• Informacje na temat:

  prywatyzacja stocznia gdynia

Artykuły na temat: prywatyzacja stocznia gdynia
 • ...indziej, a nie tylko w zwalnianiu pracowników. Obawia się też, że po takiej redukcji zatrudnienia stocznia może stracić swoje zdolności produkcyjne. Związkowcy uważają, że plan zwolnień nie jest oparty na żadnej analizie ekonomicznej, a zarząd - szukając oszczędności w zakładzie - powinien skorzystać z rozwiązań pakietu antykryzysowego. Według prezesa stoczni Romana Kraińskiego, stocznia nie może...

 • Rząd chce, żeby premier miał nadzór nad wszystkimi spółkami SP

  Rząd chce, żeby Prezes Rady Ministrów miał nadzór nad wszystkimi spółkami Skarbu Państwa - wynika z wykazu prac legislacyjnych KPRM.

 • Nowa inwestycja na terenach stoczni remontowej

  ...zrealizowane, da to nowy impuls dla rozwoju branży stoczniowej w Szczecinie - podkreślił. Dodał, że nad projektem stocznia i jej właściciel pracowali od ok. roku. Bilfinger Berger jest międzynarodowym(...). Jest spółką prywatną, powstałą w 1990 roku, dającą pracę 2 tys. pracowników; w 2011 r. jej wartość sprzedaży przekroczyła 600 mln zł. Spółka kupiła dok i część majątku likwidowanej Stoczni Gdynia...

 • Proces likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa do marca

  Proces likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa chcemy zakończyć do 31 marca - poinformował we wtorek szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Jak dodał, Rada ds. Spółek może być skompletowana w przyszłym tygodniu. Nie należy spodziewać się zmian na stanowisku prezesów KGHM i Grupy Azotów w związku ze zmianą ministra zarządzającego spółkami.

 • Budżet to nie matematyka - to metafizyka

  Dokonując oceny wstępnego projektu budżetu na 2017 r., należy zerwać ze sztampowymi ocenami: "realistyczny - nierealistyczny" z lat poprzednich. Po raz pierwszy po 1989 r. mamy budżet jednopartyjnej, a nie wielopartyjnej większości parlamentarnej. To uzasadnia konieczność innego spojrzenia na propozycję planu finansów państwa. Deficyt sektora finansów publicznych nie będzie wyższy niż 2,9 proc. PKB, co oznacza, że polskie finanse publiczne w 2017 r. będą spełniały unijne kryterium fiskalne.

 • Do końca czerwca br. resort skarbu planuje zakończyć prywatyzację Stoczni Gdynia - powiedział w czwartek PAP wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik.

 • Rząd jest zdecydowany na pełną prywatyzację Stoczni Szczecińskiej Nova oraz prywatyzację tej części Stoczni Gdynia, która jest w gestii Skarbu Państwa.

 • Do 15 kwietnia resort skarbu chce ustalić z firmą Amber Sp. z o.o. warunki prywatyzacji Stoczni Gdynia - powiedział w czwartek w Sejmie wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik.

 • Stocznie na skraju bankructwa?

  Komisja Europejska ostrzegła w czwartek, że jeśli polski rząd w "bardzo krótkim czasie" nie przedstawi planów ratowania Stoczni Gdynia i Szczecin, może wydać negatywną decyzję ws. pomocy udzielonej im przez polski rząd. Minister skarbu Aleksander Grad poinformował, że nie otrzymał oficjalnej informacji KE na ten temat.

 • Rozmowy z Komisją Europejską w sprawie przyszłości Stoczni Gdańskiej są obecnie "o wiele bardziej przyjazne" niż poprzednio - poinformował w Sejmie wiceminister gospodarki Paweł Poncyljusz.