• Informacje na temat:

  prywatna polisa zdrowotna

Artykuły na temat: prywatna polisa zdrowotna
 • ...cenę. Odpowiedzialność cywilna Polisa OC (odpowiedzialność cywilna) dodawana jest często do ubezpieczeń mieszkaniowych, ale można wykupić ją też osobno. Nie odśnieżyliśmy chodnika przed domem – ktoś(...) i wielu innych przypadkach przyda nam się OC w życiu prywatnym, bo to towarzystwo ubezpieczeniowe (TU) pokryje roszczenia osób, które poniosły szkodę. Zwykle taka polisa obejmuje osobę ubezpieczoną...

 • Rynek ubezpieczeń zdrowotnych dynamicznie rośnie

  Według opublikowanych przez Polską Izbę Ubezpieczeń danych liczba osób objętych ochroną oferowaną przez dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne wzrosła o 14% rok do roku i osiągnęła poziom blisko 2,3 mln osób. Wartą uwagi jest również wysokość składki, jaką Polacy wydają na dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. W pierwszym półroczu 2018 r. składka przypisana brutto wzrosła o 19% w porównaniu z zeszłym rokiem. W ciągu sześciu miesięcy tego roku Polacy wydali na prywatne ubezpieczenia zdrowotne 386,5...

 • Wybierasz się na urlop do Hiszpanii? Wykup polisę ubezpieczeniową, zapewniającą sfinansowanie leczenia w razie choroby lub wypadku.

 • Ubezpieczenie zdrowotne zastępuje usługi NFZ

  Polacy coraz częściej wykupują prywatne pakiety medyczne. Już 40% Polaków korzysta w sposób "mieszany" z usług NFZ oraz opłacanej prywatnie opieki medycznej. Eksperci rynku ubezpieczeń zdrowotnych zauważają, że pacjenci rezygnują z NFZ na rzecz usług oferowanych w ramach polisy.

 • ...posesji. W założeniu taka polisa powinna zapewnić nam ochronę w sytuacjach, gdy w związku ze zwykłymi czynnościami, jakie podejmujemy w prywatnym życiu, wyrządziliśmy komuś szkodę. Warto wiedzieć, że(...) polis OC dołączanych do ubezpieczeń mieszkaniowych warto uważnie sprawdzić listę wyłączeń, czyli spis sytuacji i osób, których taka polisa nie bierze pod uwagę. OC powinno obejmować wszystkich mieszkańców...

 • Coraz więcej Polaków wykupuje ubezpieczenia zdrowotne

  Ponad 368 mln zł wydali Polacy na polisy zdrowotne w I poł. 2018 roku. To o 19 proc. więcej niż przed rokiem. Główną motywacją do zawierania dodatkowych, zdrowotnych umów ubezpieczeniowych nie jest ich wyjątkowa jakość, a raczej właśnie brak wiary w publiczne świadczenia z NFZ.

 • W przyszłym miesiącu wyjeżdżam na wycieczkę za granicę. Martwię się jednak, czy nie będę zmuszona do korzystania na miejscu z opieki medycznej, ponieważ niedawno przeszłam skomplikowaną operację. Czy i jaką polisę powinnam wykupić? Eliza Czajka z Barwinka

 • Perspektywy rynku ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce na tle innych krajów

  2 mln Polaków korzysta z ubezpieczenia zdrowotnego. - By zaspokoić rosnące potrzeby społeczeństwa, wydatki prywatne na leczenie z dzisiejszego poziomu 1 proc. PKB powinny wzrosnąć do niespełna 2 proc. PKB - twierdzą specjaliści.

 • ...niektóre usługi musimy dodatkowo płacić. Dobrym uzupełnieniem tej karty jest prywatna polisa, wykupiona w Polsce przed wyjazdem.

 • Rośnie sprzedaż prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Teraz ma je ponad 1,7 mln Polaków

  Prywatne ubezpieczenia zdrowotne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dane Polskiej Izby Ubezpieczeń wskazują, że po III kwartale 2016 roku prywatne ubezpieczenia zdrowotne miało około 1,76 mln Polaków. Liczba ta wzrosła rok do roku o blisko 30 proc. Według Polskiej Izby Ubezpieczeń to wynik zarówno sytuacji w publicznej służbie zdrowia, jak i budzącego kontrowersje projektu ustawy wprowadzającej daleko idące zmiany w systemie finansowania szpitali.