• Informacje na temat:

  prywatyzacja giełdy

Artykuły na temat: prywatyzacja giełdy
 • Referendum strajkowe w JSW - 8 kwietnia

  ...ok. 1 mld zł rocznie, pozyskując część środków m.in. z giełdy. Pobierz za darmo: program PIT 2010

 • Prywatyzacja w Polsce: Debiut Banku Pocztowego przyciąga inwestorów

  Prywatyzacja polskiej gospodarki jeszcze się nie zakończyła. Jak powiedział Wiesław Rozłucki, prezes Rady Giełdy Papierów Wartościowych i jej współtwórca, inwestorzy liczą na jesienny debiut akcji Banku Pocztowego, którego właścicielami są PKO BP i Poczta Polska.

 • France Telecom winny samobójstw pracowników?

  Na ulice największych miast Francji wylegli pracownicy France Telecom. Oskarżają dyrekcję o terroryzowanie personelu. Protestują przeciwko serii samobójstw w ich koncernie. Przez rok z powodu stresu zabiło się dwadzieścia osób i to najczęściej w miejscu pracy. Wczoraj technik francuskiej telekomunikacji wbił sobie nóż w brzuch na pracowniczym zebraniu.

 • CBA w biurach PZU. Chodzi o śledztwo ws. prywatyzacji koncernu Ciech

  Agenci CBA weszli do biur Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego PZU - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Funkcjonariusze zabezpieczają tam dane elektroniczne. Agenci działają na polecenie prokuratury prowadzącej śledztwo w sprawie podejrzeń nieprawidłowości przy prywatyzacji koncernu Ciech.

 • Jest porozumienie dotyczące zwolnień grupowych w H.Cegielski SA

  ...w Gdańsku. Związkowcy uważają, że "pospieszna prywatyzacja w niekorzystnej sytuacji rynkowej przypomina wyprzedaż majątku narodowego i świadczy o braku pomysłu rządu na załatanie największej od 20 lat(...) wesprzeć finanse publiczne. W ciągu najbliższych 18 miesięcy prywatyzacja ma przynieść do budżetu blisko 37 mld zł. Rząd na posiedzeniu na początku sierpnia zdecydował, że na liście kluczowych spółek...

 • Prywatyzacja LOT: "Trzeba to zrobić sensownie i rozważnie"

  Co dalej z zapowiadaną prywatyzacją Polskich Linii Lotniczych LOT? - LOT może wejść na giełdę, by pozyskać kapitał - ocenia Paweł Szałamacha. - Trzeba to zrobić sensownie i rozważnie, ponieważ widzimy, że szereg firm lotniczych w naszym regionie zostało w przeszłości sprywatyzowanych częściowo lub całkowicie i niektóre z nich nie przeżyły tego doświadczenia - dodał.

 • Strajki na bogato. Związkowcy to krezusi

  Mówienie, że górnicy są roszczeniowi, to nieporozumienie – twierdzą związkowcy. W ich opinii to, co dobre dla górników, jest dobre dla branży. Tymczasem firmy węglowe płacą na związki zawodowe 40 mln zł rocznie.

 • Szef warszawskiej giełdy Paweł Tamborski podał się do dymisji!

  Prezes Giełdy Papierów Wartościowych Paweł Tamborski podał się do dymisji - ustaliła "Rzeczpospolita". Będzie pełnić obowiązki do końca roku. Na razie nie wiadomo kto go zastąpi.

 • Zarząd JSW ogłosił pakiet pracowniczy dla załogi

  5-letnia gwarancja zatrudnienia, akcje dla wszystkich pracowników firmy i grupy kapitałowej, zachowanie przez skarb powyżej 50 proc. akcji spółki...

 • 152 mld zł wpływów z prywatyzacji w ciągu 25 lat

  W ciągu 25 lat do budżetu państwa z prywatyzacji wpłynęły ponad 152 mld zł. Z 8,5 tys. państwowych przedsiębiorstw na sprzedaż czeka już tylko 3 proc. Mimo prywatyzacji na szeroką skalę państwo zachowało kontrolę nad takimi sektorami, jak energetyka czy chemia. Pozostające częściowo w rękach MSP spółki - dzięki konsolidacji i realizacji wspólnych projektów - dziś napędzają krajową gospodarkę.