• Informacje na temat:

  prywatyzacja energi

Artykuły na temat: prywatyzacja energi
 • Jest porozumienie dotyczące zwolnień grupowych w H.Cegielski SA

  ...w Gdańsku. Związkowcy uważają, że "pospieszna prywatyzacja w niekorzystnej sytuacji rynkowej przypomina wyprzedaż majątku narodowego i świadczy o braku pomysłu rządu na załatanie największej od 20 lat(...) wesprzeć finanse publiczne. W ciągu najbliższych 18 miesięcy prywatyzacja ma przynieść do budżetu blisko 37 mld zł. Rząd na posiedzeniu na początku sierpnia zdecydował, że na liście kluczowych spółek...

 • Energa i Enea czekają na inwestora

  Ministerstwo skarbu nie spieszy się z decyzjami, co do ewentualnej prywatyzacji Energi jak i Enei. Decyzje mogą zapaść w 2015 roku - zapowiedział minister skarbu Włodzimierz Karpiński.

 • Pracownik nie zawsze otrzyma 120 pensji

  Na podstawie programu dobrowolnych odejść zatrudnienie w spółce PGE ma się zmniejszyć o 5 tys. osób. Odchodzący otrzymają średnio 110 tys. zł odprawy, a spółka przeznaczy na ten cel 550 mln zł. Tak kosztowne rozstanie się z zatrudnionymi wynika z pakietów socjalnych, jakimi objęci są pracownicy restrukturyzowanych branż, w tym np. energetyki, hutnictwa i górnictwa. W czasach energicznie...

 • NIK krytycznie o prywatyzacji kilku spółek w latach 2012-2014

  Najwyższa Izba Kontroli ma zastrzeżenia do procesów prywatyzacyjnych w latach 2012-2014. Kontrolerzy sprawdzili kilkanaście wielkich prywatyzacji przeprowadzonych w tym okresie.

 • Prywatyzacja w Polsce: Debiut Banku Pocztowego przyciąga inwestorów

  Prywatyzacja polskiej gospodarki jeszcze się nie zakończyła. Jak powiedział Wiesław Rozłucki, prezes Rady Giełdy Papierów Wartościowych i jej współtwórca, inwestorzy liczą na jesienny debiut akcji Banku Pocztowego, którego właścicielami są PKO BP i Poczta Polska.

 • Resort skarbu przygląda się prywatyzacji kopalń przejętych przez Zespół Elektrowni Pątnów Adamów Konin. To niejedyne przekształcenia, do których zastrzeżenia ma rząd. Analizę zapowiedział wiceminister skarbu Marek Zagórski.

 • Międzynarodowy fundusz inwestycyjny CVC jest zainteresowany kupnem PKP Energetyka. Władze PKP ogłosiły, że dostał on wyłączność do prowadzenia negocjacji w sprawie prywatyzacji. Ostatnio analitycy Grupy PKP rozpoczęła analizę otrzymanych ofert wiążących na zakup spółki PKP Energetyka.

 • Drenowanie spółek Skarbu Państwa ma sens

  Jeżeli dochody budżetu z podniesienia kapitału spółek Skarbu Państwa wyniosłyby w ciągu kilku lat 10 mld zł, to wartość spółek SP wzrosłaby o ponad 50 mld zł - tłumaczył w czwartek w Sejmie minister energii Krzysztof Tchórzewski.

 • Sprzedaż PKP Energetyki do funduszu CVC obniża bezpieczeństwo kraju?

  Eksperci są zgodni: decyzja o przekazaniu funduszowi CVC wyłączności w negocjacjach na kupno PKP Energetyki to co najmniej ryzykowny eksperyment. Chodzi głównie o bezpieczeństwo energetyczne kraju.

 • Raport bieżący nr 1/2016 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd spółki ENERGA SA ("Spółka")...