• Informacje na temat:

  przeciętne wynagrodzenia

Artykuły na temat: przeciętne wynagrodzenia
 • Zarobki w miastach. Przeciętne zarobki w polskich miastach - Jastrzębie Zdrój na czele

  W Jastrzębiu-Zdroju odnotowano w 2017 r. najwyższe przeciętne wynagrodzenie w Polsce - 6609 zł. To niemal dwa razy więcej niż w Piotrkowie Trybunalskim, którego mieszkańcy zarabiają relatywnie najgorzej.

 • Przeciętne wynagrodzenie w maju rdr wzrosło o 7,0 proc.

  Przeciętne wynagrodzenie brutto w maju 2018 roku wyniosło 4.696,59 zł, co oznacza, że rdr wzrosło o 7,0 proc. - podał w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny. Zatrudnienie rdr wzrosło o 3,7 proc. co daje blisko 3.340 zł netto. Oznacza spore podwyżki w skali roku.

 • Wynagrodzenia w Grecji

  ...średnich wynagrodzeń. W 2010 roku odnotowano pierwszy spadek przeciętnego wynagrodzenia. Średnia płaca wynosiła wówczas 1767 euro brutto. Od tego czasu zapoczątkowana została tendencja spadkowa przeciętnego wynagrodzenia spowodowana rządowym planem naprawy finansów. W porozumieniu z Unią Europejską i Międzynarodowym Funduszem Walutowym, rząd zobowiązał się do likwidacji tzw. trzynastych...

 • Przeciętne zatrudnienie i wynagrodzenie w październiku 2016 r.

  W październiku 2016 r. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 3,1% r/r i wyniosło 5779,1 tys., a przeciętne miesięczne wynagrodzenie (brutto) było wyższe o 3,6% r/r i wyniosło 4259,37 zł. We wrześniu br. wynagrodzenie to wynosiło 4 tys. 217,96 zł.

 • Przeciętna płaca to już prawie 5 tys. zł. Czy wynagrodzenia nadal będą rosły?

  .... Niewykluczone jednak, że na stałe przekroczenie przez średnią 5 tys. zł (jednorazowe jest możliwe pod koniec roku, gdy wypłacane są np. dodatkowe wynagrodzenia w górnictwie) trzeba będzie poczekać(...) funduszu płac w sektorze przedsiębiorstw. Biorąc pod uwagę, że liczba zatrudnionych wzrosła w nim w marcu do 6,2 mln osób, w skali miesiąca na wynagrodzenia firmy przeznaczyły nieznacznie ponad 30 mld zł...

 • Obliczanie wynagrodzenia w razie podwyżki w trakcie miesiąca oraz absencji w pracy spowodowanej urlopami

  Pracownik został zatrudniony od 1 sierpnia br. za wynagrodzeniem określonym w stałej miesięcznej wysokości stanowiącej równowartość stawki minimalnej. Już po tygodniu pracy otrzymał ponad 100% podwyżkę. W tym też miesiącu korzystał z jednodniowych urlopów: bezpłatnego i wypoczynkowego. Jak należało obliczyć jego wynagrodzenie?

 • Wynagrodzenia będą nadal szybko rosnąć. Czy padnie rekord?

  W grudniu 2017 r. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 4,6 proc. rok do roku, a przeciętne miesięczne wynagrodzenie było wyższe o 7,3 proc. i wyniosło 4973,73 zł. W porównaniu z poprzednim miesiącem miał miejsce wzrost sprzedaży detalicznej o 16,6 proc. W okresie styczeń-grudzień 2017 r. sprzedaż była o 7,3 proc. wyższa niż przed rokiem. - Sytuacja na rynku...

 • Wynagrodzenie w październiku rok do roku wzrosło o 3,8 procent

  Przeciętne wynagrodzenie brutto w październiku wyniosło 3 980,92 zł, co oznacza, że rdr wzrosło o 3,8 proc., a mdm wzrosło o 2,1 proc. - podał w środę Główny Urząd Statystyczny.

 • Wynagrodzenia nauczycieli w Polsce i na świecie

  Zgodnie z Kartą nauczyciela, w skład wynagrodzenia nauczycieli wchodzi wynagrodzenie zasadnicze, wszelkiego rodzaju dodatki (np. za wysługę lat, motywacyjne oraz funkcyjne), wynagrodzenia za nadgodziny i zastępstwa oraz nagrody i inne świadczenia.

 • W I kwartale 2015 r. przeciętne wynagrodzenie wyniosło 4054,89 zł

  Przeciętne wynagrodzenie w pierwszym kwartale 2015 r. wyniosło 4054,89 zł - poinformował we wtorek w komunikacie Główny Urząd Statystyczny.