartej trasie S5 i w bardzo bliskiej odległości od Lotniska. Jest to najbardziej atrakcyjna lokalizacja w okolicy...