• Informacje na temat:

  przeciętne wynagrodzenie we wrześniu 2013

Artykuły na temat: przeciętne wynagrodzenie we wrześniu 2013
 • Zarobki na stanowiskach kierowniczych

  ...kierowniczych w 2012 roku " został wydany przez Sedlak & Sedlak we wrześniu 2013 roku. Do analiz ogólnych przedstawionych w raporcie wykorzystano dane dotyczące wynagrodzeń 23 029 kierowników. W raporcie(...) różnych działów, najwyższe wynagrodzenie otrzymywali kierownicy działów IT (9000 zł). O 500 zł mniej zarabiały osoby kierujące działem zarządzania ryzykiem. W 2012 roku kierownicy działu kontrolingu...

 • Wynagrodzenie w październiku rok do roku wzrosło o 3,8 procent

  Przeciętne wynagrodzenie brutto w październiku wyniosło 3 980,92 zł, co oznacza, że rdr wzrosło o 3,8 proc., a mdm wzrosło o 2,1 proc. - podał w środę Główny Urząd Statystyczny.

 • Kasa czy umowa? Co wybierają Polacy?

  Bezpieczeństwo zatrudnienia zgodnie z prawem czy wyższe wynagrodzenie? Co wybraliby Polacy, gdyby mogli sami decydować o formie zatrudnienia? Mimo, iż narzekamy na "umowy śmieciowe" i szarą strefę, pracę na czarno wybiera co czwarty Polak.

 • Płace w sierpniu rok do roku wzrosły o 3,5 procent

  Ekonomiści ankietowani przez PAP szacowali, że wynagrodzenie w sierpniu rdr wzrosło o 3,9 proc., a w ujęciu miesięcznym spadło o 1,4 proc. Pomylili się tylko w drugim przypadku.

 • Możemy stracić nawet 400 tysięcy miejsc pracy

  Najwięcej ofert pracy w tym roku było na stanowiska sprzedażowe. Najwyższe wynagrodzenie otrzymywały osoby z branży technicznej. Pracodawcy ostrożnie zatrudniali, a pracownicy ostrożnie zmieniali miejsce zatrudnienia. Taki w skrócie był rok 2012 na polskim rynku pracy.

 • Bogaci mają niższą inflację. Jak to możliwe?

  Złe wiadomości dla osób zarabiających poniżej średniej. W styczniu inflacja w Polsce była najwyższa od czterech lat - podaje GUS. Bardziej niż ogólny wzrost cen niepokoją ceny żywności, które w porównaniu do ub. roku zwiększyły się aż o 3.3 proc. To najmocniej odczują gorzej sytuowani konsumenci - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • ​Już wkrótce Chińczycy będą zarabiać więcej niż Polacy

  Statystycznego (GUS), przeciętne miesięczne wynagrodzenie we wrześniu b.r. wyniosło 4059 zł, czyli 1082 dol. Z tego wynika, że w ciągu minionej dekady stosunek pensji Chińczyka do Polaka wyrażony w dolarze wzrósł z około 25 proc. do prawie 75 proc.  Zarobki w chińskich miastach wyższe niż w polskich Już w 2013 r. przeciętne roczne wynagrodzenie mieszkańca Pekinu czy Szanghaju przekraczało 90

 • GUS: Wynagrodzenie w styczniu rdr wzrosło o 3,4 procent

  Przeciętne wynagrodzenie brutto w styczniu wyniosło 3 tys. 805,28 zł, co oznacza, że rok do roku wzrosło o 3,4 proc., a w ujęciu miesięcznym spadło o 9,9 proc. - podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny.

 • Jak Amazon namieszał na polskim rynku pracy

  ...godzinę. Miesięcznie daje to 2200 zł brutto, czyli 1599 zł na rękę. Dla porównania, średnie wynagrodzenie w Poznaniu wynosiło w 2013 roku 4 256 zł brutto i stanowiło 110 proc. średniej krajowej - wynika(...). W sumie Amazon zatrudnia w Polsce 4,5 tys. stałych pracowników i 7,5 tys. pracowników tymczasowych, przyjętych przed okresem świątecznym. Już we wrześniu tego roku agencje pracy tymczasowej...

 • Możemy stracić nawet 400 tysięcy miejsc pracy

  Najwięcej ofert pracy w tym roku było na stanowiska sprzedażowe. Najwyższe wynagrodzenie otrzymywały osoby z branży technicznej. Pracodawcy ostrożnie zatrudniali, a pracownicy ostrożnie zmieniali miejsce zatrudnienia. Taki w skrócie był rok 2012 na polskim rynku pracy.