• Informacje na temat:

  prywatyzacja

Artykuły na temat: prywatyzacja
 • Polskie urzędy pracy do prywatyzacji?

  W urzędach pracy na koniec grudnia 2011 roku zarejestrowanych było blisko 2 mln bezrobotnych. Połowa z nich szuka pracy ponad rok. To wskazuje przede wszystkim na nieefektywny system poszukiwania zatrudnienia. Dlatego eksperci proponują prywatyzację urzędów pracy.

 • Stop prywatyzacji szpitali?

  Resort zdrowia chce powstrzymać prywatyzację lecznic i wykreślić z ustawy o działalności leczniczej przepisy wymuszające na samorządzie komercjalizację publicznych zakładów opieki zdrowotnej. Tam, gdzie spółki już istnieją, a mają charakter publiczny, MZ zamierza zobowiązać np. samorządy terytorialne do utrzymania większościowego pakietu.

 • Prywatny pośredniak zawiódł

  Rząd narzeka na efekty próbnej prywatyzacji urzędów pracy. Jednak nie składa broni i ma nową propozycję dla agencji zatrudnienia - informuje "Puls Biznesu".

 • Prywatyzacja TK Telekom: Netia nabyła 100 procent udziałów operatora

  Zakończył się proces prywatyzacji TK Telekom. Netia nabyła od PKP 100 procent udziałów operatora.

 • Referendum strajkowe w JSW - 8 kwietnia

  Referendum strajkowe w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) odbędzie się 8 kwietnia. Górnicy zdecydują wtedy, czy potwierdzić strajkiem związkowe żądania 10-proc. podwyżki oraz czy sprzeciwić się w ten sposób przygotowywanej prywatyzacji spółki.

 • "Wprost" o kulisach prywatyzacji Ciechu

  Wycena akcji Ciechu, sprzedanego przez skarb państwa spółce Jana Kulczyka, była nierzetelna, zmanipulowana i nieobiektywna - uważają katowiccy śledczy. Dziennikarze "Wprostu" ujawniają zarzuty w sprawie prywatyzacji, przedstawione Pawłowi T., wiceministrowi skarbu w rządzie PO-PSL. Na stronie internetowej pisma czytamy, że budżet państwa mógł stracić na prywatyzacji nawet 112 mln zł.

 • Lumel buduje w Zielonej Górze nowy zakład w strefie ekonomicznej

  ...przedsiębiorstwa sięga 1954 r. W 2011 r. nastąpiła prywatyzacja spółki. 85 proc. jej akcji kupiła indyjska firma Rishabh Instruments Pvt Ltd. W 2016 r. nastąpił podział Lumelu na dwie spółki...

 • NIK krytycznie o prywatyzacji kilku spółek w latach 2012-2014

  Najwyższa Izba Kontroli ma zastrzeżenia do procesów prywatyzacyjnych w latach 2012-2014. Kontrolerzy sprawdzili kilkanaście wielkich prywatyzacji przeprowadzonych w tym okresie.

 • Jest porozumienie dotyczące zwolnień grupowych w H.Cegielski SA

  ...w Gdańsku. Związkowcy uważają, że "pospieszna prywatyzacja w niekorzystnej sytuacji rynkowej przypomina wyprzedaż majątku narodowego i świadczy o braku pomysłu rządu na załatanie największej od 20 lat(...) wesprzeć finanse publiczne. W ciągu najbliższych 18 miesięcy prywatyzacja ma przynieść do budżetu blisko 37 mld zł. Rząd na posiedzeniu na początku sierpnia zdecydował, że na liście kluczowych spółek...

 • Prywatyzacja Krajowej Spółki Cukrowej wstrzymana!

  Prywatyzacja Krajowej Spółki Cukrowej została wstrzymana - poinformował wczoraj przewodniczący Krajowego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego Stanisław Bernaś po rozmowach związkowców w resorcie skarbu. Informację potwierdziło biuro prasowe MSP.