• Informacje na temat:

  przeciętna emerytura 2014

Artykuły na temat: przeciętna emerytura 2014
 • Ile można dorobić do renty i emerytury

  ...wynagrodzenia). Gdy zarobki takiego emeryta lub rencisty przekroczą 2528,80 zł brutto, to emerytura lub renta zostaną pomniejszone o kwotę nadwyżki. Ale takie potrącenie nie może być większe niż: – 549,12(...) emeryta na wcześniejszej emeryturze lub rencisty przekroczą 4696,30 zł brutto (tj. 130 proc. przeciętnej miesięcznej pensji), emerytura i renta zostają zawieszone. Do zarobków wliczane są: pensja z etatu...

 • Przeciętna miesięczna emerytura z ZUS w 2014 r. wyniosła 2 043,11 zł i była o 3,7 proc. wyższa niż rok wcześniej. Najwyższe świadczenia wypłacano na Śląsku, a najniższe w woj. podkarpackim.

 • Będą emerytury małżeńskie!

  ...zakładów będzie kontrolowana przez Komisję Nadzoru Finansowego. Wśród świadczeń, które zakłady będą mogły proponować znalazły się: indywidualna emerytura dożywotnia - w momencie śmierci cały kapitał(...) okresu dostawałaby jego emeryturę oraz emerytura małżeńska, która będzie niższa od indywidualnej. Formę otrzymywanej emerytury będzie można wybrać tylko raz. Prezes ZUS Paweł Wypych zapowiada, że zostanie...

 • Najważniejsze liczby 2014 roku

  Od 2004 zł przeciętnej emerytury, poprzez prawie pół biliona złotych zadłużenia Skarbu Państwa, aż do 700 000 mieszkań w budowie GERDA BROKER przedstawia szesnaście kluczowych liczb, za które zapamiętamy rok 2014.

 • Wkrótce późniejsze emerytury

  ...społecznej. Jej zdaniem konieczne jest wydłużanie aktywności zawodowej Polaków, a dłuższa aktywność kobiet może je ochronić przed niskimi emeryturami w przyszłości. Proces ten już wcześniej rozpoczął(...) organizacji, 13 jest w trakcie podwyższania tego wieku, a w 15 wynosi już co najmniej 65 lat dla obojga płci. Emerytura premiuje aktywność Janusz Kochanowski, rzecznik praw obywatelskich, zaskarżył...

 • Emerytury z KRUS poniżej minimum socjalnego

  Przeciętna emerytura wypłacana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych po waloryzacji w marcu 2015 roku wyniosła 2016,81 zł brutto. W tym samym czasie średnia emerytura wypłacana przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego była ponad dwukrotnie niższa i wyniosła 949,66 zł brutto miesięcznie. Emeryturę z ZUS pobiera prawie 5 mln Polaków, natomiast z KRUS 946 tys. osób.

 • ...pracy (nazwa sądu jest podana w pouczeniu decyzji), a złożyć w ZUS-ie w ciągu miesiąca od dnia otrzymania decyzji. Rozmawiała: Marta Jaworska Uwaga! Od 1 marca osoby na wcześniejszych emeryturach i renciści mogą dorobić około 2759 zł brutto miesięcznie, tj. 70 proc. przeciętnej pensji w IV kwartale 2014 r. Wyższe zarobki spowodują zmniejszenie świadczenia. A zarobki powyżej ok. 5125 zł brutto...

 • Jakie emerytury otrzymują Polacy

  Przez cały okres pracy odkładamy na naszą przyszłą emeryturę. Nie każdy pracujący w oparciu o umowę o pracę zdaje sobie jednak sprawę z tego, jakie to są kwoty. Wysokość przeciętnej emerytury, która jest najczęściej pobierana w Polsce - zarówno przez kobiety i przez mężczyzn - wynosi ok 1 550 zł.

 • Nowy program zagoni sześćdziesięciolatków do pracy

  Do końca 2014 roku minister pracy przygotuje rządowy program wspierania zatrudnienia i aktywizacji zawodowej osób powyżej 60. roku życia oraz wspierania równości płci na rynku pracy. Poinformowało o tym w środę biuro prasowe resortu pracy.

 • Rząd prognozuje w 2017 r. waloryzację na poziomie 0,52 proc. Ale ponownie wypłaci specjalne dodatki dla emerytów. Rada Ministrów zaproponuje powtórkę tegorocznego wariantu w sprawie podwyżek emerytur i rent, czyli waloryzację wynikającą z ustawowego wzoru "inflacja plus 20 proc. realnego wzrostu płac".