• Informacje na temat:

  prywatna polisa zdrowotna

Artykuły na temat: prywatna polisa zdrowotna
 • ...cenę. Odpowiedzialność cywilna Polisa OC (odpowiedzialność cywilna) dodawana jest często do ubezpieczeń mieszkaniowych, ale można wykupić ją też osobno. Nie odśnieżyliśmy chodnika przed domem – ktoś(...) i wielu innych przypadkach przyda nam się OC w życiu prywatnym, bo to towarzystwo ubezpieczeniowe (TU) pokryje roszczenia osób, które poniosły szkodę. Zwykle taka polisa obejmuje osobę ubezpieczoną...

 • Ubezpieczenie zdrowotne zastępuje usługi NFZ

  Polacy coraz częściej wykupują prywatne pakiety medyczne. Już 40% Polaków korzysta w sposób "mieszany" z usług NFZ oraz opłacanej prywatnie opieki medycznej. Eksperci rynku ubezpieczeń zdrowotnych zauważają, że pacjenci rezygnują z NFZ na rzecz usług oferowanych w ramach polisy.

 • Wybierasz się na urlop do Hiszpanii? Wykup polisę ubezpieczeniową, zapewniającą sfinansowanie leczenia w razie choroby lub wypadku.

 • Perspektywy rynku ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce na tle innych krajów

  2 mln Polaków korzysta z ubezpieczenia zdrowotnego. - By zaspokoić rosnące potrzeby społeczeństwa, wydatki prywatne na leczenie z dzisiejszego poziomu 1 proc. PKB powinny wzrosnąć do niespełna 2 proc. PKB - twierdzą specjaliści.

 • ...posesji. W założeniu taka polisa powinna zapewnić nam ochronę w sytuacjach, gdy w związku ze zwykłymi czynnościami, jakie podejmujemy w prywatnym życiu, wyrządziliśmy komuś szkodę. Warto wiedzieć, że(...) polis OC dołączanych do ubezpieczeń mieszkaniowych warto uważnie sprawdzić listę wyłączeń, czyli spis sytuacji i osób, których taka polisa nie bierze pod uwagę. OC powinno obejmować wszystkich mieszkańców...

 • Rośnie sprzedaż prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Teraz ma je ponad 1,7 mln Polaków

  Prywatne ubezpieczenia zdrowotne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dane Polskiej Izby Ubezpieczeń wskazują, że po III kwartale 2016 roku prywatne ubezpieczenia zdrowotne miało około 1,76 mln Polaków. Liczba ta wzrosła rok do roku o blisko 30 proc. Według Polskiej Izby Ubezpieczeń to wynik zarówno sytuacji w publicznej służbie zdrowia, jak i budzącego kontrowersje projektu ustawy wprowadzającej daleko idące zmiany w systemie finansowania szpitali.

 • W przyszłym miesiącu wyjeżdżam na wycieczkę za granicę. Martwię się jednak, czy nie będę zmuszona do korzystania na miejscu z opieki medycznej, ponieważ niedawno przeszłam skomplikowaną operację. Czy i jaką polisę powinnam wykupić? Eliza Czajka z Barwinka

 • Ceny polis OC będą rosły

  Rosną ceny polis komunikacyjnych OC. Ustabilizują się dopiero pod koniec roku - uważają eksperci.

 • ...niektóre usługi musimy dodatkowo płacić. Dobrym uzupełnieniem tej karty jest prywatna polisa, wykupiona w Polsce przed wyjazdem.

 • Za leczenie trzeba płacić? Polacy coraz częściej decydują się na dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne

  Jeśli wierzyć informacjom przekazanym przez Polską Izbę Ubezpieczeń, Polacy tracą nadzieję na naprawę publicznej służby zdrowia. Liczba osób ubezpieczonych w ramach prywatnych polis zdrowotnych zwiększyła się o 26 proc. tylko w II kwartale 2017 roku - wynika z danych PIU.