• Informacje na temat:

  prywatyzacja energii

Artykuły na temat: prywatyzacja energii
 • Jest porozumienie dotyczące zwolnień grupowych w H.Cegielski SA

  ...w Gdańsku. Związkowcy uważają, że "pospieszna prywatyzacja w niekorzystnej sytuacji rynkowej przypomina wyprzedaż majątku narodowego i świadczy o braku pomysłu rządu na załatanie największej od 20 lat(...) wesprzeć finanse publiczne. W ciągu najbliższych 18 miesięcy prywatyzacja ma przynieść do budżetu blisko 37 mld zł. Rząd na posiedzeniu na początku sierpnia zdecydował, że na liście kluczowych spółek...

 • Przy prywatyzacji PKP Energetyka doszło do nieprawidłowości przy procedurze prywatyzacji, jak i złamano ustawę o PKP - powiedział prezes PKP SA Mirosław Pawłowski.

 • Motywowanie pracowników branży energetycznej w czasach kryzysu

  Zarządzanie kadrami w firmach sektora energetycznego, szczególnie motywacja pracowników, to coraz trudniejsze zadanie ze względu na nakładające się na siebie skutki kryzysu oraz konieczność restrukturyzacji. Z badań przeprowadzonych przez ARC Rynek i Opinia przy współpracy z Sodexho Pass Polska wynika, że menedżerowie przedsiębiorstw energetycznych w motywacji pracowników sięgają po środki pozapłacowe.

 • Resort skarbu przygląda się prywatyzacji kopalń przejętych przez Zespół Elektrowni Pątnów Adamów Konin. To niejedyne przekształcenia, do których zastrzeżenia ma rząd. Analizę zapowiedział wiceminister skarbu Marek Zagórski.

 • Ach, te baby na stanowiskach!

  Choć Francuzi w zasadzie niechętnie dopuszczają kobiety na najwyższe szczeble władzy, im dwóm, nader ambitnym i zdeterminowanym, udało się ten szklany sufit wreszcie przebić.

 • Próby unieważnienia prywatyzacji PKP Energetyka

  Działania zmierzające do unieważnienia prywatyzacji PKP Energetyka mogą być przez inwestorów zagranicznych postrzegane jako próba wywierania nacisku na właściciela, fundusz CVC Capital Partners - podkreślają eksperci Instytutu Staszica.

 • Emerytura, a co to jest?

  ...? Cokolwiek by to było, nigdzie się nie wybieram - oświadcza Maciej Kwiatkowski. Kondycji, energii, entuzjazmu mógłby mu pozazdrościć niejeden 25-latek. Jak się nie dać Aby konkurować o pracę...

 • Międzynarodowy fundusz inwestycyjny CVC jest zainteresowany kupnem PKP Energetyka. Władze PKP ogłosiły, że dostał on wyłączność do prowadzenia negocjacji w sprawie prywatyzacji. Ostatnio analitycy Grupy PKP rozpoczęła analizę otrzymanych ofert wiążących na zakup spółki PKP Energetyka.

 • TGE uruchamia kontrakty na energię elektryczną

  Dziś Towarowa Giełda Energii uruchomiła Rynek Instrumentów Finansowych (RIF) na energię elektryczną. Zdaniem analityków ma być taniej.

 • Po latach zastoju ożywienie w polskiej chemii

  Polska chemia przeżywa istne ożywienie, wysyp inwestycji. Znakomicie! Ale o tym, czy i jak branża będzie się rozwijać, w sumie zadecyduje co innego.... Czyli jednym słowem: innowacyjność. Ale po kolei.