• Informacje na temat:

  pruszków nowe inwestycje

Artykuły na temat: pruszków nowe inwestycje
 • Polski Holding Nieruchomości i Hillwood Polska Sp. z o.o. zawarły z DPD Polska Sp. z o.o. - uznaną siecią kurierską, wieloletnią umowę dotyczącą budowy, a następie wynajmu powierzchni magazynowej i biurowej zlokalizowanej w Hillwood & PHN Pruszków.

 • Deweloper MLP Group SA przekazał firmie Auto Partner SA powierzchnię magazynową w parku MLP Pruszków II. Importer i dystrybutor części samochodowych wykorzysta ponad 7 tys. mkw. na centrum dystrybucyjne. Spółka dystrybucyjna korzysta też już z dodatkowych 11,5 tys. mkw. w parku logistycznym w Bieruniu.

 • MLP Group przekazało sieci handlowej MAKRO Polska nowy obiekt magazynowy o powierzchni 10,1 tys. mkw. zlokalizowany na terenie parku logistycznego MLP Pruszków II. W realizacji są kolejne centra dystrybucji dla tego najemcy.

 • Globalny operator logistyczny cargo-partner wynajął 8 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w parku MLP Pruszków II. Na potrzeby ulokowania głównej siedziby firmy wybudowany zostanie budynek biurowy o powierzchni 1300 m kw. Zakończenie inwestycji planowane jest w trzecim kwartale 2018 r. Nowy najemca ma także możliwość zwiększenia powierzchni magazynowej do 11 tys. m kw.

 • Czy MdM będzie szansą dla kupujących mieszkania w mniejszych miejscowościach?

  Oczekiwane zmiany w przepisach o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania (program Mieszkanie dla Młodych) mogą uaktywnić wtórny rynek nieruchomości. Skorzystają na tym osoby zamierzające kupić własne lokum w mniejszej miejscowości, gdzie brakuje nowych inwestycji mieszkaniowych realizowanych przez deweloperów lub spółdzielnie.

 • MLP Group opublikowało skonsolidowane wyniki za 2016 rok. W tym okresie grupa osiągnęła 66,4 mln zł zysku netto. Na koniec minionego roku wartość aktywów wyniosła 1,18 mld zł, a aktywów netto 675,7 mln zł, co oznacza wzrost o 4,4 proc. w ujęciu rok do roku., a uwzględniając wypłaconą dywidendę wzrost wyniósł aż 10,8 proc. Zarząd MLP Group planuje rozpoczęcie w tym roku inwestycji magazynowych na rynku polskim, niemieckim i rumuńskim.

 • MLP Group opublikowało skonsolidowane wyniki finansowe za 2017 rok. W tym okresie Grupa osiągnęła 100,3 mln zł przychodów oraz 47,3 mln zł zysku netto. Na koniec minionego roku wartość aktywów netto wyniosła 726,7 mln zł, co oznacza wzrost o 7,5 proc. w ujęciu r./r. Poza naszym krajem priorytetowy dla MLP Group staje się rynek niemiecki, na którym zamierza rozwijać park MLP Unna, a także planuje rozpoczęcie w tym roku dwóch-trzech nowych projektów.

 • O 12,4 proc. do 54,2 mln zł zwiększyły się w I półroczu 2015 r. przychody dewelopera powierzchni magazynowych w porównaniu do tego samego okresu poprzedniego roku. Docelowa powierzchnia realizowanych i planowanych projektów przez MLP Group sięga aktualnie 735 tys. m kw. powierzchni, a uwzględniając także opcje na planowane inwestycje aż blisko 1,4 mln m kw. Oznacza to możliwość potrojenia obecnej

 • MLP Group w Dąbrówce w okolicy Poznania rozpoczyna budowę magazynów typu City Logistics o powierzchni modułów 1600 i 3200 m kw. W sumie dla najemców dostępne jest ponad 86 700 m kw., z czego 10 000 m kw. zostanie wybudowanych w tym roku w systemie spekulacyjnym. Inwestycja powstaje na terenie parku MLP Poznań West, który znajduje się w pobliżu drogi S11, autostrady A2, przy nowo otwartej trasie S5 i w bardzo bliskiej odległości od Lotniska. Jest to najbardziej atrakcyjna lokalizacja w okolicy...

 • Deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych przygotowuje się do rozpoczęcia budowy nowego parku logistycznego MLP Łódź Wschód. Zespół obiektów, który powstanie na terenie łódzkiej dzielnicy Widzew będzie liczyć ok. 70 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.