• Informacje na temat:

  prywatyzacja kompanii węglowej

Artykuły na temat: prywatyzacja kompanii węglowej
 • Bez porozumienia w rozmowach płacowych w Kompanii Węglowej

  Bez porozumienia zakończyły się kolejne negocjacje w Kompanii Węglowej. Związkowcy ograniczyli żądania do 5-proc. wzrostu płac.

 • Rząd nie wyklucza sprywatyzowania kopalni: Cenę można zbić do złotówki

  Rząd nie wyklucza sprywatyzowania kopalń należących do KW - powiedział w środę szef resortu skarbu Włodzimierz Karpiński. Analitycy uważają że może być całkiem spore zainteresowanie inwestorów, bo jest okazja. Cenę można zbić do przysłowiowej złotówki.

 • Strajki na bogato. Związkowcy to krezusi

  ...doprowadzić do tego, żeby pensje w zarządach spółek wydobywczych były jawne, a przede wszystkim nie były wygórowane - mówi. - Tego, ile się zarabia w zarządzie Kompanii Węglowej, firma nie ujawnia, ale(...) Kompanii Węglowej, gdzie pracuje blisko tysiąc osób. - To przecież taka mała kopalnia, tyle że bezproduktywna. To przechowalnia dla pracowników choćby w dziale PR. Nie inwestuje się natomiast w dział...

 • Koszty zaniechania prywatyzacji. Ile polski podatnik płaci za Kompanię Węglową?

  W zeszłym roku Kompania Węglowa zanotowała stratę na poziomie ponad 675 milionów złotych, mimo zysku brutto ze sprzedaży na poziomie niemal 1,2 miliarda złotych. Dodać należy, że w latach 2003-2011 Kompania Węglowa otrzymała w ramach pomocy publicznej dotacje w wysokości łącznie ponad 6,3 miliarda złotych. Kluczem do odpowiedzi na pytanie o przyczyny wyniku finansowego spółki za rok 2013 okazuje się być rubryka "Koszty ogólnego zarządu".

 • Ile zarabiają polscy górnicy?

  4 grudnia to dzień św. Barbary, czyli popularna Barbórka, święto górników. To dobra okazja, by przyjrzeć się bliżej wynagrodzeniom górników z uwzględnieniem wyników finansowych spółek zarządzających kopalniami. Wynagrodzenia polskich górników zestawiono z wynagrodzeniami w innych krajach.

 • Andrzej Barczak: Łączenie energetyki z górnictwem nie jest dobrym pomysłem

  Profesor Andrzej Barczak z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach twierdzi, że łączenie energetyki z górnictwem nie jest dobrym pomysłem. Według eksperta, odbije się to na konsumentach w postaci wyższych cen za energię.

 • Wszyscy dopłacamy do kopalń

  W zeszłym roku Kompania Węglowa zanotowała stratę na poziomie ponad 675 milionów złotych, mimo zysku brutto ze sprzedaży na poziomie niemal 1,2 miliardów złotych. Dodać należy, że w latach 2003-2011 Kompania Węglowa otrzymała w ramach pomocy publicznej dotacje w wysokości łącznie ponad 6,3 miliardów złotych. Kluczem do odpowiedzi na pytanie o przyczyny wyniku finansowego spółki za rok 2013 okazuje się być rubryka "Koszty ogólnego zarządu".

 • Sejm uchwalił dziś zmiany, które pozwalają na realizację rządowego programu naprawy Kompanii Węglowej. Nowelizacja ustawy o funkcjonowaniu górnictwa pozwala przede wszystkim na wydzielenie z KW zakładów i objęcie ich załóg osłonami.

 • Piechociński: Nie będziemy dopłacać 60 złotych do tony

  Kopalnie Kompanii Węglowej mają przed sobą perspektywę niełatwego procesu restrukturyzacji - podkreślał w środę w rozmowie z dziennikarzami wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

 • Dotychczasowy zastępca dyrektora katowickiej kopalni Murcki-Staszic Wiesław Piecha został nowym wiceprezesem Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) ds. pracy. W środowym głosowaniu poparło go 63,7 proc. uczestniczących w wyborach pracowników tej górniczej spółki.