• Informacje na temat:

  prywatyzacja energa sa 2013

Artykuły na temat: prywatyzacja energa sa 2013
 • Prywatyzacja w Polsce: Debiut Banku Pocztowego przyciąga inwestorów

  Prywatyzacja polskiej gospodarki jeszcze się nie zakończyła. Jak powiedział Wiesław Rozłucki, prezes Rady Giełdy Papierów Wartościowych i jej współtwórca, inwestorzy liczą na jesienny debiut akcji Banku Pocztowego, którego właścicielami są PKO BP i Poczta Polska.

 • Raport bieżący nr 6/2016 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd spółki ENERGA SA ("Spółka") przekazuje...

 • PKP chce miliard złotych za córkę

  PKP chce sprzedać swoją spółkę córkę - PKP Energetykę - za miliard złotych. Zainteresowane są cztery polskie firmy energetyczne i m.in. fundusze inwestycyjne. W 2013 r. była to piąta największa spółka energetyczna w Polsce pod względem sprzedanego wolumenu energii elektrycznej (6,6 TWh).

 • W sześć lat wydamy 100 miliardów złotych

  - Program inwestycyjny polskiej energetyki opiewający na100 mld zł do 2020 r. jest całkiem realny - uważają eksperci. Taką kwotę wymienia minister SP Włodzimierz Karpiński. Uważa, że na kontynuowanie takich inwestycji pozwalają ustalenia szczytu klimatycznego UE.

 • Renacjonalizacja po polsku. Państwo wraca na kolejowe tory

  PKP Energetyka może utracić certyfikat bezpieczeństwa. To element starań PiS o przejęcie kontroli nad aktywami, które zostały sprywatyzowane w trakcie kampanii wyborczej.

 • 2016 w gospodarce czasem wielu zmian!

  Rok 2016 to czas wielu zmian w polskiej gospodarce. Wiele działo się w podatkach, zmiany objęły też spółki skarbu państwa, doszło do zmian w NBP i RPP. Ważnym wydarzeniem było też przyjęcie przez rząd w lutym "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju".

 • Rok 2016 w gospodarce: Czas wielu zmian (1.)

  Rok 2016 to czas wielu zmian w polskiej gospodarce. Wiele działo się w podatkach, zmiany objęły też spółki Skarbu Państwa, doszło do zmian w NBP i RPP. Ważnym wydarzeniem było też przyjęcie przez rząd w lutym "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju".

 • W resorcie skarbu trwają analizy ws. sprzedaży Enei i Energi, rozważamy różne możliwości, ale prywatyzację tych grup planujemy w 2013 r. - powiedział PAP wiceminister skarbu Jan Bury. Dodał, że debiut giełdowy PAK jest planowany na listopad.