• Informacje na temat:

  prywatyzacja lotosu kolej

Artykuły na temat: prywatyzacja lotosu kolej
 • Prywatne czy państwowe? Sprawdzamy strukturę własnościową europejskich firm naftowych

  Spośród 18 kluczowych firm naftowych w Europie, niespełna połowa kontrolowana jest w praktyce przez własne państwo. Z ośmiu przedsiębiorstw z tego sektora, w których najważniejsze decyzje zapadają faktycznie w ministerialnych gabinetach, aż dwa zlokalizowane są w Polsce.

 • Komu fotel w spółce Skarbu Państwa? Szykuje się personalne tsunami

  W kontrolowanych przez rząd firmach zanosi się na personalną rewolucję. Szanse powrotu na stanowiska mają menedżerowie, którzy zajmowali je przed laty.

 • 2016 w gospodarce czasem wielu zmian!

  Rok 2016 to czas wielu zmian w polskiej gospodarce. Wiele działo się w podatkach, zmiany objęły też spółki skarbu państwa, doszło do zmian w NBP i RPP. Ważnym wydarzeniem było też przyjęcie przez rząd w lutym "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju".

 • Rok 2016 w gospodarce: Czas wielu zmian (1.)

  Rok 2016 to czas wielu zmian w polskiej gospodarce. Wiele działo się w podatkach, zmiany objęły też spółki Skarbu Państwa, doszło do zmian w NBP i RPP. Ważnym wydarzeniem było też przyjęcie przez rząd w lutym "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju".

 • Zostaniemy w Pekao tak długo, jak będzie to potrzebne. Nie wykluczam, że w perspektywie kilku lat zorganizujemy wtórną ofertę publiczną, tzw. SPO, dla inwestorów indywidualnych, i w ten sposób wyjdziemy ze swojego pakietu lub zmniejszymy jego wielkość - mówi Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

 • Prywatyzacja wolniej

  Według prezesa Nafty Polskie, Krzysztofa Żyndula, prywatyzacja Grupy Lotos może nastąpić wcześniej niż pierwotnie planowano. Jego zdaniem zamiast na jesieni spółka może przeprowadzić emisję akcji w czerwcu br.

 • W najbliższym półroczu MSP nie podejmie decyzji odnośnie prywatyzacji Grupy Lotos - poinformował podczas komisji skarbu Jan Bury, wiceminister skarbu. Resort rozważa zarówno sprzedaż akcji spółki inwestorowi strategicznemu, jak i poprzez giełdę. Bierze pod uwagę także wariant mieszany.

 • Precedensowa prywatyzacja?

  Czy prywatyzacja PGNiG, krajowego monopolisty gazowego, okaże się precedensem i będzie wzorem dla innych państwowych firm? Wiele na to wskazuje. Chodzi o to, że spółka może najpierw przeprowadzić emisję akcji i podwyższyć kapitał, a dopiero później Skarb Państwa będzie się pozbywać papierów PGNiG.

 • Drogi Lotos

  Nafta Polska nie sprzeda walorów Grupy Lotos w ofercie. Na rynek trafią wyłącznie "nowe" papiery emitowane przez spółkę. Ich cena wynosi 29 zł, a więc kasę firmy zasili przeszło 1 mld zł. Debiut spółki, zaplanowany na 10 czerwca, będzie zależeć od zainteresowania inwestorów zagranicznych i podaży akcji pracowniczych.